Samsung Galaxy Fold mieri do predaja s upravenou konštrukciou

ZDROJ | Samsung

Pôvodné vydanie skladacieho smartfónu Galaxy Fold, ku ktorému malo dôjsť ešte v apríli, nedopadlo podľa predstáv Samsungu. Teraz je čas na reparát, ktorý odštartuje už zajtra na kórejskom trhu.

Samsung ešte v júli verejne potvrdil, že smartfón Galaxy Fold prešiel výraznou konštrukčnou premenou, ktorá spočívala najmä v úprave ochrannej vrstvy skladacej obrazovky a vo zvýšení ochrany pántu, do ktorého sa v pôvodnej verzii dostávali nečistoty. Spolu s týmito informáciami spoločnosť potvrdila, že smartfón konečne zamieri do predaja v septembri. Presný dátum sme však ešte nepoznali.

ZDROJ | iFixit

Teraz už vieme, že oficiálnym dátumom vydania je 6. september. Už zajtra sa teda Samsung Galaxy Fold dostane do predaja v Kórei, po ktorej majú v najbližších týždňoch nasledovať aj ďalšie krajiny, konkrétne Francúzsko, Nemecko, Singapur, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty. Od stredy 18. septembra 2019 však bude Galaxy Fold uvedený do predaja vo Francúzsku, Nemecku a vo Veľkej Británii.

Samsung okrem toho spúšťa novú službu Galaxy Fold Premier Service, ktorá majiteľom smartfónu Galaxy Fold poskytne 24-hodinovú telefonickú podporu v prípade problémov alebo otázok spojených s týmto smartfónom. Poplatok za túto službu je už zahrnutý do ceny smartfónu. Za novinku zaplatíte podľa výrobcu od 2 000 eur, prípadne od 2 100 eur za 5G verziu.

Pozrite siExynos 980 – Samsung má svoj prvý 5G mobilný procesor

Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu zatiaľ nemáme. To sa však môže už v najbližších týždňoch zmeniť, keď bude Galaxy Fold vydaný aj v niekoľkých európskych krajinách.

Od pôvodného oznámenia modelu Galaxy Fold sa začalo hovoriť už aj o jeho nástupcovi, ktorý by sa mal dostať do predaja už budúci rok. Oproti prvému modelu má ísť o menší smartfón s uhlopriečkou 6,7”, ktorý sa bude otvárať vertikálne, teda podobne, ako legendárne “véčkové” vyklápacie telefóny.

ZdrojSamsung (1),(2)

Komentáre k článku