Ruark Audio R7 Mk3 – audio pre dizajnových fajnšmekrov

ZDROJ | Ruark audio

Britská audio spoločnosť Ruark Audio oznámila novú generáciu ich štýlového reproduktoru R7. Ruark Audio R7 Mk3 je dizajnový kúsok vhodný pre audiofilov.

Po dizajnovej stránke sa jedná o štýlový kúsok, ktorý skôr pripomína kus nábytku než audio zariadenie. Materiály tvorí kvalitné drevo a krásne vyzerajúca látková membrána.

Z funkcií sa môžete tešiť na Spotify Connect funkciu, CD prehrávač s podporou niekoľkých formátov ako napríklad WAV, MP3, FLAC či AAC. Reproduktor disponuje tiež Bluetooth receiverom s podporou kodeku aptX HD. Nechýba tiež podpora pre DAB a DAB+ či FM rádio a internetové rádiá. Ak si chcete pripojiť smartfón cez AUX, rádiogram disponuje aj touto možnosťou. Poteší aj pripojenie cez USB.

ZDROJ | Ruark audio

Pozrite siHIGH END 2017 v Mníchove – Nebo audiofilov

Cez USB si môžete tiež nabiť smartfón. Na ovládanie môžete použiť UNDOK aplikáciu. Výhodou je tiež zabudovaný subwoofer a zosilňovač s výkonom 160 wattov. Prekvapiť vás môže aj hmotnosť samotného zariadenia, ktorá dosahuje solídnych 30 kilogramov.

Reproduktor umožňuje prepnúť digitálny výstup na analógový ak by ste si náhodou chceli zapojiť gramofón. V prípade, že vlastníte model Ruark Audio R2, môžete si ho bezdrôtovo prepojiť s R7 Mk3 a vytvoriť stereo zvuk vo vašej domácnosti. Ovládanie prebieha cez RotoDial koliesko, ktoré trochu kazí dojem z reproduktoru, keďže sa nachádza na vrchnej časti a dizajnovo nie úplne korešponduje so zvyškom tela.

ZDROJ | Ruark audio

Pozrite siC SEED 125 – exteriérový audio systém za takmer 40 000 eur!

Ruark Audio R7 Mk3 bude dostupný už v októbri v dvoch farebných spracovaniach – orieškovo hnedá s čiernymi nožičkami a biela s hnedými nožičkami.

Ak vás Ruark Audio Mk3 zaujal, pripravte si okolo 2490 eur. Jedná sa zaujímavý návrat do 60. rokov, kedy boli populárne tzv. rádiogramy, ktoré v sebe spájali niekoľko funkcií spojených s gramofónom. Ak teda vlastníte aj gramofón, R7 Mk3 môže byť pre vás zaujímavým retro variantom.

ZdrojRuark audio

Komentáre k článku