S online bezpečnosťou pomôže aj prehlaď o sieti či zabezpečenie proti krádeži

Bezpečný online nákup, dokonalý prehľad o sieti a ochranu proti krádeži plus množstvo ďalších bezpečnostných prvkov môžete získať aktivovaním jediného online bezpečnostného balíka. Pozreli sme sa naň bližšie.

Komplexný balík nástrojov online bezpečnosti už nie je voľba, ale nevyhnutnosť. Spôsobov, ako môžu byť vaše zariadenia a dáta napadnuté alebo poškodené je také množstvo, že ustriehnuť všetky hrozby jednotlivo je takmer nemožné.

Naviac, ak sa rozhodnete pre komplexné riešenie, veľa nástrojov bude pracovať automaticky, bude navzájom komunikovať bez vášho zásahu a vaša pozornosť sa tak môže sústrediť na príjemnejšie veci. V niektorých prípadoch je však manuálne používanie nástrojov nevyhnutné. Preto je dobré sa rozhodnúť pre bezpečnostný balík, ktorý je navrhnutý tak, aby ste z neho získali maximum s minimom práce.

Balík od ESET s vynovenými funkciami

Neprekvapí, že takéto riešenie ponúka ESET vo vynovenom ESET Internet Security. Tento balík je vybavený pokročilým strojovým učením, kontroluje WMI, je podporovaný cloudom, vie ponúknuť správu o bezpečnosti a z konkrétnych bezpečnostných nástrojov ponúka napríklad ochranu webovej kamery, ochranu pred sieťovými útokmi alebo botnetmi, no nechýba ani klasický antivírus či antispyvér, prípadne ransomware shield.

Pozrite siPeter Ohrajter / ESET – Chránime už viac ako 120 mil. používateľov | TECHTALKS

Extra pozornosť sa oplatí upriamiť na 3 nástroje, ktoré ESET pre najnovšiu generáciu ESET Internet Security vylepšil. Ide o Ochranu Online Platieb, Strážcu siete a Anti-Theft, teda zabezpečenie pri stratení či odcudzení zariadenia.

Plaťte bezpečne vďaka zabezpečenému prehliadaču

Ochrana Online platieb je zabezpečený prehliadač, ktorého ikonku vám ESET Internet Security vytvorí na ploche. Vyzerá rovnako ako váš predvolený prehliadač, ESET však pridal extra bezpečnostnú vrstvu. Ako názov napovedá, toto je spôsob ako bezpečne realizovať online platby.

Ak by ste chceli na internete platiť bezpečne a pohodlne, vyskúšajte tiež Password Manager z prémiové balíku ESET Smart Security Premium. Ten okrem správy hesiel ponúka možnosť vytvoriť konto s kontaktnými údajmi, teda adresou, a rovnako účet s informáciami o platobnej karte. V oboch prípadoch potom môžete pri platbe jediným klikom vyplniť všetky potrebné údaje a ušetriť tak nie málo času.

Majte vašu sieť „pod palcom“

Vynovená funkcia Strážca siete vám pomôže udržať si prehľad o tom, aké zariadenia sú na vašu sieť pripojené. Môžete tak predísť nie len tomu, aby sa na vás priživoval otravný sused, ale aj vážnemu útoku. Funkciu nájdete v aplikácii ESET Internet Security v časti Nástroje.

Pozrite siTakto bude vyzerať pripravovaný ESET CAMPUS, otvorený bude aj verejnosti

Prehľad pripojených zariadení do siete je spracovaný graficky tak, že okamžite vidíte a dokážete rozpoznať všetky pripojené zariadenia. Ak kliknete na ikonku zariadenia môžete si pozrieť jeho podrobnosti ako IP a MAC adresy. Odporúčame si vaše najčastejšie používané zariadenia prehľadne pomenovať, napríklad iPad Juraj, aby ste mali ešte lepší prehľad.

Ak odhalíte zariadenie, ktoré v sieti nemá čo robiť, kliknete naň a v časti Odporúčania vyberiete Odpojenie zariadenia. ESET vás v rýchlosti poučí, ako zariadeniu v nastaveniach routera zamedziť prístup. Tiež vás ale upozorní, že medzi zariadeniami môže byť aj vaša tlačiareň, či zariadenie IoT so „zvláštnou“ adresou, preto by ste sa mali dôkladne uistiť, či zariadenie, ktorému chcete zamedziť prístup je naozaj neznáme.

Zabezpečenie proti strate alebo odcudzeniu

Funkcia Anti-Theft je ochrana v prípade, že svoje zariadenie stratíte alebo vám ho odcudzia. Pri prvom otvorení ESET Internet Security vám aplikácia ponúkne možnosť zapnúť ochranu proti odcudzeniu. Ak aplikáciu používate dlhodobo a chcete Anti-Theft zapnúť dodatočne, nájdete ho v menu v časti Nástroje.

Po jedinom kliknutí vás ESET upozorní, že funkcia je aktívna, no je potrebné dokončiť nastavenie vo vašom účte ESET Home. Túto novú bezplatnú platformu sme vám predstavili v samostatnom článku. Do ESET Home sa prihlasujete cez webový prehliadač, preto vás doň na dokončenie nastavenia presmeruje aj ESET Internet Security.

Prihláste sa a budete vidieť prehľadnú tabuľku so všetkými vašimi zariadeniami, na ktorých máte Anti-Thief aktívny s informáciou o tom, v akom stave sa zabezpečenie nachádza. Pri prvotnom nastavení bude potrebné kliknúť na Optimalizovať toto zariadenie a vytvoriť Fantómový účet. Nemusíte sa báť zložitých nastavení. ESET spraví všetko automaticky, stačí aby ste účet pomenovali. My sme sa rozhodli pre Tadeáša.

Pozrite siVieme, ako sa nezblázniť zo správy ochranných riešení celej vašej rodiny

Tento účet funguje tak, že ak označíte zariadenie v ESET Home ako stratené, neželaný používateľ bude mať do zariadenia prístup. Avšak, nie k vašim dátam. ESET po prihlásení sa do účtu okamžite začne zbierať informácie o jeho činnosti, bude ho fotografovať zabudovanou web kamerou a sledovať jeho polohu na mape.

Ak si budete chcieť toto vyskúšať „na nečisto“ môžete v ESET Home otvoriť informačnú kartu chráneného zariadenia a Spustiť test. V okamihu uvidíte fotografiu z webkamery rovnako ako snímku obrazovky aj s dátumom a časom vyhotovenia. Držíme však palce, aby ste túto funkciu nemuseli nikdy použiť.

ZdrojESET

Komentáre k článku