Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

S čím nás prekvapí Samsung Galaxy S23?

S čím nás prekvapí Samsung Galaxy S23?
Richard Pliešovský
S čím nás prekvapí Samsung Galaxy S23?

Posledné roky sa fanúšikovia Samsungu tešia na príchod nových vlajkových lodí série S na prelome januára a februára. Názov je zhodný s poslednými dvoma číslami letopočtu, takže si aj člen parlamentu dokáže dať dokopy označenie smartfónu, ktorý bude určovať trendy na budúci rok.

Jeseň je ten správny čas, aby sme sa pozreli na to, čím nás novinky (zrejme) prekvapia, resp. nepotešia.

Položme si otázku: Dá sa ešte v smartfónoch vymyslieť niečo revolučné? Po ustálení typu zobrazovacieho panela (OLED), veľkosti displeja (nad 6 palcov), USB-C portu (pozdravujeme Apple), aspoň základnej odolnosti voči poveternostným podmienkam, minimálne duálnemu fotoaparátu, nevyberateľnej batérie s podporou bezdrôtového nabíjania. A takto môžeme pokračovať ďalej až sa nám môže zdať, že všetko už bolo vymyslené a patentový úrad sa môže zavrieť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo sa dá teda nové vymyslieť? Veľa toho nie je, ak nerátame prémiové materiály, nové farebné prevedenia a bezpečnostné prvky. Tie sa v súčasnosti scvrkli na dva základné – odtlačok prsta a tvár.

Evolúciu v smartfónoch nahrádza postupná evolúcia. Ak sa pozrieme na leaky, ktoré kolujú ohľadne pripravovaných Galaxy S23, zistíme, že môžeme naše veľké očakávania stlmiť. Podobne ako v skladačkách (Fold4, Flip4) aj u klasických modeloch sa dočkáme len malých zmien.

Leaker Ice universe prezradil, že zrejme neuvidíme žiadne zmeny, okrem nového čipsetu pre základné modely (S23 a S23 Plus). Samsung Galaxy S23 Ultra získa okrem výkonnejšieho procesora i vylepšený displej a nový fotoaparát, údajne až s 200 Mpx rozlíšením. Mimochodom, takýto objektív už môžete nájsť v Motorole edge 30 ultra.

Šepká sa, že nabíjanie ostane nezmenené, čo znamená 25 W a teleobjektívy v S23 a S23 Plus ostanú na tohtoročnej úrovni. Ďalší zdroj ale tvrdí, že S23 a S23 Plus budú mať objektív s lepším rozlíšením (2 Mpx). Nezdá sa to veľa, ale musíme si uvedomiť, že tieto modely od roku 2019 nedostali žiadne zlepšenie rozlíšenia. Pripomíname, že vtedy sa na trh dostal Galaxy S10. Iný leak tiež hovorí, že S23 dostane o 5 % väčšiu kapacitu batérie (namiesto 3 700 by to malo byť 3 885 mAh). Galaxy S23 by mal byť tiež o vlások (0,15 mm) tenší.

Potešili sme vás? Určite vám z nových technológií nebehajú zimomriavky po tele a nestriháte meter do predstavenia noviniek. Zdá sa, že Samsung si najzaujímavejšie vychytávky odkladá na skladacie smartfóny. Tie by však mali byť predstavené až v auguste 2023.

Dátum predstavenia série Galaxy S23 je na základe súčasných údajov v certifikačných databázach naplánovaný na február 2023.