Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Nemecko dosiahlo v spore s Európskou úniou o budúcnosť áut so spaľovacími motormi dohodu, ktorá umožní registráciu nových vozidiel s takýmito motormi aj po roku 2035 za predpokladu, že budú používať iba e-palivá. Nemecký minister dopravy Volker Wissing na Twitteri uviedol, že sa uvoľnila cesta pre vozidlá so spaľovacími motormi, ktoré používajú iba klimaticky neutrálne palivá, a to aj po roku 2035.

Zobraziť celú správu

Huawei MatePad 11 (2023) si môžete vybrať nielen s lesklým, ale i s matným displejom. Tablet má 11″ IPS displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Poháňa ho Qualcomm Snapdragon 870 s grafikou Adreno 650. Batéria s kapacitou 7 250 mAh podporuje 22,5 W nabíjanie. Cena tabletu s lesklým sklom začína na 310 €, s matným prevedením je to 370 €.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ford oznámil, že pracuje na „revolúcii amerického nákladného auta“ pomocou elektrického pickupu novej generácie. Nesie kódové označenie Project T3 a bude využívať najmodernejšie technológie automobilky vrátane pokročilých autonómnych schopností. Vozidlo sa vyvíja v rovnakom čase ako výrobný závod Ford BlueOval City, kde sa bude vyrábať.

Zobraziť celú správu

Viete, že O2 ako jediný operátor na Slovensku ponúka základný program Netflix Basic v mesačnej cene nového O2 Paušálu? Získať ho môžete, ak si vyberiete jeden z dvojice paušálov: Pohodový O2 Paušál, alebo Bezstarostný O2 Paušál. Mesačne ušetríte 7,99 € a čo je perfektné, nejde o časovo limitovanú akciu. Netflix takto môžete mať dovtedy, kým budete váš nový O2 Paušál využívať.

Zdroj | Netflix
Zobraziť celú správu

Fúzia Microsoftu a Activision je bližšie k schváleniu, Spojené kráľovstvo upustilo od námietky proti Call of Duty. Regulačné orgány Spojeného kráľovstva, ktoré preverujú navrhovanú akvizíciu Activision Blizzard tento týždeň zmenili svoj postoj ku kľúčovej otázke a uviedli, že už neveria, že by Microsoft odstránil franšízu Call of Duty z konzol PlayStation od Sony. „Po zvážení poskytnutých dodatočných dôkazov sme teraz predbežne dospeli k záveru, že fúzia nebude mať za následok podstatné zníženie konkurencie v konzolových herných službách, pretože náklady spoločnosti Microsoft na zadržanie Call of Duty z PlayStation by prevážili akékoľvek zisky z takéhoto opatrenia,“ povedal predseda Britského úradu pre hospodársku súťaž a trh Martin Coleman.

Zobraziť celú správu

Microsoft vydal niekoľko núdzových aktualizácií na odstránenie bezpečnostnej chyby aCropalypse, ktorá sa nachádza v jej natívnych aplikáciách na úpravu snímok obrazovky Windows 10 a 11. Chyba bola prvýkrát objavená na zariadeniach Pixel, následne sa ňou Google zaoberal v marcovej bezpečnostnej aktualizácii Androidu.

Zobraziť celú správu

Hodnota Twitteru od októbrového prevzatia Elonom Muskom klesla zo 44 miliárd na 20 miliárd dolárov. Odvtedy prešlo niekoľko kôl prepúšťania a finančná situácia spoločnosti stále nie je dobrá. Musk oznámil, že finančné stimuly pre pracovníkov by sa teraz mali zosúladiť so spoločnosťou, ktorá bude pravidelne vykonávať „akcie týkajúce sa likvidity“. Zamestnancom ponúkne v priebehu 6 mesiacov akciové granty v hodnote sociálnej siete, t. j. 20 miliárd dolárov. Musk v správe pre zamestnancov uviedol, že je optimistický a vidí „jasnú, ale zložitú cestu k oceneniu < 250 miliárd dolárov“.

Zobraziť celú správu

Redmi uviedlo na svetový trh dva nízkorozpočtové smartfóny série A. Redmi A2 a Redmi A2 Plus ponúkajú solídne parametre, ako je čipset MediaTek Helio G36, 3 GB RAM, či batéria s kapacitou 5 000 mAh. Obe novinky majú 6,52″ HD+ LCD displej. Rozdiel medzi nim je v snímači odtlačkov prstov. Redmi A2 Plus má fyzický snímač na zadnej strane, Redmi A2 nemá žiadny fyzický snímač odtlačkov prstov. Ceny spresnené neboli.

Zobraziť celú správu

Samsung plánuje ešte tento rok predstaviť svoj najväčší skladací smartfón. Mal by mať dva vertikálne pánty, zatiaľ čo súčasný model Fold má jeden takýto pánt. Otázne ostáva praktické využitie takéhoto zariadenia, pretože v zloženom stavu bude poriadne hrubé.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.