Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

marec 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   apr »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Huawei ma MWC 2019 predstavilo vnútorný, vonkajší a prenosný prístupový bod Huawei 5G CPE Pro, CPE Win a 5G Mifi s podporou 5G sietí. Prístupové body podporujú aj staršie generácie sietí a tak sa v prípade slabého signálu dokážu pripojiť aj na 4G, 3G a 2G sieť.

Až polovica trhu so smart hodinkami patrí Apple. Za posledné tri mesiace minulého roka predal Apple zhruba 9,2 miliónov kusov Apple Watch, pričom za celý rok to bolo až 22,5 miliónov kusov. Na druhom mieste je Fitbit s 5,5 mil. kusov a na treťom Samsung s 5,3 mil. kusov.

Google vrámci Application Security Improvement Program za posledných 5 rokov pomohol viac než 300-tisíc vývojárom zaplátať chyby vo viac než 1 milióne aplikácií. Každá aplikácia pridaná do obchodu Google Play prechádza automatickým testom na zraniteľnosti, na ktoré sú následne vývojári upozornení.

Tesla opäť ponúka pri kúpe nových vozidiel aj plne autonómny režim, ktorý z ponuky zmizol v októbri po tom, čo bola automobilka obvinená z preceňovania schopností Autopilota. Teraz je v ponuke klasický Autopilot s udržiavaním pruhov na diaľniciach a adaptívnym tempomatom a „Full Self-Driving Capability“, ktorý do auta pridáva možnosť autonómnej jazdy do destinácie zadanej cez navigáciu.

Comcast využíval v službe Xfinity Mobile „0000“ ako predvolený PIN kód pre všetkých používateľov, pričom od nich nikdy nežiadal zmenu kódu. Táto skutočnosť vyplávala na povrch po tom, čo jednému zo zákazníkov vďaka chabej ochrane útočníci ukradli telefónne číslo a kreditnú kartu, pomocou ktorej si následne zakúpili počítač v Apple Store.

Leica predstavila objektív APO-Summicron-SL 35 mm f/2 ASPH, ktorý bude v predaji od polovice apríla za 4 595 dolárov. Po kvalitatívnej stránke sa Leica zamerala najmä na elimináciu odrazov svetiel, odolnosť voči prachu a vlhkosti a rýchlosť ostrenia, pri ktorom dokáže systém prejsť celým spektrom ostrosti za 250 milisekúnd.

ZDROJ | Leica

Soundbar JBL Link Bar so zabudovaným Google Assistant, ktorý bol predstavený ešte minulý rok, bol opäť odložený. Do predaja sa mal dostať na jar, no napokon sa ho zrejme dočkáme až počas leta. Spoločnosť JBL odloženie potvrdila, no neprezradila jeho príčinu.

ZDROJ | JBL

Každoročná konferencia Google I/O bude tento rok bez parkovacích miest. Google chce týmto spôsobom zabrániť dopravným zápcham a produkcii emisií. Výnimkou budú iba parkovacie miesta pre invalidov. Ostatní návštevníci budú musieť použiť kyvadlovú dopravu z najväčších hotelov a záchytných parkovísk.

YouTube oznámil, že vypína komentáre pod videami, v ktorých sa objavujú neplnoleté osoby. YouTube týmto spôsobom bojuje proti pedofilnej komunite, ktorá využíva komentáre na hľadanie a označovanie videí, v ktorých sa nachádzajú deti.

Toyota a spoločnosti Air Liquide, Idex, Société du Taxi Électrique Parisien (STEP) spájajú sily v novom spoločnom podniku HysetCo, ktorý je zameraný na rozvoj vodíkovej mobility v Paríži. Do konca roku 2020 by malo v tejto oblasti jazdiť 600 vodíkových vozidiel s označením Hype.

ZDROJ | Toyota

Vedcom sa podarilo vložiť myšiam do očí nanočastice, ktoré im umožnili vidieť blízke infračervené svetlo po dobu 10 týždňov bez viditeľných vedľajších účinkov. Táto metóda by pritom mohla byť aplikovaná aj na ľuďoch, teda najmä v armáde, kde vojaci budú môcť využívať nočné videnie aj bez okuliarov.

Tvorcovia populárnej fotografickej aplikácie Halide vydali ďalšiu aplikáciu s názvom Spectre, ktorá slúži na tvorbu fotografií s dlhou expozíciou. Aplikácia na to využíva spájanie viacerých snímok, pričom je do toho zapojená aj umelá inteligencia slúžiaca na automatickú detekciu nočných fotografií.

https://youtu.be/OdycTjmcsjQ

Ôsma séria Fortnite sa ponesie v znamení pirátov, sopky a dvoch nových lokalít Lazy Lagoon a Sunny Steps. Hráčom pribudol do ponuky pirátsky kanón, no zároveň z hry vypadli lietadlá, nákupné košíky, golfové autá a niektoré zbrane.

https://youtu.be/HoFNer6dqi8

Samsung konečne vypočul prosby a vďaka softvérovej aktualizácií spätne dovolil premapovať bočné tlačidlo Bixby na smartfónoch Galaxy Note 9, Note 8, S9, S9+, S8 a S8+. Majitelia týchto smartfónov tak budú môcť pomocou tlačidla Bixby spúšťať ľubovoľnú aplikáciu. Pre sprístupnenie tejto možnosti je potrebné aktualizovať aplikáciu Bixby cez Galaxy Store.

Mozilla rozšírila svoj projekt Common Voice o 18 nových jazykov. Ide o projekt, ktorý sprístupňuje bezplatne podklady na rozpoznávanie reči. Obsahuje 1 400 hodín nahrávok od 42 000 dobrovoľníkov. Mozilla touto cestou poskytuje bezplatnú alternatívu pre spoločnosti, ktoré nemajú toľko finančných prostriedkov na vývoj softvéru na rozpoznávanie reči, ako napríklad Google, Apple či Microsoft.

Elektromobil Tesla Model 3 je konečne dostupný za 35 000 dolárov. Takzvaný Model 3 Standard Range ponúka 354-kilometrový dojazd a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Do ponuky taktiež pribudol Model 3 Standard Range Plus, ktorý má o 9 % dlhší dojazd a výkon a taktiež krajší interiér, pričom je len o 6 % drahší.

Na Nintendo Switch tento rok dorazí ďalší diel Pokémon hier s názvom Pokémon: Sword a Shield. Nový diel má oproti aktuálnemu dielu Let’s Go o niečo prepracovanejšiu grafiku a taktiež nové lokality.

https://youtu.be/BdA22Lh6Rwk

Sony vyvíja bleskurýchle karty typu CFexpress, ktoré budú vedieť čítať a ukladať dáta rýchlosťou 1 700 a 1 480 MB/s. CFExpress používa PCIe podobne ako SD Express a microSD Express, ale má väčší formát CompactFlash (CF). Jediné kamery, ktoré teraz naozaj potrebujú takúto rýchlosť, sú profesionálne RAW kamery, napríklad RED a Arri.

ZDROJ | Sony

Meziu oficiálne predstaví svoje Note M9 až 6. marca, ale na jeho fotografie sa môžeme pozrieť už dnes. M9 bude mať sklenený chrbát a otvor pre selfie fotoaparát na 6,2-palcovom FHD + displeji. Bežať bude na čipsete Snapdragon 675 so 6 GB RAM.

ZDROJ | MyDrivers
marec 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   apr »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031