Roborock S7 chce byť najlepším hybridným robotickým vysávačom s mopovačom

ZDROJ | Roborock

Xiaomi pod značkou Roborock predstavilo unikátny robotický vysávač kombinovaný s mopovačom novej generácie. Výrobca o novinke hovorí ako o ideálnom čističovi podláh, keďže v jednom kroku podlahy vysáva, ale aj umýva, resp. stiera.

ZDROJ | Roborock

Roborock S7 má byť unikátny hlavne tým, že na čistenie podlahy využíva tzv. Sonic Mopping, teda sonické mopovanie. V preklade to znemaná, že hlava s utierkou z mikrovlákna vibruje s frekvenciou 50 Hz, čím podlahu nie len stiera pohybom robota, ale aj samotným pohybom hlavy.

ZDROJ | Roborock

Výhodou kmitajúcej hlavy je fakt, že dokáže odstrániť aj zaschnuté nečistoty hlavne v kuchyni po kvapnutí rôznych tekutín od kávy až po jedlo (ak máte malé dieťa, určite viete koľko kvapiek a fľakov dokáže byť na podlahe aj po jednom dni).

Druhou unikátnosťou robota Roborock S7 je i to, že mopovaciu časť dokáže zdvihnúť od povrchu podlahy o 5 mm. Senzory pri prechode na koberec zaznamenajú „nemopovací“ povrch a mopovacia hlava sa stáva nefunkčnou, nezanecháva na koberci stopy.

ZDROJ | Roborock
ZDROJ | Roborock

Inou výhodou tohto zdvíhacieho systému je aj to, že po skončení umývacieho cyklu neostáva mokrá utierka na podlahe, ale vo vzduchu. V prípade laminátových či drevených podláh je to veľmi praktické.

Inak pôjde o takmer bežný robotický vysávač s LIDAR navigovaním, aké poznáme z ostatných produktov výrobcu. Plusom je určite aj pomerne slušný sací výkon na úrovni 2 500 Pa. 5 200 mAh batéria by mala podľa výrobcu zvládnuť 3 hodiny, no v tichom režime, teda pri najnižšom výkone.

Novinkou má byť nová vysávacia plávajúca hlava s novou kefou. Tá má byť kompletne gumená, bez štetín.

ZDROJ | Roborock

Objem zbernej nádoby je aj kvôli mopovacej časti menší – 470 ml. Objem nádoby na vodu pre mop je 300 ml. Samozrejmosťou je Wi-Fi pre spojenie robota s mobilnou appkou. Nechýba ani mapovanie priestoru s možnosťou časovania vysávanie pre jednotlivé miestnosti zvlášť či hlasové ovládanie pomocou hlasových asistentov.

Zaujímavosťou je však príslušenstvo, ktoré by malo prísť v priebehu roka – dockovacia stanica s automatickým vysýpaním zbernej nádoby v robotickom vysávači. Navyše bude bež sáčku. Fungovať by mala aj pre model S7.

ZDROJ | Roborock

Novinka Roborock S7 bude v predaji od marca v USA s cenou 649 dolárov (bez tamojších daní) v bielej a čiernej farbe. V Európe by sa mal robot predávať ešte tento rok.

ZDROJ | Roborock

Komentáre k článku