Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Výsledkom spolupráce medzi BMW Motorrad a špecializovanou firmou na prispôsobenie Vagabund Moto je upravený e-skúter BMW CE 04. Koncept BMW CE 04 Vagabund Moto prináša štýlový a multifunkčný elektrický skúter určený na mestské použitie. Prináša atraktívnu farebnú schému v bielej, tmavozelenej, béžovej a čiernej farbe, no obsahuje aj rôzne funkčné prvky vytvorené v sviežom, modernom dizajnovom štýle so zameraním na mladistvý vzhľad. Technické parametre stali nezmenené.

Zdroj | BMW Motorrad / Vagabund Moto
Zobraziť celú správu

Tesla čelí trestným obvineniam týkajúcim sa fabriky v Európe, Gigafactory Berlin. Ekológovia obviňujú automobilku z „podozrenia zo znečistenia vody a možného environmentálneho zločinu“. Tesla už roky bojuje s ochrancami životného prostredia v Nemecku, ktorí sa pokúšali zastaviť alebo spomaliť výstavbu továrne a výrobu elektromobilov. Združenie pre prírodu a krajinu v Brandenbursku podalo dve trestné obvinenia na prokuratúru vo Frankfurte proti Tesle.

Zobraziť celú správu

Analytická spoločnosť IDC odhaduje, že tento rok sa predá o 1,1 % menej smartfónov. Používatelia uvítajú, že ich priemerná cena začne po rokoch opäť klesať. V roku 2019 bola priemerná cena 334 dolárov, v roku 2022 to už bolo 415 dolárov. Nárast predajov smartfónov sa opäť rozbehne na budúci rok a tento trend bude pokračovať 5 rokov. Android si zvyši podiel o 2,8 %, iOS o 1,8 %.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nintendo vydalo nový balík Nintendo Switch s tematikou Mario. Okrem štandardného ovládača bez OLED displeja a dvojice červených ovládačov Joy-Con obsahuje špeciálna edícia balíka „Mario Choose One“ kód na stiahnutie jednej z troch hier: Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe alebo Nový Super Mario Bros. U Deluxe. Cena špeciálnej edície je 299,99 dolárov.

Zdroj | Nintendo
Zobraziť celú správu

Viete, že s novým paušálom od Orangeu môžete získať nielen zľavu na zariadenie, ale aj zľavu z mesačnej faktúry? Ak si paušál objednáte cez e-shop, môžete službu vrátiť do 14 dní bez akýkoľvek otázok. K novému paušálu môžete mať bonus až do výšky 440 eur, zvyšnú sumu si viete rozdeliť do 24 bezúročných splátok. Kúpou paušálu alebo internetu cez e‑shop teraz získate 100 % zľavu z jedného mesačného poplatku.

Zdroj | Orange
Zobraziť celú správu

Hekeri začínajú vo veľkom zneužívať „slávu“ nástroja Chat GPT. Tvári sa ako rozšírenie Prehliadača Chrome a dokáže prevziač používateľské účty na Facebooku. Rozšírenie okrem tiež ukradne všetky súbory cookie uložené v prehliadači, vrátane zabezpečenia a tokenov relácie, do služieb, ako sú YouTube, účty Google a Twitter.

Zobraziť celú správu

Očakáva sa, že Apple predstaví prvé modely iPad Pro s OLED displejmi v priebehu roku 2024. Zdá sa, že spoločnosť spolu s novinkami plánuje veľké zvýšenie cien pre líniu iPad Pro s OLED panelmi. Blog dodávateľského reťazca The Elec uvádza, že Apple plánuje stanoviť počiatočnú cenu 1 500 dolárov za 11″ iPad Pro a až 1 800 dolárov za 12,9″ verziu.

Zobraziť celú správu

Microsoft pre nás chystá ďalšiu lahôdku – videá generované AI. Spoločnosť už na druhý týždeň predstaví GPT-4, novú a výkonnejšiu technológiu OpenAI. Microsoft potvrdil, že GPT-4 dorazí budúci týždeň čo by malo otvoriť úplne iné možnosti umožňujúce používateľom vytvárať nový typu obsahu generovaného umelou inteligenciou. Aktuálna verzia ChatGPT používa verziu GPT-3.5 a je obmedzená na textové odpovede. Toto obmedzenie zmizne v ďalšej iterácii. Dianie pozorne sledujeme, o novinkách vás budeme priebežne informovať.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť realme pracuje na skladacom smartfóne. Potvrdil to samotný šéf spoločnosti, ktorý sa na Twitteri pýtal, či by používatelia chceli zariadeniu typu Fold alebo Flip. Pôjde tak o ďalšiu konkurenciu k spoločnostiam Samsung, Motorola, OPPO, Huawei a Xiaomi.

Zobraziť celú správu