Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

12 správ

Umelá inteligencia nie je len budúcnosť, dnes ju vidíme napríklad v automobiloch, smart domácnostiach a v množstve iných vecí, ktoré sú bežne okolo nás. Aká je budúcnosť AI? Platí, že tí, ktorí budú ovládať AI, budú ovládať svet? Rozhodne si pozrite, resp. vypočujte náš rozhovor s odborníkom na umelú inteligenciu.

Zobraziť celú správu

Apple tento rok nepredstaví žiadne nové iPady. Na budúci rok to vynahradí, keď prvé prídu na rad Pro modely 11″ a 12,9″ OLED Pro Motion. Za nimu bude nasledovať skutočná lahôdka, iPad mini s 8,7″ OLED displejom. To sa však má stať až v roku 2026, kedy príde na trh aj nový 10,9″ OLED iPad Air a 12,9″ OLED iPad Air. Očakáva sa, že prvý 12,9″ iPad Air bude uvedený na trh už v roku 2024 s LCD displejom.

Zobraziť celú správu

Apple sa oficiálne pripojil k Meta a TikTok v odvolaní sa Európskej únie proti označeniu ich služieb ako „strážcov“ (gatekeepers) podľa zákona o digitálnych trhoch. Ide o prísny protimonopolný zákon EÚ, ktorého cieľom je zabrániť gatekeepersom uvaliť nespravodlivé podmienky na podniky a koncových používateľov a zabezpečenie otvorenosti dôležitých digitálnych služieb. Apple už predtým tvrdil, že jeho App Store možno považovať nie za jeden trh so softvérovými aplikáciami, ale za päť odlišných trhovísk ponúkaných na piatich zariadeniach (iPhone, iPad, Mac, Apple TV a Apple Watch). Podľa tejto logiky by sa mal za strážcu brány považovať len iOS App Store, tvrdil Apple. EÚ nesúhlasila a uviedla, že „povaha, funkcia a používanie rôznych zariadení, na ktorých je prístup k App Store“ nemení spoločný účel, ktorý App Store slúži na všetkých zariadeniach Apple.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spojené arabské emiráty spustili solárnu farmu Al Dhafra, aktuálne najväčšiu solárnu farmu na svete. 2 GW farma sa nachádza 35 km od Abú Zabí a obsahuje takmer 4 milióny bifaciálnych solárnych panelov. Bude napájať takmer 200 000 domácností a ročne eliminuje viac ako 2,4 milióna ton uhlíkových emisií. Počas vrcholnej fázy výstavby vytvorila 4 500 pracovných miest, solárne panely boli počas výstavby inštalované s priemernou rýchlosťou 10 MW denne.

Zobraziť celú správu

Národní a regionálni predstavitelia vo Francúzsku sa snažili dokončiť prípravu leteckej a pozemnej infraštruktúry pre zavedenie aerotaxi na olympijské hry 2024 tak, aby mohli v lete budúceho roka spustiť prvé letecké taxi na svete. Mestskí poslanci však využili obecné stretnutia na to, aby sa to stalo zrealizovalo. Jeden z týchto mnohých kritikov, ekológ Dan Lert, sa vysmieval tomu, čo sa vo všeobecnosti oslavovalo ako udržateľná, bezemisná a cenovo dostupná verejná doprava ako „zbytočný, znečisťujúci prístroj vyhradený pre ultraprivilegovaných“. Paríž tiež od leta zakázal službu zdieľania e-kolobežiek.

Zobraziť celú správu

Turistická navigácia eTrex Solar umožňuje používaním na slnku neobmedzenú výdrž batérie pri podmienkach slnečného žiarenia 75 000 luxov. Má 2,2″ displej, ponúka trasové body, navigáciu na obľúbené miesta, či viacfrekvenčné GPS poskytuje spoľahlivo presnú pozíciu. Novinka bude čoskoro dostupná za 279,90 €.

https://youtu.be/xUCanGKqpFc
Zobraziť celú správu

Sonos konečne opravil nepríjemnú chybu soudbaru Sonos Arc 2 gen, ktorá spôsobovala nepríjemný zvuk pripomínajúci výstrel. Problém je teraz opravený a mal by byť k dispozícii pomocou aktualizácie mobilnej či desktopovej aplikácie Sonos. Chyba bola obzvlášť rozšírená, keď sa zvuk získaval z Xbox Series X alebo Apple TV 4K. Tieto zariadenia používajú Dolby MAT 2.0 na vysielanie zvuku Dolby Atmos do televízora pripojeného k zariadeniu.

Zobraziť celú správu

Výrobca športových automobilov Alpine sa zrejme opäť objaví, pomôcť jej môže Geely. Značka strávila posledných šesť rokov presadzovaním jedného modelu, A110, z ktorého sa minulý rok predalo 3 500 kusov, väčšina z nich vo Francúzsku. Alpine vidí USA ako „rozhodujúci trh pri dosahovaní svojich predajných cieľov“. Volvo a Geely sú na užšom zozname potenciálnych investorov.

Zobraziť celú správu

Half-Life je jednou z najlepších videohier všetkých čias, práve dnes má 25. výročie. Pri tejto príležitosti vydalo Valve veľkú aktualizáciu pre strieľačku z pohľadu prvej osoby. Obsahuje štyri nové mapy pre viacerých hráčov, podporu širokouhlého formátu, ale aj nevyhnutné opravy chýb.

Zobraziť celú správu

Discord vypína svojho četbota Clyde, menej ako rok po tom, čo bol prvýkrát predstavený. Podľa spoločnosti išlo len o experimentálnu funkciu, „od 1. decembra už používatelia nebudú môcť vyvolať Clyde v DM, skupinových DM alebo serverových četoch,“ uvádza spoločnosť. Clyde mal pôsobiť ako pomocník AI, ku ktorému je možné pristupovať priamo na serveri. Používateľov však nepritiahol, v mesiacoch po jeho vydaní sa niektorí sťažovali, že ich servery vždy nezískali prístup k botom.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.