Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

Telekom zverejnil rebríček najpredávanejších smartfónov za január 2023. Rebríčku opäť absolútne dominuje Samsung, ktorý svojimi modelmi obsadil prvé tri miesta. Najpredávanejším je Samsung Galaxy A13 za ním je Galaxy A53 5G a trojicu uzatvára Galaxy A22 5G. Na štvrtom mieste sa umiestnila Motorola Moto E32s a na piatom Xiaomi Redmi 10 2022.

Zobraziť celú správu

Lenovo predstavilo inteligentné zariadenia ThinkSmart View Plus, Lenovo IP Controller a ThinkSmart One. ThinkSmart View Plus je 27″ displej s integrovanou kamerou, mikrofónmi a nástrojom Microsoft Teams určené na hybridnú a flexibilnú prácu. Lenovo IP Controller je multimediálny ovládač pre zariadenia radu ThinkSmart a ThinkSmart One je prvý panel na spoluprácu so systémom Windows na svete. Vybavený je procesorom Intel Core 11. generácie, ôsmimi mikrofónovými poliami, 15-wattovými reproduktormi a integrovanou kamerou vďaka čomu bude vhodný videokonferencie.

Zdroj | Lenovo

Zobraziť celú správu

SpaceX prvýkrát naštartoval raketový stupeň Super Heavy s 33 motormi. Skúška trvala len niekoľko sekúnd a celú ju zvládlo 31 motorov. Aj napriek tomu však ide o úspech. Tieto motory totiž majú byť v budúcnosti súčasťou najväčšej rakety sveta zvanej Starship ale aj iných nadrozmerných rakiet, ktoré budú letieť do vesmíru. V blízkej budúcnosti môžeme očakávať, že tento pohon bude využitý na opätovné dopravenie človeka na Mesiac a neskôr na misie na Marse.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

AOC predstavil novú aplikáciu pre správu ich zariadení. AGON je nový softvér pre správu monitorov, klávesníc, myší a iných periférií od spoločnosti AOC. Vďaka nej si budete môcť prispôsobovať rôzne atribúty prepojených zariadení alebo meniť podsvietenie v prípade podpory RGB. V prípade myší to napríklad bude znamenať nastavenie citlivosti, preprogramovanie tlačidiel a podobne.

Zobraziť celú správu

Lexus NX má nové palubné funkcie a technológie. Medzi hlavné patrí posilnená ochrana pred krádežou vďaka bezkľúčovej technológii UWB (Ultra-Wideband). Tá je v novej generácii súčasťou štandardnej výbavy. Táto technológia je bezpečnejšia nakoľko nezisťuje približnú polohu kľúča, ako je to v prípade tradičných systémov, ale presnú polohu.

Zobraziť celú správu

DJI uvedie budúci mesiac na trh nový dron Mini 2 SE. Najväčšou zmenou bude osadenie systému OcuSync 2.0, ktorý umožní prenos signálu až na 10 km čo je takmer dvojnásobok oproti predchodcovi. Výdrž batérie sa zvýši z pôvodných 30 na 31 minút a osadený bude 1/2.3″ CMOS senzorom, ktorý bude schopný natáčať videá až v rozlíšení 2,7K. V predaji bude od 22. marca, pričom v základnom balení bude stáť 369 dolárov.

Zobraziť celú správu

Elon Musk nám čoskoro oznámi svoj „Master Plan 3“. Na Twitteri CEO Tesly pridal príspevok, v ktorom oznamuje príchod Master Plan 3, ktorý by nám mal ukázať cestu k plne udržateľnej budúcnosti planéty Zem. „Budúcnosť je svetlá“, napísal CEO Tesly a Twitteru na konci príspevku. Veľkého odhalenia by sme sa mali dočkať už 1. marca 2023.

Zobraziť celú správu

CEO Citroënu sa vyjadril, že mierime do „post-SUV“ éry. Aj napriek tomu, že predaj a vývoj SUV je aktuálne na vrchole riaditeľ francúzskej automobilky to vidí inak. Vincent Cobée tvrdí, že snaha dosiahnuť čo najerodynamickejšie a najľahšie vozidlá postupne „zabije“ túto kategóriu áut. Citroën taktiež pôjde cestou „downsizingu“ a načrtol ju už konceptom Oli.

Zobraziť celú správu