Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

ČSOB zažila veľký výpadok. Portál Živé.sk informoval, že neplánovaný výpadok sa týkal elektronického bankonvíctva, aplikácie ČSOB SmartBanking a internetbankingu Moja ČSOB. Problémy sa týkali aj českej ČSOB, ktorá priamo hovorila o kybernetickom útoku. Zdôrazňuje ale, že interné systémy, peniaze a dáta klientov ostali v bezpečí. Banka medzičasom potvrdila, ťe všetky služby sú opäť dostupné.

Zobraziť celú správu

Telekom pridá Magio GO benefit aj do nižších paušálov. Benefit bol doteraz dostupný od úrovne Ideál 26 respektíve Dáta 26. Odteraz však bude dostupná pre používateľov paušálov Základ 12, Základ 15, Základ 18, Dáta 18, Ideál 21, Ideál 22, Dáta 22 a Ideál 24. Noví používatelia dostanú benefit automaticky už pri aktivácii paušálu

Zobraziť celú správu

Tatra Banka prináša jedinečnú bezpečnostnú inováciu. Od 7. marca 2023 budú môcť jej klienti overiť pravosť prichádzajúceho hovoru z banky prostredníctvom unikátneho kódu. Počas každého telefonátu obdrží používateľ správu do schránky správ v mobilnej aplikácii Tatra Banka a Internet bankingu. Viete si tak jednoducho overiť či je hovor falošný alebo pochádza od pracovníka banky.

Zobraziť celú správu

CNET spustil masové prepúšťanie. Viac ako 10 % zamestnancov dostalo správu o prepustení. Správa prišla len niekoľko týždňov potom čo na povrch vyplávali informácie o tom, že CNET vytváral rôzne druhy článkov pomocou AI bez toho aby to uviedli v texte. Príkaz na prepustenie prišiel od spoločnosti Red Ventures, ktorá v roku 2020 kúpila portál CNET.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Predplatné Twitter Blue prichádza do 20 ďalších krajín. Predplatné bolo spustené začiatkom decembra 2022 a okrem modrého odznaku vedľa mena používateľa dostanete prístup k exkluzívnym funkciám ako napr. úprava Tweetu. Cena mesačného predplatného je 8 dolárov a doposiaľ bolo dostupné v 35 krajinách. Teraz však prichádza do 20 ďalších krajín vrátane Holandska, Švédska, Rumunska, Česka a Slovenska.

Zobraziť celú správu

Xiaomi Band 8 sa objavil na prvých fotografiách. Minulý rok predstavil výrobca na domácom trhu siedmu iteráciu svojho populárneho smart/fitness náramku, ktorý sa začiatkom roka dostal aj k nám. Podľa najnovších fotografií z národnej rádiovej výskumnej agentúry to vyzerá tak, že čoskoro sa dočkáme jeho nástupcu. Bude mať rovnaký kapsulový dizajn no remienok bude po novom odopínateľný z oboch strán. Presné špecifikácie zatiaľ nie sú známe.

Zdroj | gizmochina
Zobraziť celú správu

Mercedes-Benz chce do roku 2030 nasadiť autonómny systém Level 4. Nemeckému výrobcovi sa už dávnejšie podarilo schváliť použitie autonómnych systémov Level 3, čím predbehol všetkých konkurentov. Majitelia Mercedes-Benz triedy S a EQS tak budú môcť „odovzdať vozidlu úlohu dynamickej jazdy za určitých podmienok“ už od roku 2024 avšak zatiaľ len v štátoch Nevada a California. Systém bude používať kombináciu LiDAR-u, radaru a iných senzorov aby auto vedelo bezpečne jazdiť po diaľnici no rýchlosť je obmedzená na 65 km/h. Počas jazdy musí byť vodič navyše pripravený v prípade potreby prevziať kontrolu. Autonómny systém Level 4 by mal podľa vyjadrenia značky zvládnuť aj rušnú mestskú dopravu a vodič by mohol počas jazdy pokojne zaspať. „V budúcnosti bude po tomto type systémov dopyt“, vyjadril sa technologický riaditeľ Mercedes-Benz, Markus Schafer.

Zobraziť celú správu

Orange rozširuje portfólio a dostupnosť akciových zariadení. Operátor zahájil predpredaj smartfónov Xiaomi 13 a 13 Pro, ktoré sú vybavené fotoaparátom vyvinutým s Leicou. Ďalšou novinkou medzi smartfónmi je Honor Magic 5 Lite a Honor X6 Black. Orange prináša do ponuky set na virtuálnu realitu PlayStation VR2 spolu s hrou Horizon Call Of The Mountain k hernej konzole PS5. Do ponuky sa vracia Apple iPad Air M1 256GB.

Zobraziť celú správu

iRobot v týchto dňoch uvoľňuje novú verziu aplikácie iRobot Home, v7.3. „Vrstvy mapy“ sú premenované na „legendu mapy“, vylepšený sprievodca riešením problémov dokáže vyriešiť problém s robotom – aplikácia naviguje používateľa krok za krokom, aby sa vzniknutá situácia odstránila. Modely j7/j7+ a Combo j7/j7+ aktualizáciou získavajú viac funkcii, napríklad Find my pet. Vtedy Roomba nájde a urobí fotku domáceho miláčika, príp. urobí fotku každej miestnosti.

Zdroj | iRobot
Zobraziť celú správu