Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

13 správ

Nvidia predviedla nové demo s názvom G-Assist. Ide o četbota s umelou inteligenciou poháňaný GeForce, ktorý by jedného dňa mohol pomôcť znížiť nudnejšie aspekty hrania. Na videu vidíme, že G-Assist odkáže odpovedať na otázky typu „aká zbraň je v tejto chvíli najlepšia“, či „kde nájdem materiály na jej výrobu“.

Zobraziť celú správu

ASUS predstavil na veľtrhu Computex tech v Taipei viacero nových notebookov, vrátane obnoveného Zenbooku. Zenbook S16 je stále elegantný a dobre navrhnutý a ponúka niekoľko zásadných aktualizácií. Poháňa ho úplne nový procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370 s lepším výkonom AI s 50 TOP výpočtovým výkonom, takže je vhodný pre Copilot+. V praxi to znamená, že používatelia nebudú obmedzení Qualcomm, ak požadujú Microsoft AI asistenta. Notebook je hrubý len 11 mm a má 16″ 3K OLED dotykový displej. Cena začína na 1 399 dolároch.

Zdroj | ASUS
Zobraziť celú správu

Apple koncom minulého storočia spustila skvelú reklamnú kampaň I’m a Mac/I’m a PC. Na vlne úspechu sa snažilo zviesť aj niekoľko konkurenčných firiem, ktoré dokonca najali herca Justina Longa z pôvodnej reklamy. Qualcomm ju teraz využil na konci Keynote Computex, kde predstavil prvé počítače Copilot +, z ktorých všetky používajú čip Snapdragon X. V klipe je opäť Justin Long a stále používa MacBook, teraz ho však otravujú neustále notifikácie. Príliš časté hlásenia sú jednou z nepríjemností, s ktorými si Copilot AI poradí – ich stlmením, alebo tak, že za vás odpovie na výzvu hlasovým príkazom.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločný podnik medzi Stellantis, Mercedes-Benz a TotalEnergies Automotive Cells Company zastavil práce na dvoch gigafabrikách na výrobu batérií pre elektrické vozidlá v Európe. Dôvod je prozaický, spomalenie rastu predaja elektromobilov. ACC plánoval tri továrne na batérie v EÚ s celkovou investíciou asi 6,98 miliardy eur do roku 2030. Jednu v Kaiserslauterne (Nemecko), jednu v Termoli (Taliansko) a jednu v Douvrine (Francúzsko). Posledne menovaná bola spustená minulý rok.

Zobraziť celú správu

Niektoré z maloobchodných predajní Lowe umožňujú zákazníkom personalizovať a vizualizovať si svoju kuchyňu s pomocou virtuálneho spolupracovníka. Túto vychytávku môžu nájsť vo vybraných obchodoch v Severnej Karolíne, Kalifornii a New Jersey. O zážitok sa stará Apple Vision Pro s aplikáciou Lowe’s Style Studio, ktorá bola uvedená na trh spolu s Vision Pro vo februári.

Zobraziť celú správu

Startup Augmental umožňuje používateľom ovládať telefóny a ďalšie zariadenia pomocou gest jazyka, úst a hlavy. Touchpad v ústach umožňuje ľuďom žijúcim s paralýzou komunikovať s počítačmi. Dotyková podložka MouthPad citlivá na tlak je umiestnená na vrchnej časti úst. V spolupráci s párom pohybových senzorov premieňa gestá jazyka a hlavy na posúvanie kurzora a kliknutia v reálnom čase cez Bluetooth.

Zdroj | Augmental
Zobraziť celú správu

Volkswagen ID.7 dostáva nové verzie s vyšším výkonom, dlhším dojazdom a športovým dizajnom. Koncern predstavil nový ID.7 GTX, ktorý je jeho (zatiaľ) najvýkonnejší elektromobil s výkonom 250 kW ponúkajúci zrýchlenie z nuly na stovku za 5,4 s. Cena novinky začína na 63 155 €. Dnes sa spúšťa aj predpredaj troch ďalších modelov ID.7 – ID.7 GTX Tourer, ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S.

Zobraziť celú správu

Akcie Nvidie rastú a tak sa stalo to, že táto spoločnosť po prvý raz prekonala trhovú hodnotu Apple. Cena akcií vzrástla vo včerajšom obchodovaní o 5,16 %, pri uzatvorení americkej burzy mala spoločnosť trhovú hodnotu 3 019 bilióna dolárov. Apple mal hodnotu 2 99 bilióna a napríklad Microsoft 3,15 bilióna dolárov. Za úspechom stojí AI. Práve Nvidia sa stala nositeľom nadšenia investorov v oblasti AI, ktoré sa urýchlilo vydaním ChatGPT od OpenAI koncom roka 2022.

Zobraziť celú správu

TopAutomobilový svet prechádza v súčasnosti významnou premenou a PEUGEOT stojí na jej čele. Tradičné spaľovacie motory postupne ustupujú alternatívnym pohonom, čím sa otvára nová kapitola v histórii motorizmu. PEUGEOT, ako jeden z lídrov tejto transformácie, prináša na trh novú generáciu modelu 3008 aj v plne elektrickej verzii, ktorá patrí do tejto novej éry už na prvý pohľad. Dravý charakter súčasného dizajnového jazyka francúzskeho leva, nový PEUGEOT E-3008 kombinuje s pútavým futurizmom, ktorý dokonale ladí s jeho dynamickým, no zároveň tichým a šetrným elektrickým pohonom.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.