Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ring Always Home Cam - bezpečnostná kamera, ktorá poletí za neželanými hosťami

Ring Always Home Cam - bezpečnostná kamera, ktorá poletí za neželanými hosťami
Zdroj | Ring
Michal Spiegel
Ring Always Home Cam - bezpečnostná kamera, ktorá poletí za neželanými hosťami
Zdroj | Ring
Zdroj | Ring

Bezpečnostné kamery nemusia byť odkázané na miesto, kde ich umiestnite. Kombinácia dronu a bezpečnostnej kamery Ring Always Home Cam to dokazuje.

Originálny nápad ako zlepšiť bežné bezpečnostné kamery – pretransformovať ich na lietajúce drony. Ring Always Home Cam je dron, ktorý dokáže lietať po byte či dome a ukázať vám na diaľku jednotlivé miestnosti. Dron sa nabíja v nabíjacom doku, odkiaľ vie sám odletieť aj pristáť.

Pozrite si

Ring Video Doorbell 3 Plus – inteligentný zvonček prináša nové vylepšenia

Dron sa dokáže pohybovať automaticky, no cez smartfón aplikáciu ho tiež viete smerovať tam kde potrebujete. Pri prvotnej konfigurácii drona si viete vytvoriť virtuálnu mapu vášho domu alebo bytu s označením jednotlivých miestností, čo umožňuje jednoduchšiu navigáciu dronu.

Pokiaľ je Ring kamera v dokovacej stanici, nenahráva pretože má zakrytú kameru. Len pokiaľ lieta dokáže nahrávať obraz a zvuk, čo je výhoda aj kvôli súkromiu pokiaľ ste napríklad doma. Kamera natáča v kvalite 1 080p.

Keďže vrtule drona sú skryté pod krytkami, nemalo by sa stať, že dron niekoho môže zraniť – platí to aj o zvieratách či ľuďoch, ktorí žijú v domácnosti. Taktiež by mal byť dron vybavený senzormi, aby sa nestalo, že bude narážať do nábytku.

Zdroj | Ring
Pozrite si

Bezpečnostný systém Ring 2. generácie dostal elegantnejšie proporcie

Zariadenie sa dá prepojiť tiež s domácim alarmom Ring Alarm a v prípade, že kamera zaznamená narušiteľa, alarm sa spustí, prípadne upozorní majiteľa bytu.

Lietajúci dron Ring Always Home Cam sa na trhu objaví až na budúci rok za cenu 249 dolárov. Ide o originálny nápad, ktorý umožní mať jednu lietajúcu kameru namiesto niekoľkých statických.

Zdroj