Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Robotický vysávač Roborock S6 Pure kúpite za menej ako 2/3 pôvodnej ceny

Robotický vysávač Roborock S6 Pure kúpite za menej ako 2/3 pôvodnej ceny
Zdroj | Roborock
Števo Porubský
Robotický vysávač Roborock S6 Pure kúpite za menej ako 2/3 pôvodnej ceny
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Jar sa naplno ohlásila krásnym počasím a vysokými teplotami. Jar so sebou prináša aj jarné upratovanie, no ak chcete mať čisto počas celého roka, minimálne čo sa podlahy týka, máme pre vás výborný tip. Robotický vysávač Roborock S6 Pure je teraz možné kúpiť s viac ako tretinovou zľavou.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Roborock S6 Pure je veľmi blízky príbuzný modelu Roborock S5 Max, ktorý minulý rok vyhral náš veľký megasúboj 5 robotických vysávačov s mopom do 400 €. Model S6 má síce vyššie číslo, no je o čosi menej vybavený. Výzorom sa podobá na model S5 Max, no vo vnútri je niekoľko zmien.

Zdroj | Roborock

Rozdiel ale našťastie nie je v tom najdôležitejšom, a to motore. Aj model S6 Pure využíva japonský motor NIDEC so sacím výkonom 2 000 Pa. Z Megasúboja je pritom jasné, že nie je všetko o papierovom sacom výkone, pretože S5 Max ho mal takmer najnižší a pritom zvládol vysávať takmer najlepšie.

Plusom a dnes už samozrejmosťou je ovládanie na diaľku cez appku, ale aj to, že robot si vytvára mapy priestoru pre efektívnejšie vysávanie v budúcnosti. Zároveň si do pamäte dokáže uložiť tri takéto mapy. Okrem toho je v appke možné vytvárať zóny a napríklad na po večeri s deťmi stačí robotu prikázať, aby povysával kuchyňu či akýkoľvek konkrétny priestor. Na orientáciu v priestore využíva pomerne presný LiDAR a niekoľko senzorov a SLAM technológiu mapovania. Aj vďaka tomu je možné vytvárať aj tzv. no-go zóny, do ktorých robot nikdy nezasiahne.

Zdroj | Roborock

Pre mňa osobne je plusom aj to, že vysávač vie detegovať koberec a automaticky na ňom zvýši výkon, lebo predsalen koberec nie je tvrdá podlaha, z ktorej ide vysať nečistoty podstatne ľahšie. Samozrejmosťou je automatické pokračovanie vo vysávaní v prípade, že sa počas jedného vysávacieho cyklu minie batéria. Takže ak aj máte viac kobercov, vysávač dokáže vysať s vyšším výkonom a teda i spotrebou aj tie a dovysávať celý priestor pokojne počas vašej pracovnej doby.

Zdroj | Roborock

Aj tento model má schopnosť mopovať podlahu, resp. skôr utierať jemný prach z nej. Nádobka s objemom 180 ml vraj vystačí na 150 štvorcových metrov. 5 200 mAh batéria má zas dokážať dodávať energiu na 250 m2, resp. 150 minút vysávania.

Zdroj | Roborock

Robot Roborock S6 Pure môžete mať v čiernej alebo bielej farbe. Robot pri svojom príchode na trh minulý rok stál takmer 500 €. Dnes ho je možné kúpiť s viac ako tretinovou zľavou, čo je vzhľadom na jeho výbavu a schopnosti výborná cena.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.