Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

28 správ

Dell údajne zvažuje rôzne možnosti o získaní nových finančných príjmov, pričom do úvahy prichádza vydanie akcií pre divíziu Pivotal Software Inc a tiež odkúpenie zvyšného podielu spoločnosti VMware. Jednania sú ale ešte v prvotnej fáze a spoločnosť preto nechce žiadnu z možností verejne komentovať.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Sharp bude priamo konkurovať LG vo výrobe OLED panelov. O tejto možnosti sa špekulovalo už dávnejšie, no teraz už spoločnosť Universal Display oficiálne oznámila, že bude spoločnosti Sharp dodávať materiály a technológie potrebné na výrobu OLED panelov. Výroba má byť spustená niekedy v polovici tohto roka.

Zobraziť celú správu

Apple získal ďalšie oficiálne povolenia, ktoré umožňujú zamestnancom využívať nové kancelárie v Apple Parku. Sťahovanie zamestnancov začalo už zhruba pred rokom, no vzhľadom na veľkosť celého projektu sa z pôvodnej centrály Infinite Loop zamestnanci sťahujú postupne.

Zobraziť celú správu

Elon Musk zrejme splní svoj sľub a skutočne začne predávať plameňomety. Predaj plameňometov nadväzuje na predchádzajúci predaj šiltoviek s logom spoločnosti The Boring Company, čím Elon Musk zabezpečil financovanie pre túto spoločnosť. Plameňomet by mal stáť 600 dolárov a do predaja pôjde údajne v apríli.

Zobraziť celú správu

Slovenskí štátni informatici zložený z pracovníkov Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES) a Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) vyhrali zlato v medzinárodnej súťaži tímov pre štátnu bezpečnosť v rámci konferencie SecOps Europe 2018 v Budapešti. Náš tím bol v riešení simulovaného útoku najrýchlejší a jeho odpovede najsprávnejšie. Po druhom mieste na medzinárodnom cvičení CyberEx 2017 tak ide o ďalší úspech slovenských bezpečnostných informatikov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia Fotografie pre Windows 10 dostala aktualizáciu, ktorá umožňuje automatické vytvorenie videa so zameraním na určitého človeka. V aplikácii stačí vybrať fotografie a videá, na ktorých používateľ označí „hviezdu videa“ a aplikácia následne automaticky zostrihá video so zábermi na zvoleného človeka.

Zdroj | Microsoft
Zobraziť celú správu

Tesla má údajne problém s kvalitou batérií pre Model 3, čo spôsobuje ďalšie omeškanie s dodávkou tohto modelu zákazníkom. Podľa CNBC sú batérie vyrábané ručne neskúsenými pracovníkmi, ktorí kvôli zhonu zanedbávajú kvalitu. Tesla samozrejme tieto informácie popiera.

Zobraziť celú správu

Hyundai aj na Slovensku začal predávať najštýlovejšiu coupé verziu svojho modelu i30. Novinku Hyundai i30 Fastback práve testujeme v Španielskej Valencii a musíme uznať, že toto auto môže byť mimoriadne atraktívne pre všetkých, ktorí sa chcú odlíšiť a navyše nechcú za auto minúť horibilné sumy. Cena novinky je totiž mimoriadne priaznivá, kúpite ju od 15 890 eur.

Zobraziť celú správu

Qualcomm sa pochválil zákazkami v hodnote 2 miliárd dolárov, ktoré súvisia s dodaním 5G čipov pre spoločnosti Lenovo, Oppo, Vivo, Xiaomi Wingtech Technology a ZTE. Podľa rôznych analýz a očakávaní by sa lídrom v 5G mala stať Čína, ktorá by mala 5G sieť spustiť už budúci rok.

Zobraziť celú správu

Priemerná cena smartfónu stúpla za rok až o 10 %. Predaje stúpli v priemere o 1 %, pričom zisky stúpli o 11 %. Najväčší rast predaja nastal v strednej a východnej Európe, kde medziročne stúpol predaj až o 7 %. Na rozvinutých trhoch už údajne dochádza k saturácii a výrobcovia smartfónoch budú musieť priniesť inovácie.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Podľa analytickej spoločnosti Canalys vo štvrtom štvrťroku 2017 dodal Apple 29 miliónov smartfónov iPhone X, z toho 7 mil. iba v Číne. A to aj napriek oneskoreným dodávkam v jeho počiatkoch či vysokej cene. Darmo, iPhone je stále dobrý predajný artikel.

Zdroj | Canalys
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.