Reklama
Správa dňa

Xiaomi má za cieľ dodať v tomto roku 120 000 kusov SU7

17 správ

Google vyvinul novú kompresnú technológiu, ktorá je Open Source. Algoritmus nesie označenie Brotli a pri zachovaní podobných rýchlostí ako ZIP by mal byť podstatne úspornejší. Riešenie je v prvom rade určené pre bezstratovú kompresiu na internete, Google ho však plánuje nasadiť aj vo svojich dátových centrách pre vyššiu úsporu dát.

Zobraziť celú správu

Oculus Arcade ponúka klasické hry od Sega, Midway a Bandai Namcom, ktoré si môžete zahrať vo virtuálnej realite pomocou okuliarov Samsung Gear VR. Vo virtuálnej realite si tak môžete zahrať napríklad klasiku ako je napríklad Pac-Man.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Vyzerá to skutočne tak, že Xiaomi pracuje na vlastnom notebooku. Server Gizmochina totiž uverejnil správu o tom, že túto informáciu potvrdil popredný predstaviteľ spoločnosti Inventec, ktorá by mala pre Xiaomi tento notebook vyrábať. Žiadne iné detaily, ako aj parametre prípadného notebooku od Xiaomi zatiaľ známe nie sú.

Zobraziť celú správu

Uber je už nuda, v USA sa totiž dopravným zápcham môžete vyhnúť pomocou vrtuľníku. BLADE je totiž služba, ktorá vás za 95 USD prepraví z 34 ulice na 30 ulicu. Vyhnete sa tak zápcham v Manhattane. Vrtuľníky premávajú v časoch najväčšej dopravnej špičky.

Zobraziť celú správu

V Košiciach bola spustená skúšobná prevádzka elektronických služieb Mesta Košice. Tie umožnia občanom flexibilnejšie komunikovať so samosprávou a komfortnejšie vybavovať úradné záležitosti. Mesto projekt realizuje v rámci Európskeho programu Informatizácie spoločnosti OPIS a ako jedno z prvých miest na Slovensku tento projekt aj spúšťa.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť TP-LINK predstavila dvojpásmový repeater Wi-Fi signálu RE450, ktorý podporuje aj najnovší štandard 802.11ac, vďaka čomu môžete prenášať dáta teoretickou rýchlosťou až 1 750 Mbit/s.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Takto videl z ISS Los Angeles Scott Kelly. Oni ho však vidieť určite nemohli, svetelný smog je neskutočný.

https://twitter.com/StationCDRKelly/status/646654929982083072/photo/1

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.