Revolučná konzola Nintendo Switch prezradila detaily

ZDROJ | Nintendo

Inovatívna konzola Nintendo Switch všetkých prekvapila už na minuloročnom predstavení. Čo však ponúka, koľko bude stáť a kedy presne vychádza? Dozviete sa v našom článku.

Nintendo včera malo sľubovanú konferenciu, kde predstavilo množstvo detailov o novej konzole Nintendo Switch. Prinášame vám článok so všetkými dôležitými informáciami o tejto prevratnej konzole.

Špecifikácie

Nintendo Switch sa bude nabíjať cez USB-C, no výdrž batérie bude závisieť od spustenej hry. Nintendo však sľubuje minimálnu výdrž 2,5 hodiny a maximálnu okolo 6 hodín.

Vo vnútri konzoly nájdete zabudovanú Wi-Fi, ktorá umožní spárovať až 8 konzol Nintendo Switch súčasne. Procesor konzoly je Nvidia Tegra. Samotný tablet konzoly disponuje 6,2-palcovým kapacitným displejom s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov.

Nintendo Switch1
ZDROJ | Nintendo

Konzola sa pripája k televízii, monitoru alebo k projektoru cez HDMI. Úložisko konzoly je 32 GB, no môžete si ho rozšíriť cez pamäťovú kartu. Na vrchnej strane tabletu nájdete 3,5 mm audio jack. Na boku konzoly nájdete dva USB porty.

Dizajn

Nintendo Switch bude úplne novým konceptom modulárnej konzoly od Nintenda. Pôjde o kvalitný tablet, ktorý bude umiestnený v špeciálnom docku, pomocou ktorého môžete prenášať obsah na televíziu. Ak budete chcieť hra iba na tablete, jednoducho ho z docku vytiahnete a pokračujete v hraní.

nintendo-switch-5
ZDROJ | Nintendo

Najlepšie je, že nepotrebujete žiadne párovanie a spúšťanie prenášania obrazu, jednoducho Switch umiestnite do docku a hráte na obrazovke televízie.

Joy-Con ovládače

Ku konzole dostanete aj ovládače, ktoré sú nemenej zaujímavé ako samotná konzola. Joy-Con controllers sú dva malé ovládače, ktoré budete tiež môcť využívať modulárnym spôsobom. Stačí, aby ste medzi ne umiestnili strednú časť a dostanete veľký smiešny ovládač na konzolu. Ak medzi ovládače umiestníte tablet, vznikne vám úplne iná konzola, ktorá skôr pripomína Nintendo Wii U. Ovládač sa s konzole prepája cez Bluetooth.

Nintendo Switch15
ZDROJ | Nintendo

Bočné strany ovládača však budú slúžiť aj ako klasické a pohybové ovládače po vzore Nintendo Wii. Možnosti sú teda skutočne rôzne. Stredná časť je tiež špecifická a neslúži iba na spojenie do jedného veľkého ovládača. Obsahuje veľkú batériu, ktorá vám poskytne dlhšiu výdrž batérie pri hraní.

Nintendo Switch13
ZDROJ | Nintendo

Samotná časť ovládača bude mať aj tlačidlo pre zdieľanie, podobne ako má PS4 ovládač tlačidlo Share. Ide o nahrávanie obrazu či fotiek priamo z hier.

Hry

Medzi debutové hry patrí napríklad 1-2-Switch, ktorá je priamo z dielne Nintendo a má za úlohu ukázať možnosti novej konzoly a ovládača. Pôjde o sériu minihier, niečo na štýl Wii Sports, s ktorými Nintendo prezentoval Nintendo Wii.

https://www.youtube.com/watch?v=j7p47TOmicQ

Ďalšími hrami je bojovka Arms, Xenoblade Chronicles 2, Minecraft: Story Mode, Skylanders Imaginators, Rayman Legends, Minecraft, NBA 2K18, Fire Emblem Warriors, pokračovanie populárnej hry z Nintendo Wii U Splatoon 2 alebo nový open world Super Mario Odyssey.

Očakávanou hrou je aj Zelda: Breath of the Wild, ktorá výjde ako Launch titul spolu s konzolou.

Pozrite siNintendo Switch – najzaujímavejšia herná konzola sveta

Zo štúdii tretích strán, Square Enix plánuje vydať tri rôzne Dragon Quest hry, Bethesda chce spraviť port RPG Skyrim a chystá sa aj pokračovanie staršej hry No More Heroes. EA Games plánuje priniesť futbal FIFA.

Konzola bude podporovať aj multiplayer hry, no samotné hranie online nebude zadarmo. Zdá sa, že aj posledná z trojice veľkých konzol spoplatní svoj multiplayer. Za online služby si bude Nintendo účtovať mesačný poplatok. Služba však bude zdarma do jesene 2017 a tí, čo sa do nej prihlásia, získajú jednu NES alebo SNES hru mesačne zdarma.

Na záver spomenieme, že Nintendo zatiaľ neponúka plne digitalizované hranie ale naďalej si budete kupovať pamäťové karty GameCards v štýle konzol DS.

Dátum vydania a cena

Najdôležitejšie informácie na záver. Konzola bude dostupná celosvetovo už 3. marca za cenu 299 euro. Veľkým prekvapením je, že konzola bude regional-free, to znamená, že ak si náhodou kúpite konzolu v inej krajine, môžete na nej hrať hry z rôznych regiónov bez problémov, dokonca aj japonské hry.

Nintendo Switch16
ZDROJ | Nintendo

Konzolu si môžete kúpiť v dvoch farebných spracovaniach. K prvej dostanete dva šedé ovládače, k druhej dostanete jeden neónový červený ovládač a jeden neónový modrý ovládač. Ovládačom sa však myslia bočné steny, to znamená, že nie kompletný ovládač aj so stredovou batériou. Cena za samotné ovládače je 80 eur za obe časti. Ak chcete iba jeden, cena bude 50 eur.

Balenie bude obsahovať Nintendo Switch konzolu, Nintendo Switch dock, Joy-Con (ľavý) a Joy-Con (pravý), dva Joy-Con úchyty, Joy-Con grip, HDMI kábel a adaptér.

Ak by ste chceli špeciálny ovládač Nintendo Pro, pripravte si 70 eur.

Nintendo Switch4
ZDROJ | Nintendo

Nintendo opäť dokazuje, že ich konzoly sú tie najzaujímavejšie a veríme, že sa nám nové Nintendo Switch dostane do rúk. Veď ktorá konzola ponúka také množstvo variability. Či už sa chcete hrať na veľkej obrazovke, v izbe so slúchadlami alebo na cestách v aute, všetko toto zvládne Nintendo Switch.

Nintendo Switch3
ZDROJ | Nintendo

https://www.youtube.com/watch?v=k7s3UB_8dFM

https://www.youtube.com/watch?v=POsTR5iy_TI

ZdrojGizmodo,Nintendo

Komentáre k článku