Rozbitý Samsung Fold a Flip bude drahý, ale nie likvidačný

Skladacie smartfóny sú technologickým zázrakom dneška. V ich vývoji sa pokročilo, svetovým lídrom je Samsung. Oba jeho modely v redakcii testujeme a neprestávame sa z nich vytešovať. Ale… občas nás napadne otázka, koľko by nás stalo, keby sme nebodaj rozbili jeho skvelý displej.

Na nové telefóny je záruka 2 roky, ale tá sa nevzťahuje, ak obrazovku rozbijete. Oficiálne slovenské ceny za opravu displeja ešte nepoznáme, ale vieme, koľko si bude za opravu účtovať Samsung v zahraničí.

Oprava primárneho displeja modelu Samsung Galaxy Z Fold3 5G je 479 dolárov. Lacnejšie vyjde vonkajší displej, za ten v prípade nehody zaplatíte 149 dolárov. Nepozornosť v prípade kompaktného modelu Galaxy Z Flip3 5G si cení Samsung na 369 dolárov, vonkajšia obrazovka je v tomto kontexte doslova za bagateľ, 99 dolárov.

Okrem drahej výmeny displeja je tu možnosť vymeniť si ho svojpomocne. Určite to vyjde lacnejšie, ale na druhej strane riskujete, že si smartfón ešte viac poškodíte. Takáto oprava totiž určite nie je pre každého, niektoré moderné smartfóny je naozaj ťažké opravovať v domácich podmienkach, nehovoriac o tom, že skladačky majú ešte komplikovanejšiu konštrukciu. Samsung uvádza, že skladacie displeje sú vyrobené z viacerých vrstiev, ktoré sú utesnené lepidlom citlivým na tlak.

Pozrite siPrečo je Samsung Galaxy Z Fold3 5G smartfón, ktorý už nepustíte z rúk?

Ak vás zaujíma, čo sa skrýva vo vnútri, môžete si pozrieť proces rozobratia modelu Z Fold3 5G, ktorý pripravil kanál PBK reviews.

 

Ten istý kanál natočil postup rozobratia kompaktnejšej skladačky Flip3 5G.

Skôr, ako sa do takéhoto dobrodružstva pustíte, si však musíte počkať minimálne do piatku, 27. augusta. Vtedy sa totiž oficiálne spúšťa predaj vlajkových lodi a nemenovaných kráľov skladacích smartfónov. Najlepšie ale bude, ak si dáte na ne pozor a naplno budete využívať ich výkon i pokročilé funkcie.

AKTUALIZOVANÉ: Poznáme už aj orientačné ceny. Výmena hlavného displeja na Fold3 5G vás vyjde na 550 eur, resp. 380 eur v prípade modelu Flip3 5G. Výmena vonkajšieho displeja bude 150, resp. 100 eur.

Komentáre k článku