Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

13 správ

Značka Omen, patriaca pod HP, oznámila niekoľko nových produktov. Zaujme najmä Omen Transcend 16, prvý herný notebook s pomerom strán 16:10. Má mini-LED displej a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a jasom do 1 180 nitov. Ak dávate prednosť tradičnejším dizajnom, je tu aj nový Omen 16 a nový nízkorozpočtový Victus 16.

Zobraziť celú správu

Včera večer nášho času uvoľnil Apple aktualizácie operačných systémov. Okrem iOS, iPadOS, či watchOS sa novej verzie dočkal aj macOS Ventura. Ak rozmýšľate, či si máte stiahnuť novú aktualizáciu, možno vám v rozhodovaní pomôže informácia, že v iOS 16.4 a macOS Ventura 13.3 sa opravuje viac ako 30 bezpečnostných exploitov. Záplaty teda opravujú desiatky porušení zabezpečenia, ktoré by mohli využiť hekeri.

Zobraziť celú správu

Lenovo uvádza na trh nové prémiové notebooky. Okrem prémiových modelov Yoga Pro 9i a Yoga Pro 7i/7, Yoga 7i/7 prichádzajú aj notebooky Yoga Slim 7 a aktualizovaný Yoga Slim 6. Vlajková loď Lenovo Yoga Pro 9i je dostupná v dvoch veľkostiach (14,5″ a 16″), cena bude začínať na 2 099 €. Elegantný notebook Yoga Slim 7 má 14,5″ a poskytuje viac výkonu, prenosnosti a lepšiu výdrž batérie. Pre tvorcov obsahu sú určené 14,5″ modely Yoga Pro 7 a Yoga Pro 7i.

Zobraziť celú správu

Cena ESET Science Award, ktoré prezentuje výnimočné vedecké osobnosti, spustila nominácie do svojho 5. ročníka. Ide o ocenenie výnimočných vedeckých osobností, cieľom je prezentovať verejnosti úspešné vedecké osobnosti, ktoré pôsobia na Slovensku a posúvajú kvalitu vedy smerom k najinovatívnejším krajinám sveta. Aj tento rok bude medzinárodnej komisii predsedať laureát Nobelovej ceny. Nominácie naocenenie sú otvorené do 10. mája 2023.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Genesis predstavil výkonný mikrofón Radium 400. Je určený pre tvorcov obsahu, jeho prednosťou je kardioidná polarizácia, vďaka ktorej mikrofón zachytáva zvuky v smere mikrofónu v jeho prednej časti a potláča príjem okolitých nežiadúcich ruchov. Genesis Radium 400 je ideálny pre každé domáce štúdio alebo herňu. Frekvenčný rozsah je 30 – 16 000 Hz s impedanciou 2 200 Ohmov. Cena novinky je 69 eur.

Zdroj | Genesis
Zobraziť celú správu

Trendom v mobilnej komunikácii je nárast dátových nárokov. V roku 2018 priemerne používateľ minul 1 157 MB dát, v minulom roku to už bolo takmer 10-krát viac. Zákazníci čoraz viac preferujú využívanie aplikácie na obsluhu a správu svojich služieb. Za posledných 5 rokov sa počet používateľov aplikácie O2 zvýšil až o 250 %.

Zobraziť celú správu

Apple TV+ oznámilo plány na uvedenie do kín pre očakávaný film Killers of the Flower Moon režiséra Martina Scorseseho. Hrajú v ňom Leonard DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemmons, Lily Gladstone či Brendan Fraser. Film bude mať premiéru v októbri 2023. Ide o prvý titul, ktorý je originálnym filmom Apple a príde do kín skôr, ako zamieri do streamovacej služby Apple TV+.

Zobraziť celú správu

Nový malvér, ktorý kradne informácie, sa zameral na operačný systém macOS od Apple a má odoberať citlivé informácie z napadnutých zariadení. „MacStealer má schopnosť ukradnúť dokumenty, súbory cookie z prehliadača obete a prihlasovacie údaje,“ uviedli v novej správe výskumníci Uptycs Shilpesh Trivedi a Pratik Jeware. Malvér sa zvyčajne šíri prostredníctvom rôznych kanálov vrátane e-mailových príloh, falošného sťahovania softvéru a iných techník sociálneho inžinierstva. Na zmiernenie takýchto hrozieb sa odporúča, aby používatelia aktualizovali operačný systém aj bezpečnostný softvér a vyhýbali sa sťahovaniu súborov či klikaniu na odkazy z neznámych zdrojov.

Zobraziť celú správu

Dobre informované zdroje naznačujú, že OPPO a OnePlus sa stiahnu z európskeho trhu. Aj keď spoločnosti tvrdia opak, stále nie je jasné, čo plánujú urobiť po roku 2023. Hoci trhy EÚ (a Spojeného kráľovstva) nie sú zrejme také významné ako americký a najmä ázijský trh, je nepravdepodobné, že by ich nejaká veľká tech spoločnosť opustila bez dostatočného dôvodu. Či majú OPPO a OnePlus takéto dôvody, bude jasné až neskôr. Dovtedy môžu ich používatelia, ktorí preferujú tieto značky, bez obmedzení nakupovať na našich trhoch. Téme sme sa venovali v samostatnom článku.

Zobraziť celú správu

Elektronické obchody Nintendo Wii U a 3DS sú od včerajšieho dňa vypnuté. Používatelia si už nebudú môcť kupovať hry ani DLC, ale stále si budú môcť znova stiahnuť hry, ktoré si už skôr zakúpili. Nintendo prvýkrát varovalo pred odstávkou minulý rok a v auguste.

Zobraziť celú správu

Automobilka Seat do roku 2026 neuvedie na trh žiadne elektrické vozidlo. Aktuálne nemá v úmysle opustiť svoje malé, cenovo dostupné vozidlá so spaľovacím motorom. Na elektrické vozidlá sa bude zameriavať jej podznačka Cupra. V súčasnosti je Born jedinou elektrickou ponukou Cupry.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.