Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

12 správ

Nedávno sa začal predávať smart zámok dverí, na biometrické overovanie využíva technológiu rozpoznávania žíl. Biometrická metóda autentifikácie analyzuje vzory krvných ciev pod povrchom kože. Využitím duálnych kamier a 3D štruktúrovaného svetla S6 Max-H efektívne zaznamenáva a spracováva tieto vzory, čo umožňuje rýchlu a presnú autentifikáciu v okamihu. Na rozdiel od bežných metód (skenery odtlačkov prstov) je rozpoznávanie žíl spoľahlivé a prakticky nemožné sfalšovať alebo podvrhnúť, čo z neho robí ideálnu voľbu pre bezpečnosť. S6 Max-H Dual-Camera Smart Door Lock sa predáva v Číne, má 4,7″ displej, napája sa 5 000 mAh batériou.

Zobraziť celú správu

Bolt Food rozširuje svoje služby na Slovensku. Od dnešného dňa ju môžu otestovať obyvatelia Trenčína, Popradu a ich blízkeho okolia, okruh pôsobenia sa rozšíri aj do okolia Bratislavy (satelity a mnoho obcí v rámci BA kraja, až po Šamorín). Noví používatelia sa môžu tešiť aj na doručenie zdarma na prvú objednávku a všetci majú nárok na uvádzacie zľavy až 30 %. Počiatočná testovacia prevádzka bude každý deň od 10:00 do 22:00 h.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

LIFX, spoločnosť zaoberajúca sa inteligentným domácim osvetlením, prvýkrát vo februári predviedla zaujímavý rad vonkajších svetiel s podporou Siri. Teraz uvádza na trh dve nové 1 600-lumenové LED svetlá Matter Light Bulbs, doteraz najjasnejšie inteligentné žiarovky. Podporujú platformu Matter. Žiarovka A21 sa predáva za 39,98 $, Par38 stojí 34,98 $.

Zobraziť celú správu

Apple vraj zvažuje výrobu domácich robotov. Najsľubnejšie z projektov sa javí robot, ktorý vás môže nasledovať po celej domácnosti a smart displej, ktorý využíva robotiku na pohyb obrazovky. Oba projekty sú v ranom štádiu výskumu, robotický inteligentný displej je v pokročilejšom štádiu ako osobný robot.

Zobraziť celú správu

AMD oznámilo príchod procesorov pre priemyselné AI, vstavané procesory série Ryzen 8000. Sú prvé, ktoré integrujú jednotku Neural Processing Unit postavenú na architektúre XDNA AMD, špeciálne navrhnutú na zvládanie náročných pracovných zaťažení v aplikáciách priemyselnej umelej inteligencie. Procesor je postavený na 4 nm procese, kombinuje architektúru CPU Zen 4, GPU s architektúrou RDNA 3 a úplne novú NPU architektúry XDNA, čo poskytuje 39 TOP výpočtového výkonu AI, pričom samotný NPU prispieva 16 TOP.

Zdroj | AMD
Zobraziť celú správu

Spotify tento rok opäť zvyšuje predplatné, čo ju už druhýkrát tento rok. Má to byť o 1 až 2 doláre mesačne viac, podľa typu predplatného. Spotify takýmto spôsobom plánuje zvýšiť ceny, aby pokrylo náklady na pridávanie audiokníh do streamovacej služby. Plánuje tiež novú úroveň, ktorá nezahŕňa audioknihy. Prvé trhy, ktorých sa dotkne zvyšovanie cien, to pocítia už tento mesiac (Spojené kráľovstvo, Austrália a Pakistan). USA sa má pridať na budúci mesiac. U nás ostávajú ceny zatiaľ na pôvodnej úrovni: 6,49 € (Premium Individual), 8,99 € (Premium Duo) a 10,99 € (Premium Family). Téme predplatného s audioknihami sme sa venovali v samostatnom článku.

Zdroj | Technics
Zobraziť celú správu

Apple mal veľké problémy s prístupom do App Store a bol nedostupný pre používateľov na celom svete. Neskôr to oficiálne potvrdil. Výpadkom čelili Apple Arcade, Apple Books, Apple Fitness+, Apple Music, Apple Sports, Apple TV+ a Apple Podcasts. V tomto čase by však už mali fungovať všetky služby.

Zobraziť celú správu

Amazon odstraňuje technológiu Just Walk Out zo všetkých svojich obchodov s potravinami Fresh v USA. Technológia bola od začiatku sužovaná problémami. Amazon sa navyše dostal do rozporu so štátnym zákonom o informáciách o biometrických identifikátoroch.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.