Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 5 min.
  • 4.8.2016

Rio 2016 - Ako sledovať Olympiádu, nech ste kdekoľvek?

Rio 2016 - Ako sledovať Olympiádu, nech ste kdekoľvek?
Zdroj | Rio 2016
Michal Spiegel
Rio 2016 - Ako sledovať Olympiádu, nech ste kdekoľvek?
Zdroj | Rio 2016
Zdroj | Rio 2016

Už zajtra v noci sa začína najočakávanejšia športová udalosť roka – Letné olympijské hry v brazílskej metropole Rio de Janeiro. Ak ste fanúšikom letných športov, ale nebudete môcť neustále sedieť pred televízorom, prinášame vám prehľad, ako môžete sledovať priame prenosy, či živé výsledky online nech ste kdekoľvek.

V roku 2016 online svet ponúka naozaj širokú škálu možností sledovania bez toho, aby ste boli pozadu napríklad s televíznym vysielaním.

Pozrite si

Chystáte sa do Ria? Prejdite sa vnútrom olympijských športovísk

Google

Najznámejší vyhľadávač sa na olympiádu patrične pripravil a veľmi príjemne zjednodušil vyhľadávanie výsledkov a dátumov, ktoré sú teraz otázkou jediného kliku.

Po zadaní kľúčových slov, alebo mena športovca sa vám otvorí prehľadné menu s počtom získaných medailí, dátumami jednotlivých podujatí a ostatných športovcov v kategórii. Smartfónové rozhranie je samozrejme tiež podporované.

RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska bude ponúkať živé televízne vysielanie z piatka na sobotu krátko po polnoci a to na Jednotke. Krátko po polnoci začne živé televízne štúdio a o 0:55 začne otvárací ceremoniál.

Vysielanie končí 21. augusta o 4:10 na Jednotke záverečným ceremoniálom. Väčšinu olympijského programu budete môcť sledovať na Dvojke, no veľké množstvo športových udalostí bude vysielaných aj na Jednotke. K dispozícii budú aj Live streamy na smartfónoch.

Nebude samozrejme chýbať exkluzívny prenos a vysielanie na Rádiu Slovensko.

RTVS bude zároveň každý deň vysielať 50 minútové zhrnutie z minulého dňa.

Pozrite si

Olympiádu budeme môcť na Slovensku pozerať v Ultra HD rozlíšení!

Čo sa týka online vysielania, RTVS pripravila špeciálny web rtvs.sk/rio2016, kde bude okrem streamov z Jednotky a Dvojky, ďalších osem paralelných živých streamov, kde budú všetky disciplíny, ktoré sa do televízie nezmestili. Nechýba podpora HD rozlíšenia.

Zdroj | rtvs

Na webe nebudú chýbať všetky potrebné informácie s dôrazom na našich športovcov. Zároveň tam nájdete výsledkový servis, či medailový prehľad krajín.

O najnovšie informácie v slovenskom jazyku sa bude starať 10 komentátorov, 3 redaktori a 4 rozhlasoví reportéri RTVS.

YouTube

Populárna video služba bude podporovať živé prenosy a tak ako Google vyhľadávanie, YouTube vám bude uprednostňovať jednotlivé videá týkajúce sa olympiády.

Oficiálny kanál je Olympic, kde nájdete oficiálne videá a prenos.

Zdroj | youtube

31. Olympijské hry majú aj svoj vlastný YouTube kanál Rio 2016, kde nájdete všetky hlavné videá.

Zdroj | Youtube

Niektoré videá by mali podporovať aj možnosť prehrávania cez virtuálnu realitu. Všetky videá budú v HD rozlíšení 1080p, no niekoľko desiatok hodín by malo byť natočených aj vo vzácnom 8K Super-Hi Vision. V tomto rozlíšení olympiádu uvidia ale len v Japonsku.

Aplikácie

Do smartfónu si tiež môžete stiahnuť niekoľko aplikácií, ktoré budú tiež prinášať live výsledky. Spomenieme napríklad oficiálnu aplikáciu Rio 2016, ktorá okrem informácii ponúka aj mapu a sprievodcu v prípade, že sa do Ria chystáte osobne.

Na store nájdete aj oficiálnu olympijskú aplikáciu Olympic, kde nájdete najlepšie momenty z minulých olympiád, aktuálne výsledky, rozvrhy, najlepšie fotky a videá a možnosť sledovania obľúbených športovcov. Nie je však tak prehľadná, ako Rio 2016.

Zaujímavou je aj česká aplikácia LOH 2016, ktorá prináša svoj vlastný exkluzívny spravodajský servis, programy, výsledky a online textové výsledky. Aplikácia ponúka aj súťaže, či možnosť otázok pre obľúbených olympijských hráčov.

Twitter

Aj populárna sociálna sieť ponúkne svoju verziu sledovania olympiády. Ak chcete vidieť najnovšie momenty, hľadajte oficiálny hashtag #Rio2016. Oficiálne účty:

@Olympics
@OlympicFlame
@Rio2016
@Rio2016_en

Pomocou hashtagu môžete aktivovať aj niektorý z obrázkov. Stačí napísať mriežku a trojmiestny kód krajiny (SVK), čím sa aktivuje emoji vlajka jedného z 207 olympijských tímov. Zároveň pribudne ďalších 50 olympíiských Emoji obrázkov.

Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Televízia

Ak chcete pozerať v pohodlí televíznej obrazovky, tak okrem Jednotky a Dvojky si môžete prenosy z olympiády pozrieť na televízii Eurosport. Oficiálnou televíziou olympiády však je stanica NBC.

Pozrite si

V sobotu začína Olympiáda, Japonci ju budú pozerať v 8K rozlíšení!

Veríme, že vám tento prehľad pomohol vo výbere pre vás najlepšieho spôsobu sledovania olympiády. Nezabudnite držať našim športovcom palce a hlavne sledovať na živo!

Zdroj