Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

13 správ

Google pridáva veľké množstvo smartfónov Motorola do svojho zoznamu podpory ARCore. Konkrétne sú to modely Motorola G32, Motorola edge (2022), Motorola edge 30 fusion, Motorola edge 30 neo, Motorola edge 30 ultra a Motorola Razr (2022).

Zobraziť celú správu

Návrat sťahovavých vtákov môžete sledovať aj online. Kamery sú umiestnené na Liptove a vo
Vysokých Tatrách. Prenos je 24 hodín denne v HD kvalite a cca 20 % kamier je 4K. Dáta sa následne ukladajú a používajú pre potreby televízií a škôl.

Zobraziť celú správu

Posledný marcový deň si pripomíname ako Svetový deň zálohovania údajov. Vedeli ste, že každú minútu sa stratí alebo ukradne v Európe 113 smartfónov? 21 % ľudí nikdy nevykonalo zálohovanie zo svojich súkromných zariadení a zálohy nemá ani 22 % organizácií v Európe. Záloha údajov je dôležitá vec, ktorú netreba podceňovať.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Opýtajte sa niečo Dacie! Už budúci týždeň budeme mať možnosť zúčastniť sa udalosti DACIA TALKS a chceme vás zobrať so sebou, aspoň virtuálne! Kliknite v najbližších 24 hodinách na náš Instagram, otvorte si naše Stories a prostredníctvom nálepky alebo správy napíšte, čo vás ohľadom automobilky Dacia zaujíma. Najlepšie otázky vyberieme a položíme za vás priamo vo Varšave!

Zobraziť celú správu

Netflix možno plánuje prepojenie iPhonov s ich službou na hranie hier. Kód skrytý v ich aplikácii pre iOS ukazuje, že ak hra na televízore potrebuje na hranie ovládač, tak sa naňho môže premeniť práve iPhone.

Zobraziť celú správu

TopTím Hexadron sa pripravuje na majstrovstvá v robotickej súťaži FIRST LEGO League, ktorá bude už 19. – 22. apríla 2023 v Houstone, USA. Je to najvýznamnejšia robotická a výskumná súťaž pre mladých ľudí z celého sveta, na ktorej sa tento rok zúčastní spolu 20 000 účastníkov. 

Tím Hexadron postúpil na toto podujatie víťazstvom v slovenskom finále aj vďaka inovačnému projektu Energized Sink, ktorý šetrí energiu v domácnostiach. Najväčšou výzvou pre tím Hexadron je teraz získať finančnú podporu na cestu. Mladí študenti preto spustili fundraisingovú kampaň na podporu ich účasti. Váš príspevok umožní tímu medzinárodne prezentovať ich riešenia. Pre podporovateľov vlastnoručne vyrobili drevené odznaky tímu.

Zdroj | Hexadron
Zobraziť celú správu

Podujatie E3 2023 bolo zrušené. Dôvodom je to, že plány jednoducho nezískali trvalý záujem potrebný na jej uskutočnenie spôsobom, ktorý by ukázal veľkosť, silu a vplyv na herné odvetvie. Zrušenie prichádza po tom, čo Microsoft, Ubisoft, Nintendo a ďalší významní hráči v hernom priemysle oznámili, že sa tejto udalosti nezúčastnia.

Zobraziť celú správu

Chatbot má na svedomí prvý ľudský život. Belgičan po dlhých rozhovoroch s chatbotom GPT-J spáchal samovraždu. Bol znepokojený klimatickou krízou, no podľa jeho psychiatra by si bez týchto rozhovorov život nevzal.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.