Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Helikoptéra Ingenuity vytvorila na Marse počas svojho 45. letu nový rýchlostný rekord. Počas letu vyvinula rýchlosť 6 metrov za sekundu, preletela 496 metrov vo výške 12 metrov, let trval 144,5 sekúnd.

Zobraziť celú správu

Držiteľ značky Nokia, HMD Global, uviedol, že vyvíja a procesy, aby priniesol výrobu 5G zariadení do Európy. Spoločnosť nekonkretizovala, kde v Európe plánuje postaviť svoju továreň. „Aj keď nemôžeme diskutovať o konkrétnych európskych dotáciách, spolupracujeme s viacerými stranami vo verejnom aj súkromnom sektore v Európe, aby sme obhajovali európsku výrobu a výskum a vývoj,“ povedal pre Reuters marketingový riaditeľ HMD Lars Silberbauer.

Zobraziť celú správu

Vieme ako bude vyzerať nová Sony Xperia 10 V. Ak ste očakávali svieži nový dizajn v porovnaní s minuloročným modelom, čaká vás sklamanie. Xperia 10 V zobrazená na uniknutých obrázkoch má presne rovnaký dizajnový jazyk ako Xperia 10 IV, či už ide o umiestnenie tlačidiel, veľkosť a tvar ostrovčeka fotoaparátu a umiestnenie LED blesku. Novinkou má byť príchod stereo reproduktorov.

Zdroj | The Tech Outlook
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TikTok obvinil Európsku komisiu, že s ňou nekonzultovala rozhodnutie zakázať jej aplikáciu na zdieľanie krátkych videí z telefónov zamestnancov z dôvodov kybernetickej bezpečnosti. Existuje totiž dôvodná obava, že apolikácia nie je dostatočne zabezpečená, resp., že čínska vláda má do nej umožnený prístup a môže ju využívať na zber údajov. Peking pravidelne popiera, že má takéto úmysly. EK poukázala na štvrtkové vyjadrenie šéfa priemyslu EÚ Thierryho Bretona, kde uviedol, že exekutíva EÚ nemusí zdôvodňovať rozhodnutia prijaté na zabezpečenie jej riadneho fungovania.

Zobraziť celú správu

Razer oznámil nový model svojho notebooku Blade 15, ktorý bol aktualizovaný o nové špecifikácie pre rok 2023. Notebook je vybavený procesorom Intel Core i7-13800H 13. generácie, má 14 jadier a 20 vlákien,dokáže zvýšiť frekvenciu až na 5,2 GHz. Procesor pochádza zo série Intel 45W, teda nie zo série HX používanej v Blade 16 a Blade 18. Razer Blade 15 prichádza s grafickým procesorom Nvidia GeForce RTX 4070, ktorý ponúka pôsobivý herný výkon. Notebook je tiež vybavený 16 GB DDR5 a 1 TB SSD, ktorý poskytuje dostatok úložného priestoru.

Zobraziť celú správu

Nekonečná sága s AR/VR headsetom od Apple pokračuje. Renomovaný analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo tvrdil, že bude uvedená na trh minulý rok, potom sa mala predstaviť na jar. Aj to sa posunulo na jún a konferenciu pre vývojárov WWDC 2023. Včera Kuo na Twitteri napísal, že pravdepodobnosť jarného vydania sa „zmenšuje“, pričom existuje väčšia pravdepodobnosť, že by headset mohol byť uvedený na trh spolu s plánovaným iPhone 15 v treťom štvrťroku tohto roka. Všetky tieto oneskorenia sú zrejme spôsobené softvérovými problémami, ako už predtým poznamenali analytici ako Gurman či Kuo.

Zobraziť celú správu

TopVlajková loď Samsungu, model S23, prináša množstvo jedinečných funkcií a uchváti výnimočnými parametrami, aké by ste inde hľadali len márne. Práve preto si zaslúži tú najlepšiu možnú ochranu pred poškodením a rozbitím. Dánsky výrobca PanzerGlassTM  pri príležitosti predstavenia modelov Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra uviedol na trh nové ochranné sklá, fólie a kryty, ktoré sú pripravené poskytnúť bezkonkurenčnú úroveň ochrany.

Zdroj | panzerglass.com
Zobraziť celú správu

Sony začína predávať herný headset SonyPlayStation VR2. Náhlavná súprava je vybavený dvojicou OLED displejov s 120 fps, rozlíšením 2 000 x 2 040, ktoré poskytujú 110-stupňové FOV. Ide o prvý „veľký“ VR headset založený na AMOLED displejoch. V USA sa predáva za 549,99 dolárov, u nás sa dá predobjednať za 599,99 eur.

Zobraziť celú správu

AR/VR headset od Apple bol odložený…opäť. S touto informáciou prišiel analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má za sebou už niekoľko úspešných predpovedí. Podľa jeho správ malo byť zariadenie predstavené už v priebehu minulého roka. Nakoniec sme sa ho však mali dočkať na jar 2023. V jeho najnovšom príspevku na Twitteri tvrdí, že šanca predstavenia v Q1 2023 sa „znižuje“ a prvého MR headsetu od kalifornského výrobcu sa dočkáme až v Q3 2023 a teda spolu s novými iPhonmi radu 15.

Zobraziť celú správu

Motorola prináša satelitnú konektivitu pre všetkých. Satelitná konektivita začala byť minulý rok veľkou témou a mnoho výrobcov prisľúbilo jej podporu. Zatiaľ však jej potenciál môžu reálne využívať len majitelia iPhonov radu 14 a to len v prípade ak žijú v USA, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku alebo vo V.B. Novinka Motorola Defy Link, ktorá v sebe ukrýva najnovší čip od Mediatku určený pre satelitnú konektivitu však otvára možnosť tejto komunikácie pre majiteľov akéhokoľvek smartfónu s operačným systémom Android alebo iOS. K zariadenu sa pripája prostredníctvom Bluetooth a služba bude spoplatnená sumou 4,99 dolárov mesačne. Defy Link bude začínať na sume 100 dolárov.

Zdroj | Motorola
Zobraziť celú správu