Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Pavel Hykyš je Brand manager spoločnosti Renault pre SR a ČR, s ktorým sme sa rozprávali o elektromobilite ako takej a tiež minulých, súčasných ale aj budúcich elektrických modeloch značky Renault. TOP témou je samozrejme najnovší plne elektrický Renault Megane E-TECH Electric.

Zobraziť celú správu

Na diaľnici neďaleko Bambergu v Nemecku sa odohral zvláštny incident. Počas hliadkovania v oblasti si polícia všimla Teslu, zdanlivo so zapnutým Autopilotom, ktorá cestovala, zatiaľ čo jej vodič spal. Trvalo 15 minút, kým ho zastavili. Podľa polície 45-ročný muž za volantom Tesly „počas kontroly vykazoval abnormality typické pre drogy“. Policajti tiež našli závažie na volante. Závažia sú navrhnuté tak, aby oklamali Teslu, tá si myslí, že vodič má ruky na volante.

Zobraziť celú správu

Meta kupuje inteligentného výrobcu šošoviek Luxexcel pre ďalší rozvoj platformy AR. Luxexcel bol založený v roku 2009 a najprv fungoval ako výrobca šošoviek. V posledných rokoch si spoločnosť urobila meno v segmente rozšírenej reality. Údajne Luxexcel už predtým spolupracoval s Metou na Project Aria.

Zobraziť celú správu

Suzuki oznámila, že predstaví dve nové SUV a elektrické SUV tento mesiac na výstave India Auto Expo. Očakáva sa, že dva nové modely by mohli byť založené na Jimny, 5-dverová verzia je vraj už vo výrobe.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Aj keď Apple sľúbil spustiť v roku 2022 špecializovanú aplikáciu pre klasickú hudbu, svoj sľub nedodržal. V roku 2021 kúpil hudobnú službu Primephonic, ktorá ponúkala obsah klasickej hudby a bola medzi poslucháčmi obľúbená. Aktuálne nie je známe, či bude aplikácia Apple Classical vydaná v priebehu roku 2023, alebo či sa od upustil.

Zobraziť celú správu

Práve sme nahrali nový podcast TECHBOX TÝŽDEŇ. SpaceX má nový rekord, v roku 2022 zdvojnásobila počet štartov. Pribrali ste počas sviatkov? Netflix spustil tréningový klub Nike. Objednaný a zaplatený tovar neprišiel, čo sa s tým dá robiť? Tento rok sme sa mali dočkať nového lacného iPhonu. Zdá sa, že budeme musieť čakať dlhšie. Novú epizódu nájdete na Apple Podcastoch a Google Podcasts. Nechýba Spotify, no ani ďalšie platformy ako je Pocket Casts, RadioPublic, Breake, či Anchor.

Zobraziť celú správu

Od 1. januára 2023 sprístupňuje Finančná správa viaceré elektronické formuláre daňových priznaní. Finančná správa k tomuto dátumu zverejní formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ako aj daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby. Na portáli Finančnej správy nájdete tlačivá a elektronické formuláre pre daň z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ako aj pre daň z príjmov právnických osôb.

Zobraziť celú správu

Mobilná divízia Samsungu má nového šéfa dizajnu. Spoločnosť oznámila vymenovanie Huberta H. Leeho do čela jeho dizajnérskeho tímu Mobile eXperience, ktorý má na starosti navrhovanie niektorých z najviditeľnejších produktov spoločnosti Samsung, vrátane jej vlajkových telefónov série Galaxy S. Hubert H. Lee bol predtým šéfdizajnérom Mercedes-Benz China.

Zobraziť celú správu

Ak sa vám nepáči na iPhone font San Francisco, poznáme riešenie. Vývojár Zhuowei Zhang zverejnil na Github aplikáciu, ktorá dokáže dočasne „prepísať“ systémové písmo iOS iným, čím váš telefón získa nový. Zaujímavé je, že nástroj nevyžaduje Jailbreak. Na fungovanie potrebuje iOS 16.1.2 alebo nižší, pretože sa spolieha na chybu vykonávania jadra (CVE-2022-46689) opravenú verziou iOS 16.2.

Zobraziť celú správu

Prevádzkovatelia malvéru čoraz častejšie zneužívajú platformu Google Ads na šírenie malvéru medzi nič netušiacich používateľov, ktorí hľadajú zaujímavé softvérové ​​produkty. Medzi obľúbené produkty patria Grammarly, MSI Afterburner, Slack, Dashlane, Malwarebytes, Audacity, μTorrent, OBS, Ring, AnyDesk, Libre Office, Teamviewer, Thunderbird či Brave.

Zobraziť celú správu