Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy Tab 10.1 máme už v rukách, môžete ho mať aj vy!

Samsung Galaxy Tab 10.1 máme už v rukách, môžete ho mať aj vy!
Števo Porubský
Samsung Galaxy Tab 10.1 máme už v rukách, môžete ho mať aj vy!

V poslednom období sa o tomto tablete od Samsungu popísalo mnoho. Dôvod bol jednoduchý. Apple si jednoducho patentoval tvar obdĺžnika so zaoblenými rohmi a veľkým displejom a problém bol na svete. Nemecký súd uznal patentové právo Apple a predaj Samsungu Galaxy Tab 10.1 sa v EÚ zastavil. Nakoniec sa to však zmenilo a Tab 10.1 je zakázaný len na nemeckom trhu. Mať ho v rukách môžete teda i vy!

 Samsung Galaxy Tab 10.1

Prečítajte si súhrn „problému“:

Ťažké časy pre Samsung: predaj tabletov v EÚ zakázaný! (11.8.)

Samsung sa len tak nedá (15.8.)

Apple v žalobe Samsungu zavádza, „vylepšil“ obrázky (16.8.)

Súd rozhodol, Samsung môže predávať Galaxy Tab! (18.8.)

 Samsung Galaxy Tab 10.1

Nakoniec teda skoro všetko dobre dopadlo a Samsung Galaxy Tab 10.1 dorazil živý a zdravý do redakcie. V galérii pod článkom si môžete pozrieť prvé živé fotografie a niekoľko screenshotov (viac pribudne neskôr počas testovania). A prvé dojmy? Hoci sa dizajn novinky oproti prvým fotografiám výrobcu zmenil (Samsung Galaxy Tab 10.1: Neohrozený vládca tabletov?), nič mu neubral na príťažlivosti. Zmenou pôvodného dizajnu je Tab 10.1 subjektívne naozaj veľmi podobný tabletu od Apple. No nielen dizajnom, ale i spracovaním. Keď novinku chytíte do rúk, pochopíte, čo znamená tenké telo… Krycie sklo je samozrejme tvrdené a odolné voči poškriabaniu, škoda len jeho extrémneho lesku. Ale to má azda každý tablet. Zadná lesklá časť je biela, takže na nej odtlačky až tak nevidieť.

 Samsung Galaxy Tab 10.1

A vnútornosti? Výborné, rýchle, pohotové… hoci muchy sa už našli. Ak sa objavia opäť, budeme vás o nich určite informovať. Zatiaľ ich berieme ako zahrievanie a zoznamovanie sa s novým prostredím redakcie. U nás teda novučičký Tab 10.1 ešte chvíľu zotrvá a ak máte nejaké špecifické otázky, pýtajte sa. Odpovieme a pokúsime sa ich zahrnúť aj pre ostatných čitateľov v podrobnej recenzie v najnovšom čísle (už) časopisu TECHBOX! My sa ideme zatiaľ „hrať“ a skúšať čo sa dá. Mimochodom, uverili by ste, že kolega dokázal nájsť na letných nohaviciach aj vrecko dostatočne veľké pre 10-palcový Tab? Ak by ste také hľadali, napíšte mu.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung Galaxy Tab 10.1