Samsung Galaxy F62 ohuruje obrovskou 7 000 mAh batériou

ZDROJ | Samsung

Samsung vzal powerbanku a namontoval na ňu smartfón. Takto by sa so štipkou humoru dal opísať nový Samsung Galaxy F62, s ktorého nabíjaním si nebudete musieť robiť veľké starosti. Disponuje totiž batériou s kapacitou 7 000 mAh, ktorá mu vystačí aj na niekoľko dní prevádzky.

Séria smartfónov Galaxy F nie je na našom trhu až tak známa. Spadajú do nej modely strednej triedy primárne určené pre indický trh, ktoré zvyčajne vynikajú cenou, počtom fotoaparátov či (ako je to aj v tomto prípade) kapacitou batérie.

Na prvý pohľad by ste si zrejme netipli, že nový Samsung Galaxy F62 v sebe ukrýva batériu s kapacitou 7 000 mAh. Hrúbkou totiž dosahuje iba 9,5 milimetra a vďaka zaobleným okrajom najmä vo farbách Laser Green a Laser Blue pôsobí naozaj štýlovo.

ZDROJ | Samsung

Klamať telom sa mu darí najmä vďaka veľkej 6,7“ Full HD+ obrazovke, za ktorou sa už ukrýva dostatok priestoru na tak veľkú batériu, aj zvyšok hardvéru. Po hardvérovej stránke ide o sAMOLED+ Infinity-O panel s pomerom strán 20:0 a maximálnym jasom 420 nitov, čo je na takýto smartfón slušné číslo.

ZDROJ | Samsung

Spomínaným hardvérom pod povrchom je v tomto prípade 7nm čipset Exynos 9825, pri ktorom sa Samsung chváli získaním 452 065 bodov v benchmarku AnTuTu. V porovnaní s 10 najvýkonnejších smartfónov na trhu za január 2021 ide o výsledok perfektne zapadajúci do strednej triedy.

ZDROJ | Samsung

Samsung bude tento čipset kombinovať so 6-8 GB RAM a 128 GB interným úložiskom. Jeho kapacitu bude možné rozšíriť až o 1 TB pomocou microSD karty, ku ktorej sa vďaka dvom dedikovaným slotom pridáva aj súbežná podpora funkcie Dual SIM.

RECENZIABatériové vysávače Electrolux Pure Q9 a Samsung Jet 70. Ktorý je lepší?

Zadná strana napokon patrí štyrom fotoaparátom, v ktorej hlavnú úlohu zohráva 64 Mpx snímač. Ten po stránke ultraširokouhlej fotografie doplní 12 Mpx snímač a naopak v oblasti makra zas 5 Mpx snímač. Rovnakým rozlíšením napokon disponuje aj snímač hĺbky určený na tvorbu fotografií s bokeh efektom.

Tak veľká batéria si samozrejme zaslúži dostatočne výkonnú nabíjačku. Na rozdiel od vlajkovej série Galaxy S21 5G, z ktorej Samsung nabíjačky odstránil, v tomto prípade v balení nájdeme USB-C nabíjačku s výkonom 25 W.

Pozrite siSamsung Galaxy M12 – ďalší maratónec so 6 000 mAh batériou

Tak, ako zvyšok série Galaxy F, aj nový Samsung Galaxy F62 bude pravdepodobne v predaji iba na indickom trhu. Nižší variant so 6 GB operačnou pamäťou tam bude dostupný v prepočte za cenu od 270 eur, vyšší za zhruba 290 eur.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku