Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

25 správ

Spoločnosť TRI (Turing Robotics Industries), ktorá ešte dávnejšie predstavila bezpečný smartfón Turing Phone, oznámila, že spojí sily s čínskym výrobcom TCL. Cieľom spolupráce by malo byť vytvorenie nového smartfónu Turing Phone Appassionato. Podľa uvedených informácií by sa v tomto prípade malo jednať o vybavený smartfón, ktorý bude vytvorený z prvotriednych materiálov. Smartfón by mal prísť s vlastným hlasovým asistentom Sir Alan.

Zobraziť celú správu

CEO Tesla, Elon Musk na svojom Twitter konte uviedol, že automobilka tento rok predstaví vlastné elektrické nákladné auto. Tesla aktuálne pracuje na spustení produkcie nového modelu Tesla Model 3. Nákladné auto by malo byť predstavené v septembri tohto roku.

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Toyota predstavila novú kolennú dlahu, ktorá má pomôcť ochrnutým pacientom opätovne chodiť. Toyota WW-100 je motorizovaná dlaha, ktorá umožní čiastočne ochrnutým pacientom rýchlejšiu rehabilitáciu. Poskytuje totiž niekoľko úrovní pomoci pacientovi, pričom úrovne nastavuje sám doktor.

Zdroj | AP News
Zobraziť celú správu

Nintendo predstavilo niekoľko doplnkov pre svoju najnovšiu konzolu Nintendo Switch. Ľavý a pravý ovládač si môžete aktuálne aj v neónovej žltej farbe a tiež si môžete ku svojej konzole kúpiť „Battery pack“ pre predĺženie výdrže. Obe novinky sa do predaja dostanú 16. júna.

Zobraziť celú správu

HP netradične počas hudobného festivalu Coachella predstavilo svoje nové notebooky Pavilion. Nové modely Pavilion x360 prichádzajú nielen s novými procesormi Intel Core i7 a AMD A10, ale aj unikátnym stylusom. Displeje s uhlopriečkami 14″, 15,6″ a 17,3″ ponúknu maximálne Full HD rozlíšenie a okrem USB-A a HDMI ponúknu aj USB-C konektory. Nové sú však farby.

Zdroj | HP
Zobraziť celú správu

Kalifornia plánuje v roku 2020 zaviesť dane z elektromobilov. Podľa uverejnených informácií by mali majitelia elektromobilov zaplatiť 100 USD ako registračnú daň a následne každoročnú daň, ktorá sa bude odvíjať od trhovej hodnoty daného vozidla.

Zobraziť celú správu

Microsoft začal posielať pozvánky na event, ktorý sa bude konať 2. mája v New Yorku. Podľa očakávaní by sme sa mali dočkať noviniek v oblasti softvéru, ale aj nového hardvéru. Ak však čakáte na Surface Phone, alebo nový Surface Pro, pravdeodobne toto nebude event, na ktorom spoločnosť novinky predstaví.

Zdroj | The Verge
Zobraziť celú správu

Las Vegas sa stáva kolískou pre virtuálne športy. Allied Esports a Esports Arena oznámili plány na premenu nočného klubu v známom hoteli Luxor na stálu eSport arénu. Miesto ponúkne všetko potrebné pre hráčov, od jedla, až po streamovaciu miestnosť, či obrovskú LED stenu. Aréna by mala byť otvorená už na začiatku roku 2018.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

U nás neznáma spoločnosť Micromax predstavila pre indický trh dvojicu nových smartfónov, Evok Power a Evok Note. Prvý spomínaný ponúkne 5″ HD displej, štvorjadro MediaTek, 2 GB RAM a 16 GB úložisko. Nechýba 8 Mpx fotoaparát a 5 Mpx webkamera, či 4 000 mAh batéria a Android 6.0. Evok Note má 5,5″ Full HD displej, osemjadro MediaTek, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Navyše ponúkne 13 Mpx snímač. Ostatné parametre má zhodné s menším modelom.

Zdroj | flipkart.com
Zobraziť celú správu

Agentúra Reuters priniesla informáciu o tom, že Boeing chce pri výrobe svojich lietadiel hojnejšie používať 3D tlač. Konkrétne by sa malo jednať o súčiastky z titánu, ktoré sú určené pre Boeing 787 Dreamliner. Takto vytvorené súčiastky by pre spoločnosť predstavovali úsporu 3 miliónov dolárov pri každom lietadle.

Zobraziť celú správu

Fanúšikovia hernej série Rick and Morty majú týždeň na to, aby sa vybavili príslušenstvom pre VR. Tvorcovia hry totiž oznámili, že dlho očakávaný titul Rick and Morty: Virtual Rick-ality sa objaví už 20. apríla. Hra bude dostupná na platforme pre okuliare HTC VIVE a Oculus Rift.

Zobraziť celú správu

Apple pracuje na revolučnej metóde pre cukrovkárov. Podľa informácií, ktoré uviedol portál CNBC, má Apple tajný tím inžinierov, ktorí pracujú na technológií schopnej neinvazívneho monitorovania hladiny cukru v krvi. Apple vraj pre túto technológiu bude používať optické senzory, ktoré budú schopné detekovania hladiny cukru.

Zobraziť celú správu

Čo by ste povedali na doručovanie zásielok, nákupov či jedla pomocou robotických vozíkov? V San Franciscu už niečo také funguje, zatiaľ však len v testovacej fáze.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGkPXgJbXaw

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Európska eSports organizácia bude vyzbrojovať svoje tímy oceňovanou pro-gamingovou sériou Sound BlasterX od Creative, ktorá zahŕňa hráčske slúchadlá s mikrofónom, hráčske DAC a zosilňovače a taktiež výkonný audio systém pod monitor.
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.