Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsonite Konnect-i - inteligentný batoh vybavený technológiou Jacquard

Samsonite Konnect-i - inteligentný batoh vybavený technológiou Jacquard
Zdroj | Samsonite
Stanislav Vinc
Samsonite Konnect-i - inteligentný batoh vybavený technológiou Jacquard
Zdroj | Samsonite
Zdroj | Samsonite

Spoločnosť Samsonite prináša na trh nový inteligentný batoh Konnect-i s integrovaným dotykovým ovládaním Jacquard od spoločnosti Google. Cena oblečenia a doplnkov s touto technológiou stále klesá, no nie dosť rýchlo. Aj nový batoh Konnect-i si tak kúpia len najväčší nadšenci.

Po minulý rok predstavenej riflovej bunde od spoločnosti Levis sa môže technológia Jacquard dostať do vášho šatníka v podobe ďalšieho doplnku. Konnect-i Backpack od spoločnosti Samsonite vyzerá na prvý pohľad ako pomerne obyčajný cestovný batoh. Jeho inteligencia sa však ukrýva v interaktívnom popruhu a miniatúrnom zariadení Jacquard Tag.

Zdroj | Samsonite

Interaktívny popruh dokáže rozpoznať dotyk a rôzne gestá. Ťahom nahor a nadol, dvojitým poklepaním či prekrytím senzorov môžete prijať hovory na vašom smartfóne, ovládať hudbu, zapnúť navigáciu, vytvoriť selfie alebo spúšťať rôzne skratky. Popruh zároveň svieti a vibruje, čím vás môže upozorniť na prichádzajúci hovor, ale aj na blížiaci sa taxík zdieľanej služby.

Technológia Jacquard je tak aj v prípade batohu Konnect-i určená najmä pre tých, ktorí chcú ovládať svoj smartfón na diaľku, no myšlienka nosenia smart hodiniek sa im z nejakého dôvodu prieči. Zaujímavosťou je, že aj keď ide o pomerne málo populárnu technológiu, Google ju drží pri živote už viac ako tri roky a na svoju stranu získava stále ďalších výrobcov oblečenia a doplnkov.

Samsonite Konnect-i Backpack je v predaji vo verzii Slim za 200 dolárov a väčšej verzii Standard za 220 dolárov. Dostupný je len v jednej farebnej verzii.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj