Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ring si chce napraviť reputáciu a rozširuje bezpečnostné portfólio

Ring si chce napraviť reputáciu a rozširuje bezpečnostné portfólio
Zdroj | Ring
Juraj Recký
Ring si chce napraviť reputáciu a rozširuje bezpečnostné portfólio
Zdroj | Ring
Zdroj | Ring

Spoločnosť, ponúkajúca smart bezpečnostné riešenia, Ring, využila CES 2020 na predstavenie viacerých nových riešení a nápravu reputácie po prelomení šifrovania ich bezpečnostných kamier.

Inteligentných bezpečnostných riešení je na trhu také množstvo, že sa už aj môžete pýtať, či vôbec firmy z toho segmentu majú čo nové ponúknuť. Samozrejmosťou je hardvér s vylepšenými vlastnosťami, rovnako ako softvér s vyššou bezpečnosťou alebo prepracovanými funkciami. Ibaže niečo úplne nové? Spoločnosť Ring, ktorá má v portfóliu už naozaj všetko, sa pokúsila o úplnú novinku. Ich Ring Access Controller Pro je akýmsi mozgom, ktorý dokáže spojiť všetky smart bezpečnostné riešenia a ovládať ich z jedného miesta.

Zdroj | Ring

Novinku s vaším zabezpečovacím hardvérom prepojíte buď pomocou ethernetu alebo bezdrôtovo. Ring Access Controller Pro s vami následne komunikuje cez Ring aplikáciu. Do svojej bezpečnostnej mikrosiete tiež dokážete zapojiť Key by Amazon, ktorý má ušetriť čas vám aj kuriérom, ktorí doručia zásielku. Ak to zhrnieme, tak Ring Access Controller Pro dokáže vlastne to, čo aplikácia, ktorú následne musíte ovládať aplikáciou. Aj keď spoločnosť o bezpečnosti v spojení s novinkou veľa nehovorí, verme, že pridaním hardvérového medzičlánku sa a bezpečnosť zvýši.

Zdroj | Ring

Ring Access Controller Pro je už v predaji. Cena je 299,00 americký dolárov, verzia so vstavanou batériou je 398,99 amerických dolárov. Ak vás riešenie oslovilo, treba pamätať na to, že inštaláciu musí vykonať zaškolený pracovník. Či bude k dispozícií aj na Slovensku, zatiaľ nevieme.

Pozrite si

Inteligentné zvončeky Amazon Ring umožňujú polícii získať zábery bez povolenia

Ring na CES 2020 okrem Ring Access Controller Pro predstavili tiež osvetľovacie smart novinky. LED Ring žiarovka si rozumie s Alexou a dokážete ju ovládať pomocou aplikácie. Ponúka bežné funkcie ako zapnúť a vypnúť svetlo na diaľku, zapnutie a vypnutie naplánovať, nastaviť jas, prípadne automatické zapnutie, keď bezpečnostná kamera zachytí pohyb. Spoločnosť uviedla, že žiarovka príde na trh 1. apríla 2020, cenu však nezverejnila.

Zdroj | Ring

Portfólio svietidiel spoločnosť Ring rozšírila tiež o tri modely s prívlastkom solárne. Ide o svietidlá k záhradnému chodníku, do záhrady všeobecne a o svietidlá ku schodom. Ceny a čas, kedy prídu do predeja Ring nešpecifikovali. Dostupné však budú počas roku 2020.

Zdroj | Ring

Spoločnosť Ring ste možno zachytili v posledných mesiacoch v spojení s kauzou slabého zabezpečenia ich bezpečnostných kamier. V USA mala ku kamerám prístup Polícia o čom neboli používatelia informovaní. Tiež sa objavilo zopár prípadov, kedy sa k živému vysielaniu z kamier Ring dostala tretia strana. Spoločnosť sa vyjadrila, že situácia nenastala v dôsledku slabého zabezpečenia z ich strany. Dôvodom prelomenia ochrany malo byť odcudzenie údajov samotných používateľov, vďaka ktorým sa útočníci do kamier dostali. Ring vyzvali na používanie komplikovanejších hesiel a 2-faktorovej ochrany.

V súvislo s týmito udalosťami bola prisľúbená nová časť v aplikácii Ring nazvaná Control center. Update má pomôcť používateľom spravovať kto má prístup k ich bezpečnostným zariadeniam a dať možnosť zablokovať prípadný prístup zložkám činným v trestnom konaní.