Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

19 správ

Rok 2017 bol nielen o novej skúsenosti, ale aj dosahovaní nových cieľov. Svoje o tom vieme aj my v TECHBOXe, kde sa nám podarilo znova posunúť latku návštevnosti vyššie, za čo, veríme, zodpovedá náš obsah. Do tohto roka sa budeme snažiť aj naďalej poskytovať kvalitné články, videá či súťaže, ktoré si môžete vychutnať z počítača či smartfónu. Celá redakcia Vám tak ešte raz želáme šťastný nový rok 2018!

Zobraziť celú správu

Podľa analytika Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities sa v tomto roku dočkáme až troch nových iPhonov. Ich hlavnou doménou má byť hlavne väčšia kapacita batérie. Ťahúňom by mal byť 6,5-palcový OLED model s batériou, ktorá by mohla mať medzi 3 300 – 3 400 mAh, čo je oproti minuloročnému iPhonu X nárast z 2 716 mAh batérie.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Zatiaľ čo Trump v Spojených štátoch amerických stále tvrdohlavo presadzuje využívanie fosílne palivá a udeľuje daňové úľavy, Čína začína s udeľovaním poplatkov za vypustené emisie. Mnohí investori sa taktiež začínajú sústrediť práve na zelenú energiu zajtrajška a ich peniaze odchádzajú z fosílneho biznisu.

Zobraziť celú správu

Či už CEO spoločnosti Tesla, Elona Muska, milujete alebo nenávidíte, jedno mu musíme uznať. Prichádza so šialenými nápadmi, ktoré sa mu často podaria i dosiahnuť. Musk, ako známa osobnosť, okrem iného absolvuje aj množstvo sedení či interview. Toto je výber jeho najlepších momentov už minulého roka.

Zobraziť celú správu

Do aplikácie Telegram pre Android sa po novom roku dostane hneď niekoľko nových funkcií. Jedna z nich umožní používateľom prepínať medzi účtami, ktoré môžu byť až tri. Každý z nich však musí byť stále viazaný na iné telefónne číslo. Majitelia iOS zariadení si budú musieť počkať. Nebude chýbať ani nové prostredie vďaka výberu vzhľadu či jednoduchšie odpisovanie.

Zdroj | gsmarena
Zobraziť celú správu

To, že LG na trhu s panelmi nepatrí len medzi nasledovateľov druhých spoločností sa už dokázalo niekoľkokrát. Teraz sa ale výrobca prekonal. Na výstave CES totiž LG ukáže svoj najväčší OLED panel s najvyšším rozlíšením dosiaľ. Televízor bude mať uhlopriečku 88 palcov a rozlíšenie 8K. Viac sa dozvieme už o pár dní na spomínanej udalosti CES.

Zobraziť celú správu

Najlepšie zarábajúca žena spoločnosti Apple zarába takmer dvakrát toľko, ako jej riaditeľ. Angela Ahrendts, senior viceprezidentka pre spravovanie fyzických a internetových obchodov Apple Store si tento rok zarobila $24,2 milióna dolárov, Tim Cook „len“  $12,8 milióna. Jej plat bol pritom len milión dolárov, ostatné peniaze pochádzajú z akcií či odmien.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

Ak máte radi prekvapenia v podobe Easter Eggs skryté v zdrojovom kóde, toto sa vám bude páčiť. Jeden z reportérov The Washington Post si totiž všimol, že niektoré webstránky americkej vlády v sebe majú zakomponovanú odkaz vzťahujúci sa na bývalého prezidenta, Baracka Obamu.

Zobraziť celú správu

O afére spomaľovania iPhonov za účelom šetrenia batérie ste už určite počuli. Ak nie, v stručnosti ide o fakt, že Apple pomocou aktualizácií spomaľuje staršie iPhony, pričom tento krok má predĺžiť životnosť batérie. To samozrejme spôsobilo vlnu kritiky. Apple teraz vydal stanovisko, v ktorom sa obhajuje, no zároveň čiastočne ustúpil.

Zobraziť celú správu

Viac ako 250 hier či sociálnych aplikácií nachádzajúcich sa na Google Play načúva to, čo počúva majiteľ zariadenia. S týmto tvrdením prišiel portál The New York Times. Existuje totiž startup Alphonso, ktorý pre tieto aplikácie vyvíja špeciálny softvér. Ten zachytí, pokiaľ používateľ pozerá film alebo seriál a na základe toho mu neskôr prispôsobí reklamy.

Zdroj | Netflix
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

O automobiloch Tesla, BMW alebo Audi vás informujeme pomerne často. Staršia generácia si však môže pamätať aj legendárne vozidlo Alpine A110. Po dlhých rokoch výrobca predstavil novú verziu populárneho športového kupé, Alpine A110. Automobilka nesklamala a novinka sa skutočne nemá za čo hanbiť.

Zobraziť celú správu

Huawei uverejnil svoj nový smartfón P smart, ktorý sa začne predávať už v priebehu januára v Nemecku, informoval portál gsmarena. Cena má byť okolo 249 eur a okrem informácie, že smartfón bude disponovať 3 GB RAM a 32 GB úložiskom, zatiaľ veľa správ nemáme.

Zdroj | Huawei

 

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.