Roll the Ball – jednoduchá, no občas náročná puzzle hra

Google Play obchod ponúka veľké množstvo rôznych hier. Od jednoduchých skákačiek cez logické až ku akčným titulom s dych berúcou grafikou. No niekedy postačí aj jednoduchá puzzle hra, ktorá vie zabaviť na dlhé hodiny, no aj dobre potrápiť. Jednou z nich je hra Roll the ball.

https://www.youtube.com/watch?v=nlUKAtOW3TI&feature=youtu.be

Hneď po spustení a následnom kliknutí na tlačidlo „Play“ nám hrá predstaví prvý level aj so základným ovládaním. Jednoduchými ťahmi prstom po obrazovke presúvame štvorce s cieľom vytvoriť cestu pre striebornú loptičku až k finálnemu červenému políčku.

Roll-the-ball-13 Roll-the-ball-14

Po rozpoznaní správnej cesty hra spustí krátku animáciu pohybu guľôčky až k cieľovému štvorčeku. Ako aj pri ďalších podobných hrách, aj v tejto funguje systém oceňovania našej šikovnosti. V tomto prípade sa jedná o počet hviezdičiek od 1 až po 3 v závislosti od počtu ťahov.

S dosiahnutím čo najnižšieho počtu ťahov nám môže pomôcť tlačidlo „undo“ s funkciou krok späť. Po jeho stlačení sa posledný ťah vráti na pôvodné miesto a počet ťahov nadobudne predchádzajúcu hodnotu.

Ani v tejto hre nechýba možnosť nápovede, nájdeme ju pod tlačidlom „hint“ s ikonou lupy. Po prejdení pomyselného checkpoint levelu nám hrá pridá ďalší hint (nápovedu), ktorý sa určíte zíde v náročnejších úrovniach.

Roll-the-ball-15 Roll-the-ball-16

Každý ťah sa počíta a to aj pohyb prázdneho políčka. S narastajúcim číslom v okienku ukazovateľa levelu narastá aj počet prázdnych políčok ale aj tých nepotrebných. Čim nám autori chcú ukázať viaceré možné riešenia.

Hra ponúka aj ďalšie dva herné módy. Prvý nájdeme pod tlačidlom „Moving“ v hlavnom menu. Ako aj názov napovedá, bude sa zaoberať pohybom, konkrétne pohybom guľôčky hneď po spustení vybranej úrovne.

Roll-the-ball-18 Roll-the-ball-21

Cieľ hry ja zachovaný, no tentokrát sa kladie dôraz na čo najrýchlejšie nájdenie cesty až do cieľa. V prípade, že strieborná guľôčka narazí na prekážku, alebo pred posledným políčkom bude prázdne miesto, level budeme musieť zopakovať.

Druhý a zároveň aj posledný herný mód nájdeme pod názvom „Star“. V tomto prípade je hlavný cieľ taktiež zachovaný, no pre dosiahnutie maximálneho počtu hviezdičiek budeme musieť použiť všetky štvorčeky označené hviezdou.

Roll-the-ball-22 Roll-the-ball-17

Avšak na otvorenie týchto levelov je nutné dokončiť základnú čast alebo jednoducho zaplatiť za prednostné odomknutie. Hra taktiež ponúka možnosť kúpy balíčkov s hintami.

ZDROJ | http://www.myappwiz.com/

Roll the Ball: slide puzzle86%

Veľkosť:
31 MB
Platforma:
Android 2.3 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

Roll the Ball ponúka veľké množstvo obsahu rozdeleného na 3 herné módy, ktoré vedia vyplniť náš voľný čas. Ovládanie je jednoduché, dizajn prehľadný a beh aplikácie je stabilný aj na starších zariadeniach.

Komentáre k článku