Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

4ka zverejnila zoznam najpredávanejších smartfónov za december 2022. Prvé miesto obsadil Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G, model strednej triedy, ktorý sa zameriava na čo najlepší pomer ceny a výkonu. Na druhom mieste skončil iPhone 13 Pro, čo môže mať za následok aj nedostatok vlajkových modelov iPhone 14 Pro. Trojicu uzatvoril model Xiaomi 12 Lite.

Zobraziť celú správu

Razer Blade 16 má prvý dual mode mini-LED displej na svete. Jeho displej totiž ponúka dva režimy a to „creator“ a „game“. V „creator“ móde sa displej nastaví na rozlíšenie UHD+ a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a v „game“ móde na rozlíšenie Full HD+ a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz. Nanešťastie pri zmene nastavení je potrebné notebook reštartovať.

Zobraziť celú správu

Phillips predstavil nové UltraWide monitory. Oba modely ponúkajú QHD rozlíšenie, pozorovací uhol 178°, IPS displej s technológiou DisplayHDR400 a vysokorýchlostný prenos dát pomocou USB 3.2. Model 40B1U5601H ponúka navyše oproti modelu 40B1U5600 vstavanú 5 Mpx webkameru s podporou Windows Hello.

Zdroj | Phillips
Zobraziť celú správu

Suzuki predstavilo svoj prvý elektrický koncept eVX. Kombinovať bude pohon 4×4 s najnovšími batériovými technológiami japonského výrobcu. Vozidlo je osadené batériou s kapacitou 60 kWh a predpokladaný dojazd je na úrovni 550 km.

Zdroj | Suzuki
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V kóde aplikácie Apple Devices sa objavili zmienky o pripravovanom AR/VR headsete od Apple. Portál 9to5Mac informoval, že iTunes čoskoro nahradí aplikácia Apple Devices, ktorá bude slúžiť na synchronizáciu a zálohovanie dát z iPhonu na Windowse. Po bližšom pohľade na kód aplikácie sa v ňom našli zmienky o xrOS a realityOS, ktoré odkazujú na chystaný AR/VR headset od Apple. Je teda možné, že nový headset od Apple bude možné synchronizovať alebo aspoň aktualizovať aj pomocou Windows zariadenia.

Zobraziť celú správu

Google Meet pridáva možnosť reakcií. Aplikácia na videohovory Google Meet sa vďaka postupným vylepšeniam začína ukazovať ako dobrá alternatíva k aplikáciám ako Zoom či Microsoft Teams. Tým najnovším je možnosť vyjadriť svoje emócie bez toho aby ste použili slová. Stačí len kliknút na vhodné emoji, ktoré sa následne objaví pri vo vašom „okienku“.

Zobraziť celú správu

Microsoft chce investovať 10 miliárd dolárov do spoločnosti OpenAI. Táto novinka len podčiarkuje potenciál platformy ChatGPT, ktorá za posledné obdobie svojimi schopnosťami ohúrila nielen nadšencov technológií ale aj expertov v rôznych odvetviach. Prednedávnom sa navyše objavili správy, že umelá inteligencia ChatGPT by sa mala objaviť v produktoch Microsoft 365.

Zobraziť celú správu

BMW zvoláva viac ako 14 000 elektromobilov, ktoré by mohli náhodne stratiť energiu. Týka sa to najmä modelov BMW i4, i7 a iX vyrobených medzi 14. októbrom 2021 a 28. októbrom 2022. Softvérový problém by mohol viesť k prerušeniu nabíjania vysokonapäťovej batérie, dočasnej strate energie počas jazdy alebo zastaveniu.

Zobraziť celú správu

Apple Watch porušili patent spoločnosti Masimo na pulzom oximetry. V júni 2021 Masimo podal žalobu na porušenie patentu na Medzinárodnú obchodnú komisiu, v ktorom ju požiadal o zastavenie dovozu Apple Watch Series 6 a presadzuje, aby boli tieto modely v Spojených štátoch zakázané.

Zobraziť celú správu