Reklama
Správa dňa

Prečo Apple odstúpil of kúpy vyhľadávača Bing?

12 správ

Americká agentúra pre boj proti drogám (DEA) minulý rok použila AirTag na sledovanie nelegálneho vybavenia na výrobu drog. Balík bol zaslaný z Číny výrobcovi narkotík v USA. DEA mohla použiť AirTag, pretože ponúka spoľahlivejšiu konektivitu ako iné zariadenia, alebo preto, že v minulosti zlyhali GPS zariadenia dostupné polícii.

Zobraziť celú správu

Ruská náhrada za iPhone, AYYA T1, je prepadák. Skutočný počet predaných smartfónov AYYA T1 je 905, čo je len 18 % z 5 000 vyrobených kusov a ide o najväčší prepadák smartfónov od Amazon Fire Phone. Maloobchodná verzia smartfónu AYYA T1 beží na systéme Android 11, zatiaľ čo podnikový variant má nainštalovaný ruský operačný systém Aurora.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť OpenAI implementovala počiatočnú podporu pre pluginy v ChatGPT. Pluginy sú nástroje navrhnuté špeciálne pre jazykové modely s bezpečnosťou ako základným princípom a pomáhajú ChatGPT pristupovať k aktuálnym informáciám, spúšťať výpočty alebo využívať služby tretích strán.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Epic spúšťa Unreal Editor pre Fortnite. Ten poskytne tvorcom 40 % všetkých príjmov. To zahŕňa peniaze, ktoré Epic zarobí z nákupu V-Bucks, skutočné peniaze vynaložené vo Fortnite na položky, ako sú štartovacie balíčky, balíčky úloh a kozmetika, a predplatné Fortnite Crew.

Zobraziť celú správu

Lenovo ukázalo nové herné modely Legion Slim. Kombinujú výkon a obratnosť pre hráčov, ktorí tvoria, a tvorcov, ktorí hrajú. Táto najnovšia generácia série je tiež prvou, ktorá využíva rodinu čipov Lenovo Artificial Intelligence. Ide o zabudované fyzické čipy AI, ktoré poháňajú Lenovo AI Engine+.

Zdroj | Lenovo
Zobraziť celú správu

OpenAI masívne rozširuje možnosti ChatGPT. Po novom podporuje zásuvné moduly, ktoré chatbotom umožňujú využívať nové zdroje informácií vrátane webu a stránok tretích strán, ako sú Expedia a Instacart. Doteraz bol ChatGPT obmedzený skutočnosťou, že môže čerpať informácie iba zo svojich tréningových údajov.

Zobraziť celú správu

O tom, ako Samsung vylepšuje fotografie Mesiaca sme už písali. Portál The Verge priniesol ešte znepokojujúcejšiu informáciu. Čitateľ na svojom Galaxy S23 Ultra skúšal funkciu Remaster v aplikácii Samsung na prezeranie fotografií v galérii. Nástroj navrhuje pokročilú úpravu fotografií, avšak po aplikovaní snímky jeho 7 mesačnej dcéry ostal prekvapený, systém jej totiž pridal zuby.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.