Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
13 správ

Nový experiment Google Arts & Culture prináša novú výzvu. Ak venujte pár minút tomu, aby ste rozlíšili medzi prenikavými morským šumom či praskaním a zvukmi rýb, môžete prispieť k trénovaniu AI modelu určenému na ochranu prírody. Stačí, ak otvoríte okno prehliadača, vypočujete si nahrávky vytvorené pomocou vodného mikrofónu a klepnete na tlačidlo, keď si myslíte, že počujete ryby. 

https://youtu.be/O7IP-p2in5o
Zobraziť celú správu

V superhybridnej pobrežnej veternej farme Hollandse Kust Noord bola nainštalovaná prvá turbína. Farma poskytne 759 megawattov výkon, bude obsahovať 69 veterných turbín Siemens Gamesa 11,0-200 DD, ktoré vyrobia najmenej 3,3 TWh ročne, čo je dostatok elektriny na pokrytie 2,8 % elektrie v Holandsku. Plávajúca farmu bude mať i solárne panely, batérie na skladovanie energie a bude vyrábať zelený vodík.

Zobraziť celú správu

HTC predstavilo smartfón Wildfire E2 Play. Nízkorozpočtový mobil má 6,82″ LCD displej, poháňa ho čipset Unisoc T606 s 8 GB RAM a je vybavený trojitým zadným fotoaparátom. Novinka je určená pre africký trh.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk ide ako jedno z prvých médií na Slovensku naplno využívať na písanie článkov a tvorbu obrázkov k nim umelú inteligenciu. Okrem umelej inteligencie na tvorbu textov budeme AI využívať aj na tvorbu obrázkov k nim. Články od umelej inteligencie tak budú plne od umelej inteligencie. Prvotinou umelej inteligencie na TECHBOX.sk je článok Čo je to umelá inteligencia? 1 000 slov o nej od nej.

Zdroj | Midjourney
Zobraziť celú správu

Dielo s názvom Elektrikár od Borisa Eldagsena získalo prvú cenu v kategórii Kreatívne na udeľovaní cien Sony World Photography Awards Svetovej fotografickej organizácie. Ocenenie dostalo napriek tomu, že ho nezachytil fotoaparát. Eldagsen následne ocenenie odmietol s tým, že „AI nie je fotografia. Prihlásil som sa, aby som zistil, či sú súťaže pripravené na to, aby sa do nich mohli zapojiť obrázky AI. Nie sú.“

Zobraziť celú správu

Telekom opäť rozšíril ponuku o nové zariadenia. Huawei Watch Buds vyzerajú ako bežné smart hodinky, no pod displejom nájdete uložené bezdrôtové slúchadlá, ktoré sa nabíjajú z hodiniek. Smartfón OnePlus Nord CE 3 Lite má FHD 120 MHz LCD displej, 3 fotoaparáty a 5 000 mAh batériu. K paušálom si môžete zobrať aj novú 50“ 4K TV od Philipsu, ide o model 50PUS8507/12. V ponuke ostáva aj špeciálna zľava pri príležitosti kampane na Magio GO Benefit, kde môžete sledovať viac ako 110 extra TV kanálov. Zľava sa aplikuje na dvojicu modelov Samsung Galaxy A34 5G a Samsung Galaxy A54 5G.

Zobraziť celú správu

BMW XM Label Red 2024 je najvýkonnejšie BMW, aké kedy koncern vyrobil. Má ,4-litrový motor V8 s dvojitým turbom, pomáha mu e-motor zasadený do 8-stupňovej prevodovky, ktorá tvorí systém M Hybrid s výkonom 738 koní. Label Red dosiahne zrýchlenie z 0 na 100 za 3,7 sekundy a vyvinie maximálnu rýchlosť 280 km/h. Predávať sa má už koncom roka.

Zobraziť celú správu

Tesla zverejnila svoje finančné výsledky za 1Q 2023. Podarilo sa jej splniť očakávania 0,85 dolára na akciu (non-GAAP) na ziskoch a vykázala príjmy vo výške 23,3 miliardy dolárov, čo je pokles o cca300 miliónov dolárov oproti očakávaniam Wall Street. Veľmi dôležitou správou je skutočnosť, že sa jej podarilo udržať hrubú maržu na úrovni 19,3 % a to i napriek znižovaniu cien na začiatku tohto štvrťroka.

Zobraziť celú správu

Google vyvíja GIFI na generovanie obrázkov AI vo výsledkoch služby Obrázky Google. Spoločnosť predtým predviedla svoje generátory textu na obrázok Imagen a Parti. Google tiež skúma, ako umožniť používateľom „hľadať hudbu prostredníctvom konverzácie s chatbotom“, aj keď nie je jasné, či to nejakým spôsobom súvisí s YouTube Music, alebo to bude len funkcia vyhľadávača. Ďalším využívaním je umožniť používanie máp Google Earth s pomocou AI.

Zobraziť celú správu

Google Bard už dokáže tvoriť, opravovať a vysvetľovať zdrojové kódy. Umelá inteligencia od spoločnosti Google si už poradí s viac ako 20 programovacích jazykov, medzi nimi aj C++, Java, Javascript, Python či Typescript. Novú funkciu Bard získal mesiac po tom, čo sa naučil pracovať s matematickými a logickými úlohami. Jeden z hlavných konkurentov pre ChatGPT je však podľa slov spoločnosti stále vo fáze „skorého experimentu“, čím sa prakticky vopred ospravedlňuje za akýkoľvek nefungujúci kód či nesprávne odpovede umelej inteligencie.

Zobraziť celú správu

Elon Musk oznámil približný dátum odovzdávania modelu Tesla Cybertruck. Extrémny elektromobil bol predstavený ešte v roku 2019, pričom na trh sa mal dostať koncom roka 2021. Namiesto toho však v októbri toho roku automobilka odstránila zo svojej webovej stránky špecifikácie a cenu tohto modelu, hoci zaň stále prijímala zálohy. Do rúk prvých majiteľov, ktorí svoju predobjednávku ešte nezrušili, by sa napokon mal Cybertruck dostať „na konci tretieho kvartálu“.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.