Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

25 správ

Ak často píšete v anglickom jazyku, skúste službu Grammarly. Doplnok do prehliadača či do  vám automaticky skontroluje nie len gramatické chyby, ale upozorní aj na nesprávne použité slová v kontexte, nezmyselné vety a upozorní na plagiátorstvo.

Zobraziť celú správu

Automobilka Faraday Future údajne získala 1-miliardovú investíciu predajom akcií a jej riadenie prevzal Jia Yueting. Spoločnosť neprezradila, o aký počet akcií ide a kto je ich kupcom. Automobilka má v poslednej dobe vážne finančné problémy a stráca kľúčových zamestnancov.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Fat Shark, ktorá je známa výrobou headsetov na riadenie dronov, prináša na trh svoj prvý vlastný dron Fat Shark 101. Tento pretekársky dron má byť jednoduchý na ovládanie a cenovo dostupný na to, aby si ho mohli kúpiť aj amatérsky piloti. V predpredaji je aktuálne dostupný za 249 dolárov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google naučil umelú inteligenciu posudzovať estetickú kvalitu fotografií. Systém bol trénovaný na fotografiách, ktoré boli obodované v rôznych fotografických súťažiach. Google by túto funkciu mohol využiť v službe Fotky Google, ktorá by mohla automaticky zoraďovať fotografie podľa kvality, prípadne ich automaticky upravovať tak, aby sa podobali na najlepšie hodnotené fotografie.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Apple v nových pokynoch pre vývojárov reguluje loot boxy, cez ktoré si hráči za reálne peniaze kupujú predmety do hier. Vývojári budú musieť v hrách informovať o tom, akú šancu majú hráči na získanie sľubovaného predmetu, ak si loot box zakúpia.

Zobraziť celú správu

YouTube sa na iOS čoskoro naučí zobrazovať video vo vertikálnej polohe bez čiernych pásov. Aktualizácia zatiaľ nie je dostupná v App Store, no prísť by mala už čoskoro.

Zobraziť celú správu

Nokia podpísala zmluvu na dlhodobé poskytnutie patentových licencií pre Huawei. Nokia tak zvyšuje svoje zisky z predaja licencií, ktoré už od Nokie kúpil napríklad Apple, Samsung, Xiaomi či LG. Spoločnosti neprezradili, o akú sumu sa v predaji jedná, no podľa analytikov by mal Huawei za licencie platiť zhruba 100 miliónov eur ročne.

Zobraziť celú správu

Nemecká bezpečnostná agentúra SySS ukázala, že zariadenia so systémom Windows 10 je možné odomknúť aj s fotkou vytlačenou na obyčajnom papieri. Microsoft tento problém čiastočne opravil v aktualizácii Fall Creators Update. Aby bol systém s touto aktualizáciou zabezpečený čo najlepšie, musia používatelia svoju tvár naskenovať znovu a zapnúť pokročilú ochranu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Používatelia DJI dronov v Spojenom kráľovstve budú musieť pred svojim prvým odletom absolvovať vedomostný kvíz, ktorý bude súčasťou aplikácie DJI GO 4. Kvíz bude obsahovať najmä otázky týkajúce sa bezpečného lietania. DJI tento kvíz do aplikácie pridáva na žiadosť úradu civilného letectva.

Zobraziť celú správu

Google Assistant sa po dlhej dobe konečne dostal aj na tablety, má to ale háčik. Používateľské prostredie asistenta na tabletoch zaberá celú obrazovku a funguje iba, ak je obrazovka tabletu otočená na výšku. Je možné, že Google neskôr prostredie upraví, aby fungovalo tak, ako na telefónoch.

Zobraziť celú správu

Charlie Lee, tvorca kryptomeny Litecoin, už údajne vôbec nevlastní svoju menu. Rozhodol sa všetky Litecoiny predať a darovať, pretože ho ľudia často obviňovali z ovplyvňovania ceny kryptomeny. Na raste a vývoji Litecoinu sa ale podieľa aj naďalej.

Zobraziť celú správu

Mesto Los Angeles si objednalo 25 elektrobusov značky Proterra, ktoré by sa do mestskej hromadnej dopravy mali zapojiť v roku 2019. Los Angeles chce do roku 2030 vyskladať celú flotilu autobusov v meste práve z elektrobusov. Už týchto 25 elektrobusov má ušetriť 11,2 miliónov dolárov na palive a údržbe za dobu dvanástich rokov prevádzky.

Zdroj | Proterra
Zobraziť celú správu

Informácia o tom, že George Clooney a spisovateľ a scenárista Matt Charman pripravujú sériu o známej americkej afére Watergate, po prevalení ktorej abdikoval prezident Richard Nixon, by sa mohla zdať nezaujímavá. Na vážnosti však naberá s dodatkom, že séria by mala byť vysielaná prostredníctvom Netflixu. Vzhľadom na zainteresované spomenuté hviezdy by toto spracovanie aféry Watergate mohlo byť zaujímavé. Informácie priniesli napríklad The Hollywood Reporter a Variety.

Zdroj | Stefania D'Alessandro/WireImage
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Pri fotografovaní sa mnohí nezamýšľajú nad pomerom strán, v ktorom sú snímky vyhotovované. Aj keď sa „aspect ratio“ zná nepodstatný, alebo nudný, je stále veľmi dôležitý. Prečo? Vysvetľuje Tony Northrup v nasledujúcom videu.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.