Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

S hubom Brilliant Control môžete ovládať celú domácnosť

S hubom Brilliant Control môžete ovládať celú domácnosť
Zdroj | Brilliant
Imrich Maťo
S hubom Brilliant Control môžete ovládať celú domácnosť
Zdroj | Brilliant
Zdroj | Brilliant

Inteligentných riešení na ovládanie spotrebičov v domácnosti je už celá kopa. Na výstave CES 2018 bol predvedený aj celkom zaujímavý produkt spoločnosti Brilliant Home Technology, Inc.


Brilliant Control je inteligentné riešenie (v prvom rade) osvetlenia, ktoré sa však dokáže pripájať k iným inteligentným domácim produktom. Nahradí vlastne existujúci spínač svetiel a môže byť inštalovaný do 5-10 minút, pričom nevyžaduje žiadne nové zapojenie.

Pozrite si

Chladnička Samsung Family Hub 3.0 prepojí celú domácnosť

Základom je 5-palcoový dotykový LCD displej s HD (720 x 1 280 px) rozlíšením. Pohybom prsta po ňom nahor/nadol jednoducho zapnete/vypnete osvetlenie, alebo môže ovládať stmievanie. Ak potrebujete z jedného miesta obsluhovať viacero svetiel, k dispozícii sú vyhotovenia s dvoma, tromi a štyrmi sliderami – prepínačmi.

Pozrite si

Google Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

Zdroj | Brilliant

Súčasťou Brilliant Control je aj kamera, ktorou možete uskutočňovať videohovory medzi hubmi. Teda ak jeden máta v obývačke, ďalšie v detských izbách, prípadne v kuchyni, môžete sa takto rozprávať s celou rodinou. Nechýba totiž ani mikrofón a reproduktor.

Zdroj | Brilliant
Pozrite si

Vyskúšali sme Domotron, smart domácnosť zo Slovenska

Zdroj | Brilliant

Brilliant Control má integrovaný Amazon Alexa Voice Services, takže vám môže odpovedať na vaše dotazy. Zároveň ho cez Wi-Fi môžete prepojiť s inteligentnými reproduktormi Sonos, termostatom Nest a mnohými ďalšími produktami, čím si vlastne vytvoríte inteligentnú domácnosť. Podľa autorov je Brilliant Control pripravený na mnoho ďalších funkcií, ktoré budú postupne pribúdať.

Cena Single Switch-u je 199 $, každý ďalší je vždy o 50 $ drahší. Takže Brilliant Control so štyrmi spínačmi stojí 349 $. Výrobca pritom pri objednaní cez jeho stránku poskytuje zľavu 20 %. Dodávky pre predobjednávateľov sa majú začať už vo februári 2018, ostatní budú môcť Brilliant Control očakávať ešte v prvej polovici tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.