Reklama
Správa dňa

Windows 10 dostane poslednú bezpečnostnú aktualizáciu v októbri 2028

22 správ
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple okrem nové malého iMacu predstavil aj novinku v tom najväčšom. Každý nový iMac s 27″ displejom bude mať 5K rozlíšenie s novým vylepšeným displejom. Zároveň Intel Skylake procesory nahradia doterajšie Broadwell modely.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

Google na tzv. thumbnaily na YouTube, teda malé náhľadové obrázky začal využívať neurálne siete (DNNs), aby nevyzerali tak nevkusne, ako doteraz. Novinku Google nasadil na YouTube, pričom tvorcovia si môžu zvoliť, či chcú novinku využiť, alebo to nechať na starý systém.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Facebook testuje tzv. Canvas. On-line obchody budú môcť priamo cez reklamu v Newsfeede predávať svoje produkty, pričom zákazník neprejde ani na ich stránku. Stránky produktov budú v Canvase optimalizované pre zobrazenie na konkrétnom zariadení, aby mal zákazník lepší prehľad a skúsenosť.

Zdroj | Facebook
Zobraziť celú správu

Prakticky neznáma čínska značka predstavila smartfón Oukitel K6000 s obrou 6 000 mAh batériou. Ďalšia špecifikácia je však veľkou neznámou, rovnako ako to, čo má smartfón spoločné s filmom Mad Max 2.

Zdroj | Oukitel
Zobraziť celú správu

Tag Heuer ukázal prvý obrázok svojich smart hodiniek na Twitteri. Ich oficiálneho predstavenia sa dočkáme o 27 dní, teda 9. novembra.

https://twitter.com/TAGHeuer/status/653616411097608192/photo/1

Zobraziť celú správu

Práve sme v krajine Izrael, ktorá žije podporov Startupov. Vďaka Telekomu máme možnosť nahliadnuť priamo do kuchyne úspešných projektov, akým je aj Magisto – aplikácia pre online editáciu videí. Už ste ju vyskúšali? Odporúčame.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Archos chce hrať prvú ligu. Predstavil smartfón GranitePhone, ktorý vyvinul v spolupráci s bezpečnostnou spoločnosťou Sikur. Smartfón strednej triedy bude pracovať na GraniteOS, špeciálnej šifrovanej nadstavbe Androidu. Má tak ísť o veľmi bezpečný smartfón. Od toho sa odvíja aj cena 850 dolárov.

Zdroj | Archos
Zobraziť celú správu

Batérie Tesla budú poháňať viaceré budovy v Kalifornii. Prvou lastovičkou má byť spoločnosť The Irvine Company, ktorá chce do svojich kancelárií po celom štáte inštalovať celkovo až 10 MW batériový systém. Ten poslúži v špičke, ale aj mimo nej, kedy si dodávateľ energie bude môcť odčerpať potrebné množstvá elektrickej energie späť do siete.

Zobraziť celú správu

Príďte dnes do Žiliny na výstavu a prezentácie IT noviniek. Od 8.00 hod totiž štartuje IT EXPO 2015, kde nebude chýbať ani naša redakcia TECHBOX. Okrem množstva súťaží počas celého dňa, tomboly môžete zadarmo získať aj aktuálne číslo časopisu TECHBOX 9-10/2015. Navyše počas prezentácií vám ukážeme najväčšie novinky z Berlínskej výstavy IFA 2015.

Zdroj | IT EXPO
Zobraziť celú správu

Ak používate Dropbox, máme pre vás dobrú správu. Čoskoro budete môcť upravovať (editovať, podpisovať, komentovať…) PDF súbory priamo cez Dropbox vďaka kooperácii s Adobe. Úpravy momentálne fungujú cez počítačovú appku, neskôr má pribudnúť podpora aj pre iOS. Android príde na rad až budúci rok.

Zdroj | Dropbox

 

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.