Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

22 správ

TECHBOX sa nevenuje len technologickým hračkám, smartfónom, televízorom, reproduktorom, slúchadlám, tabletom a notebookom, ale aj autám. Tie pravidelne testujeme v našej rubrike auto. Ak ale pozeráte po najnovšom Volkswagene Polo, odporúčame video zo slovenského kanálu, GARAZ.TV.

Zobraziť celú správu

Pred viac ako dvoma týždňami sme privítali nový rok, vlajkové lode z toho minulého sú ale ešte stále aktuálne. Ak stále hľadáte ideálny smartfón pre seba, pravdepodobne ste už videli niekoľko videí od známych YouTuberov a ich výbery najlepších telefónov za rok 2017. Tvorca Flossy Carter však svoje videá robí trochu inak a v niektorých prípadoch možno aj trochu úprimnejšie.

Zobraziť celú správu

Nissan na konferencii CES nechýbal tiež a ukázal svoju víziu automobilu budúcnosti. Ani tomuto konceptu samozrejme nechýba množstvo senzorov a inteligencie. Medzi najzaujímavejšie funkcie patrí napríklad pohonná jednotka v každom kolese, dvere, ktoré sa otvárajú na základe tváre cestujúcich či LED svetlá na každom možnom mieste. Viac si môžete prečítať v podrobnejšom článku od Engadget. 

Zdroj | Nissan

 

Zobraziť celú správu

Podľa dát spoločností Rhodium Group a Energy Information Administration až 94,7 % novej elektrickej energie pochádzalo v minulom roku v Spojených štátoch amerických z obnoviteľných zdrojov. Konkrétne ide o solárnu a veternú energiu. Tento nárast je spôsobený aj tým, že fosílne elektrárne sú čoraz zriedkavejšie, a to i napriek tomu, že Donald Trump preukázal týmto elektrárňam svoju podporu.

Zdroj | PennEnergy
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

15. januára 2008 prvýkrát uzrel svetlo sveta MacBook Air, ktorý odvtedy dláždi cestu nielen spoločnosti samotnej, ale aj konkurenčným Ultrabookom. Steve Jobs vtedy na konferencii Macworld 2008 rozprával o Time Capsule. Ku koncu ale prišla „one more thing“ a MacBook Air sa stal realitou. Spoločnosť ho niekoľkokrát aktualizovala, no podstata zostala rovnaká. Tenký profil, biely hliník aj pohodlná klávesnica.

https://youtu.be/E98Eyl5Et0w
Zobraziť celú správu

Pravdepodobne všetci poznáme už ikonické „géčko“ od Mercedesu. Nemecká automobilka predstavila jeho najnovšiu generáciu v Detroite a rovnako ako po minulé roky ani tu sa neudiali veľké zmeny. Medzi novinky bude patriť aktualizovaný kamerový systém, pričom nižšie položený snímač je odolný voči vode, čo využije šofér hlavne pri brodení vo vode do hĺbky 700 milimetrov. Najväčší rozruch ale asi vyvolala správa CEO automobilky, ktorý oznámil, že v blízkej dobe sa dočkáme G Wagon SUV poháňaného elektrinou.

Zdroj | Mercedes
Zobraziť celú správu

Ak čakáte na smartfón od HTC s duálnou prednou kamerou, dočkali ste sa. Taiwanská spoločnosť totiž predstavila menej vybaveného brata vlajkovej lode, HTC U11 Eyes. Dizajn zostane rovnaký, zmenia sa hlavne komponenty. Nájdeme tu Snapdragon 652 či LCD displej s rozlíšením 2 160 x 1 080 px. Najdôležitejšou novinkou je však duálna predná kamera. Tá pozostáva z dvoch šošoviek s rozlíšením 5 Mpx, bokeh efektom a rôznymi nálepkami. HTC U11 Eyes by sa mal začať predávať za 410 dolárov.

Zdroj | HTC
Zobraziť celú správu

NETGEAR na konferencii CES 2018 predstavil nový router, ktorý zaujme hlavne hráčov. Dvojpásmový Wi-Fi router Nighthawk Pro Gaming XR500 je vybavený dvoj-jadrovým 1,7GHz procesom, Wi-Fi štandardom AC2600 Wave 2 a technológiou MU-MIMO. Softvér zariadenia sa stará o elimináciu prípadných dlhších časových odoziev aj stabilizáciu hodnoty ping. Nechýbajú aj funkcie pre hráčov vrátane Gaming Dashboard, Geo Filter, QoS a monitorovanie siete.

