S kamerou Flex Cam PIC si užijete kopec zábavy

ZDROJ | boud

Veľtrh elektroniky CES 2016 v Las Vegas je príležitosťou na prezetovanie aj rôznych startupových projektov. Jedným z nich je Flex Cam PIC od spoločnosti boud, ktorý je prezentovaný aj na crowdfundingovom portáli Indiegogo.

PIC Flexcam 16
ZDROJ | boud

Flex Cam PIC je kamera, vyrobená z flexibilného plastu, vďaka čomu ju ľahko kamkoľvek umiestnite. Stačí si ju omotať na ruku alebo nohu, zavesiť na ruksak alebo pripevniť na bicykel. Proste, podľa vašej fantázie. Základom je 8 Mpx Exmor CMOS senzor, ktorý okrem fotogravií zaznamenáva aj Full HD videá. Päťprvková asférická optika HOYA má širokouhlý 120° záber.

Vyhotovené snímky a videá sa ukladajú do 16 GB internej pamäte. Odtiaľ ich potom ľahko prenesiete do počítača cez USB, prípadne smartfónu s podporou OTG. 480 mAh batéria zabezpečí hodinový záznam videa v plnom rozlíšení.

Flex Cam PIC bude možné prostredníctvom Bluetooth ovládať aj cez aplikáciu v Android či iOS smartfóne. Na manuálne ovládanie poslúži tlačidlo v spodnej hrubšej časti. V tele Flex Cam PIC sú zabudované aj informačné LED diódy, signalizujúce činnosť kamery, prípadne stav batérie.

PIC Flexcam 17
ZDROJ | boud

Pri záujme o Flex Cam PIC si môžete vybrať buď z piatich farieb modelu Basic, alebo zo siedmych modelov Character. Ktorý z nich sa vám páči, ospalý Bob, alebo pankáč Frank? :)

Cena Flex Cam PIC prostredníctvom Indiegogo je 149 $ (cca 137 €), retailová cena by mala byť 188 $ (cca 173 €) a predaj na stránke boudpic.com sa má začať vo februári t.r.

https://www.youtube.com/watch?v=OibIKwGGKbs
https://www.youtube.com/watch?v=AkQVAi3GdpY

Komentáre k článku