Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Apple uviedol, že zablokoval viac ako 343 000 aplikácií pre iOS, ktoré minulý rok zablokoval tím App Store App Review pre porušenie ochrany osobných údajov, zatiaľ čo ďalších 157 000 bolo odmietnutých pre pokus o zavádzanie alebo spamovanie používateľov iOS. Spoločnosť dodala, že tiež zablokovala viac ako 34 500 aplikácií pred indexovaním v App Store, pretože používali nezdokumentované alebo skryté funkcie. (bleepingcomputer)

Apple nezabudlo ani na tablety. iPadOS 16 prináša novú aplikáciu počasie. Noviniek sa dočkali aj správy, poznámky a Apple znova apeloval na hranie na iPade, vďaka jeho vysokému výkonu. iPad sa konečne naučil lepšie pracovať s externým displejom. (apple)

ZDROJ | Apple

Nová verzia macOS má názov Ventura. Zmeny sú len veľmi mierne. V Spotlight pribudli náhľady súborov. V maily môžete odložiť prečítanie o konkrétny čas. V Safari sa Apple opäť zameral na bezpečnosť a súkromie. iPhone budete môcť použiť ako kameru Macu. Veľký dôraz sa kládol aj na hranie hier. Žeby boli Macy konečne mašiny pre hráčov? (apple)

ZDROJ | Apple

Spolu s čipom M2 sme sa dočkali aj úplne nového MacBooku Air s novým dizajnom, ktorý bude dostupný v štyroch farbách. Novinkou je návrat MagSafe. Nájdeme tu však aj kontroverzný výrez obsahujúci 1080p kameru v 13,6-palcovom Retina displeji. Celkovo je oproti minulej generácii o 20 % výkonnejší. Prekvapením je nový adaptér obsahujúci dvojicu USB-C konektorov. Cena začína na čiastke 1 199 dolárov. Rovnakého procesoru sa dočkal aj základný MacBook Pro, ktorý má stále rovnaký dizajn. (apple)

ZDROJ | Apple

Apple predstavil procesor M2, ktorý je takmer dvakrát výkonnejší ako M1. Opäť je všetko poskladané na jednom čipe. Je možné si nakonfigurovať až 24 GB RAM a ide o 8-jadrový procesor a až 10 grafickými jadrami. (apple)

ZDROJ | Apple

Na rad prišiel aj WatchOS 9. Ten prináša nové ciferníky a lepšie notifikácie. Apple Watch hudú sledovať váš pohyb rúk počas behu a na základe toho ho dokáže lepšie vyhodnocovať. Aplikácia na detegovanie spánku konečne prináša fázy spánku. Pribudli aj meditácie a 6 nových jazykov do integrovanej klávesnice. (apple)

ZDROJ | Apple

Spoločnosť Apple na podujatí WWDC predstavila novú verziu iOS 16. Medzi najnovšie novinky patrí personalizácia uzamykacej obrazovky, kde si môžete nastaviť vlastný font alebo aj praktické widgety. Notifikácie sa na nej budú zobrazovať ako živé karty s náhľadom. Medzi kompatibilné zariadenia už nepatria iPhony série 6s a prvá generácia iPhonu SE. (apple)

ZDROJ | Apple

 

Spoločnosť Vivo údajne pracuje na novej nabíjačke, ktorá by poskytovala maximálny výkon na úrovni 200 W. Informácie naznačujú, že čínsky výrobca smartfónov môže túto nabíjačku zahrnúť už s nadchádzajúcou vlajkovou loďou série Vivo X90. Nabíjačka môže prísť pred koncom tohto roka, najskôr pravdepodobne so smartfónom Vivo iQOO 10 Pro. (phonearena)

Nová generácia procesoru od spoločnosti Google, pravdepodobne nazvaného ako Tensor 2, bude vyrobený 4-nanometrovou technológiou spoločnosti Samsung. Tento procesný uzol sa použil na zostavenie čipovej sady Exynos 2200, ktorá poháňa sériu Galaxy S22 a aj pri procesore Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. (phonearena)

Už dnes večer náš čaká Apple WWDC a na poslednú chvíľu sa objavila informácia, že by sme sa mohli dočkať aj novej generácie MacBooku Air. Hovorí sa o 14-palcovovom modeli, ktorý poháňa čip M2 aj o základnom MacBooku Pro tiež s čipom M2. Uvidíme možno aj Mac mini a Mac mini tower. (9to5mac)

ZDROJ | MacRumors

Podľa pozorovateľov trhu narastajú obavy z možného výpadku prúdu v lete v Kórei , keďže dopyt po energii prudko vzrástol v dôsledku nezvyčajne horúceho počasia. Štátna spoločnosť KEPCO nedokázala zvýšiť sadzby za energie napriek prudkým nárastom cien uhlia, zemného plynu a iných surovín. Spoločnosť KEPCO zaznamenala v prvom štvrťroku tohto roka prevádzkovú stratu 6,2 miliardy dolárov. (koreatimes)

Spoločnosť Volvo Cars sa stala prvým výrobcom automobilov, ktorý sa prihlásil do iniciatívy SteelZero. Táto úplne nová iniciatíva má za cieľ zvýšiť dopyt po oceli bez fosílnych palív, aby sa urýchlil prechod na uhlíkovo neutrálny globálny oceliarsky priemysel. Podľa Volva je oceľ významným zdrojom emisií CO2 v automobilovom priemysle. Celosvetovo je oceľ zodpovedná za 7 % všetkých emisií skleníkových plynov. (carbuzz)

V roku 2020 vydala platforma HBO Max sci-fi sériu Raised by Wolves od producenta Ridleyho Scotta a tvorcu Aarona Guzikowského. Teraz sa dozvedáme, že pripravovaná tretia séria bola zrušená. Vedenie platformy poďakovalo hercom, štábu, Ridleymu, Guzikowskimu a Davidovi Zuckerovi za ich prácu na seriáli. (gizmodo)

Bored Ape Yacht Club, ktorý je známy svojimi opičkami v podobe NFT bol znova napadnutý. Na phishingový útok bola využitá platforma Discord. Pri tomto podvode bol ukradnutý jeden token BAYC a dva tokeny Mutant Apes v celkovej hodnote zhruba 360 000 dolárov. (mashable)

Operátor O2 má záujem o zapojenie sa do pomoci Ukrajincom a Ukrajinkám a aj preto ich už 30 zamestnalo. Spolu so známymi
osobnosťami, svojimi zamestnancami a v spolupráci s iniciatívou Buddíci prinášajú novú kampaň Buď laska a s tým päť jednoduchých tipov, ako môže každý z nás pomôcť. Za dobré skutky bude O2 odmeňovať zákazníkov neobmedzenými mobilnými dátami na deň.

Motorola pravdepodobne pracuje na nových smartfónoch radu Go. Tie by mali byť cenovo dostupné a ponúkať by mali rokmi overený Motorola dizajn. (gsmarena)

ZDROJ | GSMArena
jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930