Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
12 správ

Spotify zatvára svoju audio aplikáciu Spotify Live. Hovorkyňa spoločnosti povedala, že Spotify sa chystá „ukončiť aplikáciu Spotify Live“, pretože sa domnieva, že „už nemá zmysel ako samostatná aplikácia“. Streamovacia služba naznačuje, že bude naďalej ponúkať živý zvuk obmedzeným spôsobom v hlavnej aplikácii Spotify, ako sú napríklad večierky na počúvanie, čo je funkcia, ktorá umožňuje fanúšikom spojiť sa s umelcami vo virtuálnom priestore.

Zobraziť celú správu

Warner Bros. Discovery sa snaží uzavrieť dohodu o produkcii televízneho seriálu Harry Potter. Projekt by vychádzal priamo z najpredávanejšej knižnej série JK Rowlingovej, a nie z celosvetového spinoffu, akým sú filmy Fantastické zvery“ Každá sezóna by mala čerpať z jednej z kníh, čo naznačuje pokračujúcu franšízu, ktorá sa môže natáčať roky.

Zobraziť celú správu

Canon Europe spšťa aktualizácie firmvéru pre EOS R3 a EOS R5, čím reaguje na spätnú väzbu a požiadavky majiteľov. Firmvér v1.40 pre EOS R3 uľahčí kreatívne zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov pomocou funkcie Panning Assist, zatiaľ čo firmvér v1.81 pre EOS R5 ponúka vylepšené rozlíšenie. Canon zároveň oznamuje nové funkcie aplikácie Mobile File Transfer, vďaka ktorej je ešte používateľsky prívetivejší a prispôsobivejší pre rôzne typy workflow.

Zobraziť celú správu

Lidl zverejnil svoju štvrtú Správu o trvalej udržateľnosti. Správa je za obchodné roky 2020 a 2021 (obchodný rok sa mu končí vždy v posledný februárový deň nasledujúceho roka). Ide o časový úsek od marca 2020 do konca februára 2022. V roku 2020 tvoril 91 % odjazdených kilometrov v rámci logistiky diesel a 9 % alternatívne pohony, o rok neskôr to bolo už 85 % pri dieselových kilometroch a 15 % pri alternatívnych a pre ďalší rok bol predpoklad pomeru 65 % vs. 35 %. Do roku 2025 chce mať Lidl polovicu kamiónov na alternatívny pohon. Objem spotrebovaného papiera na letáky pre zákazníkov a iné reklamné materiály poklesol za štyri roky o takmer 40 %. Pokles objemu plastových tašiek / vreciek za rovnaké obdobie bol takmer 60 %. Fotovoltika narástla skoro trojnásobne, v obchodnom roku 2021 takto Lidl vyrobil 160 756 kWh energie, čo znamená 30 ton ušetrených emisii CO2. Vo všetkých svojich budovách používa Lidl energiu z obnoviteľných zdrojov, pričom 99 % je z vodných elektrární.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google odstraňuje limit súborov, ktorý nedávno neočakávane zaviedol na Disku Google. Na Twitteri spoločnosť uviedla, že limit bol zavedený s cieľom zachovať stabilitu systému a optimalizovať výkon. Hoci sa zmena dotkla len malého počtu používateľov, Google ju teraz vracia späť. Spoločnosť zároveň sľúbila, že odvedie lepšiu prácu pri komunikovaní budúcich zmien svojim používateľom.

Zobraziť celú správu

Kozmická loď Starship dopraví v roku 2026 na Mesiac obrovský rover. Startup Astrolab sa pochválil, že nedávno podpísal dohodu so SpaceX a  rezervácii miesta na nákladnej misii Starship bez posádky. „Toto je prvá zmluva spoločnosti SpaceX o komerčnom náklade na mesačný povrch,“ povedal Jaret Matthews, CEO Astrolabu. Rover Flexible Logistics and Exploration je veľký asi ako Jeep Wrangler, je o niečo väčší ako rover Perseverance na Marse. Bude vybavený robotickým ramenom na pomoc s nákladom a môže jazdiť rýchlosťou až 24 km/h. Môže odviezť dvoch astronautov.

Zobraziť celú správu

Tim Cook z Apple hovorí, že rozšírená realita môže by ešte lepšia ako naozajstný svet. V dlhom a rozsiahlom rozhovore pre magazín GQ sa popredným predstaviteľom spoločnosti podarilo hovoriť o AR bez toho, aby prezradili, že Apple sa nachádza tesne pred odhalením svojej prvej náhlavnej súpravy so zmiešanou realitou. K téme AR povedal CEO Apple: „Myšlienka, že by ste mohli prekryť fyzický svet vecami z digitálneho sveta, by mohla výrazne zlepšiť komunikáciu ľudí, spojenie ľudí“. Pripustil dokonca, že prostredie AR „môže byť ešte lepšie ako reálny svet“.

Zdroj | GQ
Zobraziť celú správu

Taliansky krok k dočasnému zákazu ChatGPT inšpiroval ďalšie európske krajiny, aby začali skúmať, či sú naozaj potrebné tvrdšie opatrenia na kontrolu veľmi populárnych četbotov a či je nutné takéto akcie koordinovať. Poslanci Európskeho parlamentu nesúhlasia s obsahom a dosahom zákona EÚ o AI, niektoré regulačné orgány zisťujú, že existujúce nástroje, ako napríklad všeobecné nariadenie o ochrane údajov, sa môžu vzťahovať na rýchlo sa rozvíjajúcu kategóriu tzv. generatívne spoločnosti AI. Téme sme sa venovali tu.

Zobraziť celú správu

O2 prinesie svojim zákazníkom novú, modernú platformu pre svoju službu sledovania televízie. O2 TV prinesie digitálnu televíziu na cloudovej infraštruktúre, v modernom dizajne, s užívateľsky príjemným prostredím a intuitívnym ovládaním. Technologicky vyspelejšia platforma prináša väčší priestor aj pre nové funkcionality. Nová O2 TV bude pre dostupná od 19. apríla 2023, aplikáciu si budete môcť inštalovať až na 30 zariadeniach. O2 TV budete môcť súčasne pozerať na dvoch zariadeniach pri O2 TV Mini a štyroch pri O2 TV.

Zobraziť celú správu

Nový model AI ModelScope vytvára krátke videá na základe popisu. Modelscope, vyvinutý tímom spolupráce v Huggingface, je viacstupňový model šírenia textu do videa. Táto generatívna AI bola vyškolená na veľkom súbore s ľuďmi vytvorenými videami, čo vyvoláva zaujímavé právne otázky.

Zobraziť celú správu

Poľský startup Izera uvedie prvé dva modely elektromobilov v roku 2025. Startup bol založený pred tromi rokmi a je výrazne podporovaný poľskou vládou. Automobilka bude všetky svoje vozidlá vyrábať v momentálne nepostavenom závode v poľskom meste Jaworzno. Jej prvé dva modely budú crossover a hatchback s dojazdom okolo 440 km.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.