Reklama

S fotoaparátom Lomo Instant si užijete skutočne veľa zábavy

Marek Šimunek

Patríte k fanúškom analógovej fotografie, ale súčasne si radi užívate všetky vymoženosti, ktoré prináša digitálna fotografia v súčasnosti? Potom budete fotoaparát Lomo Instant milovať!

Lomo Instant

Je to totiž projekt skutočne unikátneho fotoaparátu, ktorý je síce veľký, možno aj nemotorný, no má ten nádherný retro dizajn a navyše vytvára reálne fotografie, ktoré máte v priebehu niekoľkých sekúnd v ruke. Žiadne obrázky v smartfóne, ale papierové fotografie.

Lomo Instant

Podľa tímu Lomography je fotoaparát Lomo Instant tým najzábavnejším fotoaparátom súčasnosti. V retro tele nájdete snímač, ktorý sa na svet pozerá pomocou vlastného systému objektívov. Môžete tak okrem bežného objektívu využiť napríklad objektív na portréty, či širokouhlý objektív pre zachytenie celej scény. Pre vytváranie fotografií máte k dispozícii tri samostatné fotografické módy, ako napríklad automatiku s bleskom, či bez neho, ale samozrejme nechýba ani plný manuálny mód, v ktorom sa môžete s fotografiou vyhrať a použiť aj dlhé expozičné časy pre dosiahnutie skutočne umeleckých záberov.

Okrem toho nechýbajú ani filtre, ktoré nájdete vo svojich smartfónoch, takže môže mať každá vaša fotografia vlastný príbeh. Fotoaparát Lomo Instant podporuje aj káblovú diaľkovú spúšť, či uchytenie na statív. Najlepšie na tom je, že pre tlač fotografií využíva tento fotoaparát štandardný papier Fujifilm Instax Mini, takže sa v kreativite nebudete musieť obmedzovať.

Lomo Instant

Fotoaparát Lomo Instant j ev súčasnosti iba projekt, ktorý môžete podporiť na stránke Kickstarter. Je však takmer isté, že sa dostane do reálnej produkcie, keďže plánovaných 100 tisíc dolárov prebiehajúca kampaň prekročila už viac ako päť násobne.

Foto: Kickstarter, Lomography

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.