Zdroj | NETGEAR
Zobraziť celú správu

Najrýchlejším elektromobilom už nie je Tesla Roadster. Prekonal ho prototyp od taiwanskej spoločnosti Xing Mobility nazvaný Miss R, ktorý dokáže dosiahnuť rýchlosť až 270 kilometrov za hodinu. Závratný výkon sa zrodil vďaka patentovanému systému chladenia batérií, ktorý svoju efektivitu dosiahol využitím špeciálnej kvapaliny NovecTM od technologickej spoločnosti 3M. Vznik jednej inovácie bol prvým krokom k objavu ďalšej, naviac v úplne inej oblasti.

Zobraziť celú správu

Prvým modelom s výlučne elektrickým pohonom v ponuke Lexusu bude nová generácia obľúbeného kompaktného hatchbacku CT. Na trhu sa objaví v roku 2020, informuje japonský denník Nikkan Kogyo Shimbun. Informácia denníka sa zhoduje s oficiálnymi vyhláseniami automobilky, ktorá ohlásila uvedenie viac ako 10 modelov elektromobilov značiek Toyota a Lexus na začiatku ďalšej dekády. Kompaktný hatchback CT 200h, vyrábaný od roku 2011, sa od ostatných luxusných áut divízie Lexus odlišuje tým, že je dostupný výlučne s hybridným pohonom. Hnacia jednotka tvorená spaľovacím agregátom a elektromotorom má celkový výkon 136 koní. Auto patrí k najobľúbenejším modelom firmy.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple chce po bohatom vianočnom období znova zvýšiť predaje svojho tabletu, iPadu Pro. V novej reklame sa preto sústredí na jeho funkciu pracovať s aplikáciami využívajúcimi rozšírenú realitu. To je možné aj vďaka platforme ARKit, ktorú spoločnosť vlastní.

https://youtu.be/QOZWPGESVcs

Zobraziť celú správu

Ak má váš pes či mačka voľný výbeh, určite sa vám už stalo, že sa jednoducho vyparili. Spoločnosť Tractive vyrába práve pre tieto prípady obojky a na konferencii CES 2018 predstavila dva nové modely, pre mačky aj psov. Ide o obojok vybavený GPS, vďaka čomu môžete svojho domáceho miláčika sledovať v reálnom čase. Predávať sa začnú už budúci mesiac za cenu 70 dolárov.

Zdroj | Tractive
Zobraziť celú správu

Otrasy mozgu nie sú vo svete športu ničím výnimočným. V tom lepšom prípade športovec zranenie po chvíľke vybehá, v tom horšom ho odvezú na lôžku. Spoločnosť Prevent Biometrics spustila predaj svojho chrániča zubov Head Impact Monitor System. Ten bude sledovať nárazy sledovať v reálnom čase a v prípade odporučí prehliadku zraneného.

https://youtu.be/ClkPkvjxDaY

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Sony oznámila, že aktualizuje staršie slúchadlá, aby boli kompatibilné s hlasovým asistetntom Google Assistant. Medzi aktualizované kúsky patria modely: WF-1000X, WI-1000X, WH-1000XM2, WH-CH700N, WF-SP700N či WH-H900N, informoval portál Verge.

Zobraziť celú správu

Na výstave CES 2018 spoločnosť SteelSeries predstavila zaujímavú hernú myš Rival 600. Okrem optického senzoru TrueMove3, disponuje myš sekundárnym optickým senzorom, ktorý sníma, ako ďaleko je myš od povrchu a podľa toho dokáže presnejšie zareagovať pri online turnajoch, informoval portál Venture Beat.

Zdroj | SteelSeries

 

 

Zobraziť celú správu

Rozšírená realita sa neustále rozvíja. Na výstave CES 2018 bola napríklad ukázaná aplikácia Holo Messenger, pomocou ktorej môžete nahrávať holografické videá a následne ich zdieľať so svojimi priateľmi. Pozrite si, ako to vyzerá v praxi.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.