Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
Správa dňa

Model NIO ES6 si za 3 dni predobjednalo 30 000 zákazníkov

10 správ

Lyft má za sebou 55-tisíc jázd s autonómnym riadením, čo z neho robí najväčší komerčný program v USA. „Doteraz sme boli veľmi spokojní s tým, čo sme počuli od našich cestujúcich, ktorí s nami jazdia v autonómnom riadení v Las Vegas,“ uviedla spoločnosť vo svojom blogu.

Zdroj | Lyft
Zobraziť celú správu

Panasonic predstavil na Cine Gear Expo 2019 zrkadlovku Lumix S1H s podporou 6K videa s 10-bitovým 4: 2: 2 interným záznamom. Ide tak o najpokrokovejší full frame fotoparát pre video, ktorý prekonáva všetky modely od Nikonu, Canonu a Sony. S1H nasníma video s rozlíšením 5,9K a s pomerom strán 16: 9 rýchlosťou 30 snímok za sekundu, alebo 6K pri pomere strán 3: 2. Zároveň je to prvá zrkadlovka na svete, ktorá je schopná zvládnuť 10-bitové video s rozlíšením 4K DCI (4 096 x 2 160 pixlov) rýchlosťou 60 fps.

Zdroj | Panasonic
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Volvo navrhuje a testuje svoje automobily aj pomocou rozšírenej reality. Konkrétne na to využíva model XR-1, ktorý je na rozdiel od headsetov Hololens alebo Magic Leap úplne uzavretým systémom. Na prednej strane má dve kamery, ktoré používateľovi sprostredkúvajú okolitý svet v reálnom čase. Aj keď väčšina automobilových koncernov už používa VR a AR v procese navrhovania, Volvo používa tento systém aj pri šoférovaní, aby si vyskúšalo heads-up displeje, nové interiéry, výstražné systémy pre ľudí a zvieratá, či množstvo ďalších funkcií.

Zdroj | Volvo
Zobraziť celú správu

V novom macOS už zrejme nebude miesto pre iTunes. Jednu aplikáciu tak nahradí viacero menších – Hudba, TV a Podcasty. ITunes bol po prvý raz predstavený Stevom Jobsom 9. januára 2001, po osemnástich rokoch tak odchádza do dôchodku, mnohí používatelia si zrejme povedia, že včera bolo neskoro.

Zobraziť celú správu

Google pripravuje spustenie dôverného režimu Gmail pre používateľov G Suite už tento mesiac. Tento režim bol jedným z bezpečnostných prvkov, ktoré boli zavedené ako súčasť redizajnu Gmailu minulý rok. Pri dôvernom režime nie je možné správu preposlať, kopírovať alebo tlačiť . Odosielatelia môžu pridať dátum vypršania platnosti e-mailu od jedného dňa až do päť rokov. Ako prevenciu proti únosu účtu môže byť príjemca požiadaný o overenie identity prostredníctvom SMS kódu.

Zobraziť celú správu

Qualcomm na výstave Augmented World Expo predstavil svoj vlastný referenčný AR headset „Smart Viewer Reference Design“, ktorým chce podporiť predaj svojho čipu Snapdragon XR1. Headset sa pripája k počítaču alebo smartfónu cez USB-C kábel, podporuje 6-smerové sledovanie pohybu v miestnosti a úplné sledovanie pohybu rúk používateľa.

Zobraziť celú správu