S aplikáciou Dôvera môžete zabudnúť na papierové recepty. Neveríte?

Mobilnú aplikáciu zdravotnej poisťovne Dôvera používajú klienti už niekoľko rokov. Aktuálne však poisťovňa Dôvera, ako prvá na Slovensku, prináša vo svojej aplikácii novú funkcionalitu, ktorú si doslova zamilujete.

Potom, ako Dôvera prostredníctvom mobilnej aplikácie Dôvera svojim klientom značne zjednodušila získavanie zdravotníckych informácií, prináša ďalšiu revolúciu. Klienti poisťovne sa už totiž nebudú musieť obávať, že niekde stratia svoj papierový recept.

Dôvera, ako prvá na Slovensku, priniesla recepty priamo do svojej aplikácie Dôvera. Priamo v aplikácii totiž môžete nájsť svoje elektronické recepty nielen na lieky, ale aj dietetické potraviny či poukazy na zdravotnícke pomôcky. Výhoda tohto riešenia nie je len v tom, že sa už nemusíte starať o papierovú verziu receptov, ale hlavne v doplnkových informáciách, ktoré okrem receptu získate.

Popri informácii o lieku, ktorý vám lekár predpísal, totiž v aplikácii nájdete aj jeho presné dávkovanie, či priamy odkaz na príbalový leták na stránke SUKL.sk so všetkými podrobnými informáciami, ako sú nežiadúce učinky alebo ako postupovať, keď si zabudnete dať liek.

Nechýba ani presná informácia o platnosti daného receptu, takže pri troche pozornosti by sa vám nemalo stať, že prídete do lekárne neskoro. Už iba čerešničkou na torte je fakt, že prístup k receptom detí môžu mať vďaka mobilnej aplikácii obaja rodičia. Takže ak jeden z rodičov ide s dieťaťom k lekárovi, druhý rodič si v mobile ihneď nájde, čo malému lekár predpísal a môže liek vybrať v lekárni. Dokonca sa k lekárni môžete nechať navigovať priamo z aplikácie Dôvera.

Pozrite si naše zaujímavé video o tom, ako fungujú elektronické recepty v praxi. Na Slovensku takéto jedinečné funkcie, aké nájdete v aplikácii Dôvera, v súčastnosti neposkytuje nik iný.

https://youtu.be/gWSVVeJPdXE

Ak si chcete aplikáciu Dôvera stiahnuť, stačí ak navštívite váš obchod s aplikáciami, a to Google Play alebo App Store.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Dôvera zdravotná poisťovňa.

ZdrojDôvera

Komentáre k článku