Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Galaxy A80 bude na vás žmurkať tromi očami

Samsung Galaxy A80 bude na vás žmurkať tromi očami
Michal Spiegel
Samsung Galaxy A80 bude na vás žmurkať tromi očami
95 %
Jeden z najlepších telefónov, aké som mal možnosť testovať. Už dlho som čakal na niečo originálne a inovatívne a moje očakávanie sa podarilo naplniť práve novému Samsungu.

Výhody

  • Nádherný "nekonečný" displej
  • Multi-tasking funkcie
  • Inovatívny fotoaparát

Nevýhody

  • Rýchle meranie vôbec nie je rýchle
  • Chýba odolnosť voči vode
  • Nekvalitný reproduktor

Nemôžem tomu uveriť. Konečne som sa dočkal smartfónu, ktorý robí niečo inak, ktorý je niečím originálny a ktorý ponúka niečo nové. Napriek tomu, že som Apple fan, Samsung Galaxy A80 ma milo prekvapil.

Nebudem sa tu zdržiavať opisom dizajnu či rozmiestneniu tlačidiel. To si môžete pozrieť na fotkách. Poďme k tomu hlavnému a tým je výsuvný fotoaparát. Nejde samozrejme o žiaden revolučný nápad. Otočný fotoaparát mal už čínsky smartfón Oppo N1, ktorý sa predával pred 6 rokmi. Tento rok tento nápad spopularizoval tiež smartfón Asus Zenfone 6. Ide o šikovný nápad, ktorý umožní mať skutočne čistý displej bez akýchkoľvek nedostatkov v podobe výrezu.

Pozrite si

Kúpiť Samsung Galaxy Note9, alebo radšej počkať na Note10?

Čistý 6,7″ FHD+ Super AMOLED New Infinity displej oceníte pri pozeraní videí na YouTube, no pokojne ho už môžete využiť aj na sledovanie Netflixu, ktorý je v smartfóne zabudovaný. Sledovanie obsahu na takomto smartfóne je skutočne radosť pre oči.

Samotné vysunutie fotoaparátu s tromi šošovkami funguje veľmi jednoducho. Stačí zapnúť fotoaparát a stlačiť tlačidlo na prednú kameru. Vysunutie trvá približne jednu sekundu. Samsung Galaxy A80 ponúka hlavný 48 Mpx fotoaparát, širokouhlý 8 Mpx snímač a 3D Depth snímač. Širokouhlý snímač dokáže odfotiť až 123° rozpätie, takže do fotky skupiny ľudí či scenérie sa zmestí skutočne všetko. Tento režim si viete navyše vypnúť podľa potreby a funguje aj v selfie režime.

Nechýbajú všetky užitočné režimy fotoaparátu, aké nájdeme u vlajkových lodí od Samsungu. Zaujímavé je, že napriek tomu, že ide o totožné snímače, módy snímania sú rôzne pri fotení a natáčaní v normálnom režime a v režime selfie. Tento režim okrem dynamického zaostrovania, ponúka dynamické zaostrovanie videa a hyperčasozberný mód. Fotoaparát tiež má funkciu na optimalizovanie záberov podľa toho, čo zrovna fotíte.

Fotky sú ako už býva pri Samsungu zvykom kvalitné a v smartfóne vyzerajú perfektne. Pri natáčaní videa v interiéroch však kvalita obrazu pokrivkávala a bolo viditeľné zrnenie.

Pri bežnom prednom natáčaní ponúka smartfón rovnaké módy spolu so super spomaleným režimom a pomalým pohybom. Pri natáčaní videa navyše oceníte softvér, ktorý dokáže stabilizovať roztrasený obsah. Nemusíte tak investovať do stabilizátora. Samsung myslel na vlogerov, ktorí potrebujú pekný neroztrasený obsah. Ako dlhodobý používateľ iPhonu som ocenil intuitívnosť systému, kde som každé nastavenie a funkciu našiel bez problémov a bola dobre zapracovaná. Už len spomínané funkcie stabilizácie či širokouhlé snímanie nájdete ako ikony v hlavnom menu fotoaparátu. Nemusíte ich tak pracne hľadať v nastaveniach.

