Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Revolights: Osvetlenie bicykla, aké tu ešte nebolo

Revolights: Osvetlenie bicykla, aké tu ešte nebolo
Marek Šimunek
Revolights: Osvetlenie bicykla, aké tu ešte nebolo

Bezpečnosť je vždy prvoradá. Dvojnásobne to platí v prípade, že sa radi bicyklujete. Prečo sa však uspokojiť s bežnými odrazkami a svetlami, keď môžete mať bicykel, ktorý pôsobí, ako keby práve hral v kultovom sci-fi filme?

Revolights

Spôsobov ako byť na ceste viditeľný je niekoľko. Ani jeden z nich však nie je natoľko „cool“ ako riešenie Revolights, ktoré rovnako ako množstvo podobných nápadov začalo svoju kariéru presne pred rokom, ako obyčajný nápad na známej internetovej stránke Kickstarter. Celé riešenie spočíva v sérii LED svetiel, ktoré sú prichytené na prednom a zadnom kolese. Pri pohybe však nikdy nesvietia všetky LED naraz, ale sa postupne zapínajú v prednej, respektíve zadnej časti, čím evokujú biely pás svetla vpredu a červený naopak vzadu. Intenzita svetla je pritom dostatočná na to, aby ste boli na ceste jasne viditeľný a zároveň dokázali predné LED diódy dostatočne osvetliť aj cestu pred vami.

Revolights

Takto intenzívne svetlo vytvára osem LED diód so svietivosťou 35 lúmenov. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že to nie je moc, ako sa môžete presvedčiť na videu pod článkom je intenzívne svetlo viac než dostatočné.  Energiu pre diódy samotné produkuje Li-Ion batéria, ktorá je pripevnená na osku kolesa bicykla a dokáže diódy napájať po dobu štyroch hodín. Hmotnosť celého systému je pritom menej ako 350 gramov na jedno koleso. Ak sa vám takéto osvetlenie zapáčilo, môžete si ho objednať priamo zo stránky spoločnosti Revolights, za cenu 250 USD (190,74 €). Zakúpiť si môžete aj samostatne predné, alebo zadné osvetlenie, ale popravde skutočne štýlovo vyzerá kombinácia oboch.

Revolights

Foto: Revolights