Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nissan predstavil retro-futuristický kabriolet Max-Out

Nissan predstavil retro-futuristický kabriolet Max-Out
Zdroj | Nissan
Igor Neštrák
Nissan predstavil retro-futuristický kabriolet Max-Out
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Japonská automobilka Nissan v rámci podujatia Nissan Futures, ktoré sa začína tento týždeň v Japonsku predstavila prototyp elektrického kabrioletu s názvom Max-Out. Koncept elektrického kabrioletu predstavuje ambície automobilky na udržateľnosť v budúcnosti.

Nissan patrí medzi prvých globálnych propagátorov elektrických vozidiel, ako prvý výrobca predstavil svetu sériový elektromobil Nissan Leaf, ktorý je tu s nami už od roku 2010. S ďalším riadnym elektrickým modelom prišiel až po dlhých 12 rokoch, kedy začal ponúkať elektrické SUV Nissan Ariya.

Obsah pokračuje pod reklamou

Automobilka na elektrifikáciu nezanevrela, prezentovala stratégiu „Ambition 2030“, ktorou v roku 2021 odštartovala masové investície do vývoja elektromobilov a technológií súvisiacich s vývojom akumulátorov. Stratégiu sprevádzalo odhalenie štyroch konceptov elektromobilov Chill-Out, Surf-Out, Hang-Out a prezentovaný Max-Out.

V globálnom sídle automobilky v Japonsku sa bude počas mesiaca február konať interaktívne podujatie, ktorého hlavnou témou bude elektrifikácia a prezentácia stratégie „Ambition 2030“. Podujatie Nissan odštartoval reálnou verziou konceptu kabrioletu Max-Out EV, ktorý tam zostane vystavený po celú dobu podujatia.

Zdroj | Nissan

Predstavený dvojmiestny kabriolet Nissan Max-Out je navrhnutý tak, aby poskytoval oslobodzujúci pocit otvorenosti a zároveň ponúkal lepší a dynamický zážitok z jazdy. Zobrazuje inováciu spoločnosti Nissan zameranú na vývoj rôznorodého radu pokrokových a pozoruhodných vozidiel s jasnou víziou toho, ako môžu byť prínosom pre jednotlivcov aj pre spoločnosť.

Výrobca síce organizuje mesačné podujatie venované prezentácii elektrickej budúcnosti, predstavil štyri koncepty, ale žiadny model, ktorý by sa v budúcnosti reálne vyrábal. Rok 2030 sa nezadržateľne blíži a počas 7 rokov plánuje Nissan predstaviť 15 elektrických modelov.

Zdroj