Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy S7 príde 21. februára! Čo o ňom vieme?

Samsung Galaxy S7 príde 21. februára! Čo o ňom vieme?
Zdroj | VentureBeat
Števo Porubský
Samsung Galaxy S7 príde 21. februára! Čo o ňom vieme?
Zdroj | VentureBeat
Zdroj | VentureBeat

Samsung dnes oficiálne potvrdil, že najnovšej vlajkovej lode, Samsung Galaxy S7 sa dočkáme 21. februára tohto roka o 19:00 počas pripravovanej výstavy Mobile World Congress 2016. Hoci tam chýbať určite nebudeme, už teraz vieme o novinke množstvo informácií.

Pozrite si

Samsung Galaxy S7 edge – takto má vyzerať Android smartfón

https://www.youtube.com/watch?v=3g3O94WALV8

Po uniknutí internej prezentácie juhokórejského výrobcu vieme napríklad aj to, ako bude novinka vyzerať. Pre mnohých je to však sklamanie. Bude takmer rovnaká, ako model S6. Nie výbavou, ale dizajnom. Poteší to ale tých, ktorí dizajn súčasnej vlajkovej lode milujú. Rozdiel bude hlavne v zaoblenosti niektorých častí, charakteristické rysy si zachová.

Zdroj | PhoneArena

Zmenou by mal byť ale USB port, ktorý by mal byť v najnovšom štandarde USB-C. Časť renderu spodnej strany modelu edge zverejnil i náš Telekom na svojej Facebook fan page. A najnovšie už vieme aj to, ako budú novinky vyzerať. Cez víkend totiž unikli prvé rendery novinky.

Zdroj | Telekom

Pôvodne sa hovorilo o 3 či dokonca štyroch rôznych veľkostiach displeja a teda i samotného telefónu. 3 veľkosti potvrdil e-shop ITSKINS koncom minulého roka, no najnovšie správy hovoria o dvoch verziách s rovným a zakriveným displejom.

Zdroj | NapiDroid.hu

To, že nový Galaxy S7 bude pracovať na novom procesore Exynos 8 Octa (8890) vyrobeným 14 nm výrobným procesom, už vieme dávno. Neznámy model SMG935A sa však objavil v benchmark teste AnTuTu s procesorom Snapdragon 820. Pravdepodobne tak aj Galaxy S7 bude v predaji aj s Exynosom aj so Snapdragonom.

Podľa toho vieme i to, že novinka ponúkne 4 GB pamäť RAM a 5,1″ displej s rozlíšením 1 440 x 2 560 px. Očakáva sa však aj prekvapenie v podobe Ultra HD rozlíšenia práve kvôli využitiu v Gear VR virtuálnych okuliaroch. To sa možno objaví na väčšom 5,5″ displeji modelu Galaxy S7 edge.

Zdroj | ITSKINS

Najväčším prekvapením a sklamaním pre marketérov bude 12 Mpx fotoaparát (S6 má 16 Mpx) so snímačom BRITECELL a optikou so svetelnosťou len f/1,7. Aj keď rozlíšenie klesne, vo výsledku môže Galaxy S7 ale ponúkať ešte lepšie zábery. Stále to tiež bude postačovať aj na Ultra HD video. Čo ďalšie ale novinka v oblasti fotografie a videa prinesie, je zatiaľ otázne.

V kuloároch sa tiež hovorí o možnosti, že Galaxy S7 by mohol byť opäť odolný voči vode, podobne, ako model Galaxy S5. Chýbať by tiež nemala ani podpora microSDXC kariet s kapacitou do 200 GB, podobne, ako konkurenčné vlajkové lode od Sony. MicroSD karty boli práve vážnym nedostatkom modelu Galaxy S6.

Dočkať by sme sa tiež mali objemnejšej batérie. Jej kapacitu zatiaľ nevieme, no známy Eldar Murtazin na svojom Twittri potvrdil, že na jedno nabitie dokáže prehrávať video 17 hodín pri najvyššom jase displeja.

Zdroj | Gizmochina

Samozrejmosťou bude plná dátová podpora, vrátane LTE Cat12 a Cat13 či VoLTE, snímač odtlačku prsta a kvantum senzorov. Hovorí sa však aj o novom snímači, konkrétne snímači dúhovky pri 5 Mpx webkamere. Niektoré zdroje zas tvrdia, že sa pri Galaxy S7 dočkáme aj hardvérovej QWERTY klávesnice v štýle Galaxy Note5.

Väčšina z týchto informácií je však zatiaľ neoficiálna. To, čím všetkým bude nový Galaxy S7 disponovať sa dozvieme až 21. februára. Budeme pri tom, takže nás nezabudnite sledovať.