Pozrite si

Samsung Galaxy A40 – výdrž 2 dni a plnohodnotný Dual SIM

Samsung Galaxy A80 sa tiež chváli funkciou Rýchle meranie, ktorá pomocou technológie rozšírenej reality AR a 3D Depth kamery dokáže odmerať nábytok či iný konkrétny predmet. Problémom je, že funkcia má ešte muchy a kým som niečo odmeral, trvalo to veľmi dlho, keďže raz bol objekt príliš tmavý, raz príliš lesklý a inokedy bolo svetlo v miestnosti nedostatočné a to som meral cez deň. Keby aplikácia lepšie fungovala, mohla by skutočne nahradiť bežný meter. Pri meraní bola dĺžka navyše o 3 centimetre dlhšia.

Kým Rýchle meranie je priemerná funkcia, možnosti multi-taskingu v podobe otvorenia dvoch okien na jednej obrazovke bolo pre mňa vymakanou funkciou, ktorá mi na jabĺčkových smartfónoch veľmi chýba. Takto má vyzerať posúvanie hraníc technológií.

Po stránke bezpečnosti, Samsung Galaxy A80 ponúka okrem klasických metód aj biometrickú možnosť snímača odtlačku prstu, ktorý je inštalovaný priamo v displeji. Smartfón cez odtlačok odomknete približne za 1 sekundu.

Výraznejším nedostatkom oproti konkurencii či drahším modelom môže byť absencia odolnosti. Smartfón Galaxy A80 neponúka žiadnu certifikáciu či ochranu proti vode, preto si naň budete musieť dávať väčší pozor. Pre niekoho tiež môže byť nevýhodou úložisko bez možnosti rozšírenia cez microSDXC. Osobne mi tento nedostatok neprekážal, keďže iPhony sú na tom rovnako a existujú Cloud služby.

Pozrite si

Samsung Galaxy A80 má otočný trojfoťák a výsuvný mechanizmus!

Smartfón beží na operačnom systéme Android Pie 9 a ponúka všetky štandardné Samsung aplikácie vrátane asistenta Bixby spolu s funkciou Bixby Vision, Emoji AR, športovou aplikáciou Samsung Health či SmartThings. Pre zvýšenú bezpečnosť nechýbajú funkcie Samsung Knox a Samsung Pass.

Čo sa týka výdrže, novinka od Samsungu ponúka 3 700mAh batériu s funkciou Super-Fast Charging. Smartfón má tiež zabudovanú funkciu inteligentnej batérie, ktorá sleduje vaše aktivity a podľa toho prispôsobí spotrebu. Pri bežnom používaní ho stačí nabíjať raz za 1,5 dňa. Okrem tejto batérie, vo vnútri smartfónu nájdete 8 GB pamäte RAM, 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 730 a 128 GB úložisko.

V balení okrem samotného smartfónu a 25 W USB-C nabíjačky, nájdete Samsung slúchadlá s USB-C konektorom. Na 3,5 mm jack zabudnite. Smartfón ponúka Dolby Atmos zvuk s podporou 360° audio. Kvalitný zvuk si však užijete len pri slúchadlách. Pri počúvaní cez jediný spodný reproduktor dostanete dosť biedny zážitok. V tejto oblasti má iPhone výrazne navrch.

Pozrite si

Čo už vieme o novom smartfóne Samsung Galaxy Note10?

Ak uvažujete o kúpe nového telefónu, no je vám ľúto dať 1 000 euro za niektorú z vlajkových lodí, určite choďte do tohto modelu. Za 649 euro dostanete jeden z najinovatívnejších smartfónov na trhu, ktorý ponúka veľa muziky za primeranú cenu. Smartfón je určený hlavne mladým ľuďom, ktorí ocenia rôzne možnosti natáčania a sledovania videí na kvalitnom displeji, ktorý skutočne siaha od okraja po okraj. Novinka je u nás dostupná vo verzii Phantom Black.

Okrem ocenenia TECHBOX Tip Redakcie mu udeľujem osobné ocenenie „zlatý bludišťák“, ktoré si zaslúži ako prvý smartfón iný než iPhone, ktorý má skutočne zaujal po všetkých stránkach.