Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Takmer štyri roky po prvom ohlásení hry Blizzard tento týždeň vydal Diablo Immortal pre verzie pre Android, iOS a PC. Krátko po tom, ako sa hra dostala na mobilné zariadenia, hráči s telefónmi Samsung sa sťažovali na technické problémy. Na niektorých zariadeniach s čipsetmi Exynos sa nedá hrať, jedným z najväčších problémov je nesprávne načítanie textúr. „Skúmame problémy, s ktorými sa ľudia stretávajú pri niektorých zariadeniach špecifických pre Samsung Galaxy, ktoré používajú čipsety Exynos,“ povedal hovorca Blizzardu.

Nový Hornbach v Nitre má na streche vlastnú solárnu elektráreň. Pre slovenskú stavebnú spoločnosť HSF System SK, ktorá bola generálnym dodávateľom stavby, ide už o v poradí druhú výstavbu hobbymarketu Hornbach na Slovensku. Vzhľadom na situáciu s cenami a dostupnosťou energetických zdrojov bude takéto riešenie zrejme nevyhnutnou súčasťou strechy, resp. areálu.

ZDROJ | HSF System SK

Konzorcium IT firiem žaluje Najvyšší kontrolný úrad. Štátni kontrolóri vraj porovnali neporovnateľné a zverejnené výsledky kontroly poškodili ich dobré meno. Spoločnosti žiadajú preto ospravedlnenie a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške spolu 20-tisíc eur. GlobalTel a SWAN na základe zmluvy z roku 2010 dodali štátu a prevádzkujú Ústredný portál verejnej správy, určený je na komunikáciu štátu s občanmi a firmami. Portál spravuje Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby. Ide o štátnu organizáciu, ktorá má na starosti informatizáciu a elektronizáciu štátnej správy.

Telekom pokračuje v rozširovaní optickej siete do ďalších lokalít. Pribudlo pokrytie do obcí v Košickom kraji: Dobrá, Malé Trakany, Veľké Trakany, Vysoká nad Uhom a Košice-Krásna. Zároveň pribudlo pár obcí aj v ďalších krajoch: Miloslavov (Bratislavský kraj), Dolné Lefantovce (Nitriansky), Vydrany (Trnavský). Telekom pokrýva vlastnou optickou sieťou viac než 894 tisíc domácností

ASUS na konferencii ASUS Commercial Business Summit oznámil obchodné plány a ciele v regióne EMEA. Konferencia sa uskutočnila v tureckom Istanbule a išlo o prvé medzinárodné partnerské podujatie svojho druhu. ASUS potvrdil, že začína novú kapitolu svojej viac ako 30-ročnej histórie a vstupuje do firemného segmentu s veľkými cieľmi poskytovať tie najlepšie biznisové produkty a riešenia vo svojej triede. ASUS Business divízia je po dvoch rokoch príprav a úspešných štartov na vybraných trhoch pripravená dodávať v roku 2022 kompletné portfólio produktov vo viac ako 40 EMEA krajinách.

Ceny Sony World Photography Awards, ktoré udeľuje Svetová fotografická organizácia, sa v rámci fotografického odvetvia tešia veľkej popularite. Sú oslavou najlepších súčasných fotografií, ktoré vznikli v minulom roku a dávajú fotografom na celom svete príležitosť zviditeľniť sa. Sony súťaž podporuje, aby pomohla ďalšiemu rozvoju fotografickej kultúry tým, že poskytne globálnu platformu súčasným talentom. Už teraz je možné zasielať prihlášky do 16. ročníka súťaže Sony World Photography Awards. Prihlásenie do súťaže je pre všetkých záujemcov bezplatné.

Slovenský Sygic a Škoda Auto Volkswagen India sa dohodli na zabudovaní offline navigácie Sygic GPS Navigácie do áut od generácie modelov do roka 2029. Prvými modelmi s navigáciu Sygic sú Škoda Kushaq a Slavia spolu s Volkswagen Taigun a Virtus. Majitelia áut môžu navigáciu aktualizovať bezdrôtovým spárovaním so svojím mobilným zariadením, ktoré funguje ako Wi-Fi hotspot.

Predaj inteligentných reproduktorov zaznamenal v histórii trhu iba jeden štvrťročný medziročný pokles. HomePod mini od Apple je oficiálne najpredávanejším inteligentným reproduktorom na svete, čím porazil štvrtú generáciu Amazon Echo Dot a Google Nest Mini, pričom obe sú podstatne dostupnejšie ako model od Apple. (phonearena)

Spoločnosť Sony rozšírila ponuku bezdrôtových reproduktorov o tri nové kúsky s označeniami XG300, XE300 a XE200. Trojica vsádza na kvalitný zvuk, silný akustický tlak a hlboké basy. Prehrávanie bude možné až 25 hodín. Ceny sú nastavené od 159,99 eur až do 289,99 eur, a to v čiernej a svetlo šedej farbe.

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930