Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 29.11.2021

S Teslou zletel z útesu, z miesta nehody odišiel iba so škrabancom

S Teslou zletel z útesu, z miesta nehody odišiel iba so škrabancom
Zdroj | Elias Sobrino Najul
Stanislav Vinc
S Teslou zletel z útesu, z miesta nehody odišiel iba so škrabancom
Zdroj | Elias Sobrino Najul
Zdroj | Elias Sobrino Najul

Elektromobilom značky Tesla sa toho dá vyčítať mnoho, no úroveň ich bezpečnosti medzi to nepatrí. Dokazuje to aj nedávna nehoda v Portoriku, z ktorej by vodič sediaci v inom aute zrejme neodišiel „po vlastných“.

Softvérové oddelenie automobilky Tesla sa aktuálne bortí s odstraňovaním nedostatkov v jej systéme autonómneho riadenia, ktorého bezpečnosť sa nepozdáva ani niektorým senátorom USA. Oddelenie zodpovedné za konštrukčné návrhy a bezpečnosť sa však môže opäť potľapkať po pleci.

Istý Elias Sobrino Najul sa na sociálnej sieti Twitter podelil o fotografie z miesta nedávnej nehody elektromobilu Tesla Model S P90D v Portoriku, s ktorým jeho majiteľ zišiel mimo vozovky dolu útesom, kde sa očividne niekoľkokrát prevrátil.

Hoci z elektromobilu zostal po nehode a zásahu hasičov iba vrak, vodič z miesta nehody odišiel iba so škrabancom na ruke.

Ako upozorňuje portál Teslarati, nie je to po prvý krát, čo elektromobil Tesla dokázal ochrániť posádku pri páde z útesu. V priebehu júna došlo k podobnej nehode v južnej Kalifornii, kedy Tesla Model 3 skončila po zhruba 30-metrovom páde z útesu vertikálne zakliesnená medzi stromami.

Štvorčlenná posádka vtedy dokázala odísť z miesta nehody bez pomoci záchranných zložiek, v nemocnici im boli neskôr ošetrené iba ľahšie zranenia.

Tesla driving downbound 18 in Arctic Circle at a unsafe speed.. Driver lost control and launched over the side 100 feet….

Posted by Mountain Reporter on Tuesday, June 22, 2021

Šťastné konce týchto nehôd nie sú napokon až tak prekvapivé. Elektromobily značky Tesla si pravidelne odnášajú perfektné hodnotenie z nárazových testov vrátane testov Euro NCAP, v ktorom modely Tesla Model 3 a Model X figurujú aj v zozname najbezpečnejších áut v rámci svojich tried.

Zdroj